Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se sada otvara Agencija?

[es] :: Vodič za posao :: Kako se sada otvara Agencija?

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 473139 | Odgovora: 756 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.opera-mini.net.



+421 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 14:35 - pre 173 meseci
Bez obzira na registrovanu delatnost svaka firma moze da fakturise bilo koju uslugu.
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 15:14 - pre 173 meseci
I znaci ako nadjem nekog pausalca koji bi fakturisao te usluge za mene, kao da ih on naplacuje, ne mozemo ni ja ni on da imamo problema zbog toga? Tacnije, sve je po propisima, jer taj pausalac placa pausalni porez, prijavljuje ove prihode od naplacivanja oglasavanja na sajtu, a sa novcem moze da radi sta hoce jer ne prijavljuje troskove kao pausalac.

[Ovu poruku je menjao Neo85 dana 07.12.2009. u 16:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 18:53 - pre 173 meseci
Sve bi bilo po propisima ako bi ta firma zaista i vršila te usluge ali ovako, pošto ti radiš posao i zarađuješ a ne plaćaš državi porez to se zove poreska utaja. E sad, da li će te provaliti ili neće, to ne znam.

Druga stvar, paušalcu nije u interesu da mu se ti nakačiš da radiš preko njega jer mu nabijaš promet a on od toga nema nikakve koristi već samo štetu. Paušalac ima limit od 3 miliona godišnje koji ne sme da pređe a ako pređe gubi status paušalca. Takođe, ako pređe 1.6 miliona godišnje mora da plati godišnji porez na dohodak građana. Drugim rečima, nijedan pametan paušalac ne bi tek tako naduvavao svoj promet, eventualno da ti uzima neku proviziju.
 
Odgovor na temu

sawa
programmer
Novi Sad

Član broj: 13000
Poruke: 47
93.87.240.*



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 19:08 - pre 173 meseci
odakle ti te informacije za preko 1.6 miliona? to nigde do sada nisam video
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 19:41 - pre 173 meseci
Sve bi to bilo lepo kad bih ja mogao da platim porez drzavi za ostvaren profit, tipa 18% ili koliko treba za svaku naplacenu uslugu, a u ovom slucaju ja placam porez koji je veci i od mog profita.
Uostalom naplata ide preko registrovane firme, sto znaci da nema utaje poreza jer se prijavljuje ostvareni profit, bez ikakvog sakrivanja, sve crno na belo. Da li novac uzima direktor te firme, njegov sin ili ljubavnica, zar nije svejedno s obzirom da su svi prihodi prijavljeni (nema nikakve utaje), a troskovi kod pausalaca se ne prijavljuju, tj. moze da raspolaze novcem kako zeli. Ili je to moje shvatanje pogresno. Uostalom valjda su zato i stavili neko ogranicenje od 3 miliona dinara koje ne sme da se probije, da ne bi 100 ljudi poslovalo preko jedne firme.

@SAJA Hvala puno na odgovoru, ovo sam sve teorijski pitao, jer do sada nisam bas bio upucen u celu pricu, znam i sam da je tesko naci pausalca koji nece probiti 3 miliona godisnje, jer je to nista, ali opet mozda ima ljudi slicnih kao ja koji ostvaruju manji prihod godisnje na osnovu banera ili slicnih usluga.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 20:15 - pre 173 meseci
Citat:
sawa: odakle ti te informacije za preko 1.6 miliona? to nigde do sada nisam video


Godišnji porez na dohodak građana se plaća ako u godini zaradiš više od trostruke godišnje prosečne zarade a to je oko 1.6 miliona. U taj prihod se računa prihod od svih osnova (zarada, samostalna delatnost, paušalac) bez obzira što je svaki od tih prihoda već oporezovan. Dakle, ako paušalac pređe 1.6 miliona dočekaće ga rešenje da plati i taj porez.
Ako ne veruješ pogledaj član 87 zakona o porezu na dohodak građana.


GODIŠNjI POREZ NA DOHODAK GRAĐANA
Dohodak za oporezivanje
Član 87.
Godišnji porez na dohodak građana plaćaju fizička lica - rezidenti, koji su u kalendarskoj godini ostvarili dohodak veći od trostrukog iznosa prosečne godišnje zarade po zaposlenom isplaćene u Republici u godini za koju se utvrđuje porez, prema podacima republičkog organa nadležnog za poslove statistike.
Neoporezivi iznos iz stava 1. ovog člana za stranca rezidenta zaposlenog kod rezidentnog lica ili u stalnoj poslovnoj jedinici nerezidentnog lica, kao i
za rezidenta upućenog u inostranstvo radi obavljanja poslova za rezidentno pravno lice iz člana 17. ovog zakona jeste petostruki iznos prosečne godišnje zarade po zaposlenom isplaćene u Republici u godini za koju se utvrđuje porez, prema podacima republičkog organa nadležnog za poslove statistike.
Izuzetno od stava 2. ovog člana, ako obveznik – rezident upućen u inostranstvo radi obavljanja poslova za rezidentno pravno lice iz člana 17. ovog zakona, ostvari zaradu u inostranstvu u visini manjoj od 60% od ukupno ostvarenog dohotka u kalendarskoj godini u kojoj se utvrđuje godišnji porez, primenjuje se neoporezivi iznos iz stava 1. ovog člana.
Dohotkom iz stava 1. ovog člana smatra se godišnji zbir:
1) zarada iz čl. 13. do 14b ovog zakona;
2) oporezivog prihoda od samostalne delatnosti iz čl. 33. (preduzetnici koji plaćaju porez po ostvarenoj dobiti) i 40. (preduzetnici paušalci) ovog zakona;
3) oporezivog prihoda od autorskih i srodnih prava i prava industrijske svojine iz čl. 55. i 60. ovog zakona;
4) oporezivog prihoda od nepokretnosti iz čl. 68. i 70. ovog zakona;
5) oporezivog prihoda od davanja u zakup pokretnih stvari iz člana 82. st. 3 do 5. ovog zakona;
6) oporezivog prihoda od osiguranja lica iz člana 84. stav 2. ovog zakona;
7) oporezivog prihoda sportista i sportskih stručnjaka iz člana 84a ovog zakona;
8) oporezivih drugih prihoda iz člana 85. ovog zakona;
9) prihoda po osnovima iz tač. 1) do 8) ovog stava, ostvarenih i oporezovanih u drugoj državi.
Zarade iz stava 4. tačka 1) ovog člana i oporezivi prihodi iz tač. 3), 7) i 8) tog stava umanjuju se za porez i doprinose za obavezno socijalno osiguranje plaćene u Republici na teret lica koje je ostvarilo zaradu, odnosno oporezive prihode, a oporezivi prihodi iz tač. 2), 4), 5) i 6) tog stava umanjuju se za porez plaćen na te prihode u Republici.
Prihodi iz stava 4. tačka 9) ovog člana umanjuju se za porez plaćen u drugoj državi.
U dohodak stranca - rezidenta iz stava 2. ovog člana ulaze samo zarade, ne računajući i dodatna primanja oslobođena u skladu sa članom 19. stav 1. ovog zakona, ako su ispunjeni uslovi iz stava 3. tog člana.
Dohodak za oporezivanje čini razlika između dohotka utvrđenog u skladu sa st. 4 do 7. ovog člana i neoporezivog iznosa iz stava 1, odnosno stava 2. ovog člana.
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 21:11 - pre 173 meseci
@SAJA, samo jos jedno pitanje. Ako bih usao u sistem placanja sa ili bez pdv-a koji su tu troskovi, pretpostavljam knjigovodja i porezi i doprinosi za bar jednog zaposlenog, posto pretpostavljam da firma mora imati bar jednog zaposlenog koji je prijavljen? Ako poslujem samo sa firmama, da li mi je potrebna fiskalna kasa?

[Ovu poruku je menjao Neo85 dana 07.12.2009. u 22:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.3dnet.co.yu.



+1337 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 21:18 - pre 173 meseci
SAJA, kakvih sad 1,6 miliona?

Da li neki paušalac koji je inače zaposlen u drugoj ustanovi (znači prima i tamo platu) sme da ide do 3 miliona sa svojom agencijom ili ne sme?

Šta se dešava ako njegova agencija ima recimo 2 miliona godišnji promet (prihod), a on ima još i platu u drugoj firmi u kojoj je zaposlen (koja iznosi recimo 60.000 bruto mesečno, znači 720.000 godišnje)?
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+40 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 22:13 - pre 173 meseci
Vidim da SAJA ima ovde mnogo posla :)

Citat:
Neo85
samo jos jedno pitanje. Ako bih usao u sistem placanja sa ili bez pdv-a koji su tu troskovi, pretpostavljam knjigovodja i porezi i doprinosi za bar jednog zaposlenog, posto pretpostavljam da firma mora imati bar jednog zaposlenog koji je prijavljen? Ako poslujem samo sa firmama, da li mi je potrebna fiskalna kasa?

U sistemu PDV ne može, a da ne vodiš prosto ili dvojno knjigovodstvo za šta ti treba knjigovođa. Ako budeš paušalac knjiga je jednostavna i možeš i sam da je vodiš.
Pod firmom se smatra privredno društvo i sa tim ti se trenutno ne isplati da se bakćeš. Ne moraš da imaš zaposlene.
Fiskalna kasa mora ako ćeš prodavati usluge fizičkim licima (neke usluge su oslobođene izdavanja fiskalnog isečka) u suprotnom ne mora.


@Nebojša pogledaj ovaj obrazac biće ti jasnije šta sve ulazi u 1.6m: http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/obrasci/PPDG-5.pdf
Postoje i olakšice koje se odbijaju od osnovice. Ukratko ako ti je zbir prihoda sa paušalne radnje i zarada u firmi veći od 1.6 onda moraš da predaš PPDG-5.
Za status paušalca je bitno da prihodi ostvareni na preduzetničku radnju ne pređu 3.000.000 godišnje.


Neko je u prethodnim porukama napomenuo kako po gubitku statusa paušalca ne može da diže gotovinu bez računa.
Ovo nije tačno. Preduzetnici koji vode knjige isto dižu gotovinu kao svoju zaradu. Poenta je da imaju što više troškova da bi im porezi i doprinosi bili manji.
Moraju samo da vode računa da su izmirili sve obaveze, a neće niko praviti problema i ako dignu pare, a nisu platili poreze i doprinose samo treba voditi računa da su kamate na javne prihode mnogo visoke i da za sve obaveze garantuju svojom ličnom imovinom. I treba voditi računa da "knjigašima" u troškove ne mogu biti priznati doprinosi ukoliko ih nisu platili. Ovo je mnooogo bitno jer se može desiti da vam naredne godine osnovica bude nerealno visoka i da nećete moći da podmirite akontacije poreza i doprinosa.

Poz. Gosha



JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 22:57 - pre 173 meseci
Dosta stvari sam ja naucio veceras. Rezime svega, ako otvaram agenciju kao pausalac odrezu mi fixni porez koji placam na mesecnom nivou i to su sve obaveze prema drzavi, belezim samo prihode i upravljam novcem kako god hocu. Ako otvaram firmu koja nije u sistemu oporezivanja, ne treba mi fiskalna kasa ako poslujem samo sa pravnim licima, ne moram imati zaposlene (ovo sam mozda pogresno shvatio), troskovi bi mi bili knjigovodja i pretpostavljam neki porez na dobit koji se obracunava na kraju godine.
Hvala svima na pomoci i vremenu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
195.252.65.*



+1337 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 23:04 - pre 173 meseci
To smo razumeli, kao i da prihod ne sme da pređe 3 miliona jer se onda gubi status paušalca.

Međutim, mene zanimaju dve stvari:

1. Da li u tih 3 miliona prihoda ulazi i plata koju paušalac ostvaruje na svom radnom mestu u drugom preduzeću? (ako da, koja plata se računa, bruto ili neto?)

2. Ako na kraju godine prihod iznosi recimo 2,5 miliona sa platom (ako je odgovor na gornje pitanje DA) ili bez plate (ako je odgovor na gornje pitanje NE), da li se (osim redovnih mesečnih plaćanja paušalog poreza i doprinosa) mora platiti još neki dodatni porez (na dobit ili šta već...)

Drugim rečima, bilo bi prilično neprijatno da čovek planira sve prihode i rashode, radi i upravlja agencijom i kada se na kraju godine podvuče crta i ispostavi da ima ukupan prihod recimo 2,2 miliona - mora da plati još neki dodatni porez?!

Cenim da bi taj dodatni porez umnogome poništio realnu zaradu.
 
Odgovor na temu

sawa
programmer
Novi Sad

Član broj: 13000
Poruke: 47
93.87.240.*



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?07.12.2009. u 23:23 - pre 173 meseci
@SAJA
jasno mi je da ako imas preko 1.6 miliona licnih prihoda na to 'preko' treba da platis 10% poreza, ali mi nije jasno da li se sve sto udje na racun firme smatra licnim prihodom. Ja kao pausalac mogu da imam i rashode mada ih nigde ne belezim. Tako da ako mi recimo tokom godine neko na racun uplati 2 miliona i ja platim pausalne poreze i doprinose i zatim dignem sa racuna ono sto ostane, to ne mora obavezno da bude moja zarada.
Nisam siguran kako su to regulisali
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+40 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?08.12.2009. u 12:44 - pre 173 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: To smo razumeli, kao i da prihod ne sme da pređe 3 miliona jer se onda gubi status paušalca.

Međutim, mene zanimaju dve stvari:

1. Da li u tih 3 miliona prihoda ulazi i plata koju paušalac ostvaruje na svom radnom mestu u drugom preduzeću? (ako da, koja plata se računa, bruto ili neto?)


Ne ulazi zarada niti bilo koji drugi prihod koji nije vezan za paušalnu "radnju".

Citat:
Nebojsa Milanovic:
2. Ako na kraju godine prihod iznosi recimo 2,5 miliona sa platom (ako je odgovor na gornje pitanje DA) ili bez plate (ako je odgovor na gornje pitanje NE), da li se (osim redovnih mesečnih plaćanja paušalog poreza i doprinosa) mora platiti još neki dodatni porez (na dobit ili šta već...)

Drugim rečima, bilo bi prilično neprijatno da čovek planira sve prihode i rashode, radi i upravlja agencijom i kada se na kraju godine podvuče crta i ispostavi da ima ukupan prihod recimo 2,2 miliona - mora da plati još neki dodatni porez?!

Cenim da bi taj dodatni porez umnogome poništio realnu zaradu.


Taj dodatni porez se zove Godišnji porez na dohodak građana i njega prijavljuješ kao građanin, a ne kao preduzetnik.
Od 2.2 miliona odbiješ neoporezivi deo od 1,6m, paušalne poreze i doprinose i td.
Na razliku imaš umanjenje od 40% prosečne godišnje zarade u Republici i imaš po izdržavanom članu porodice 15% od prosečne godišnje zarade.
Ta umanjenja ne smeju biti veća od 50% osnovice.

Imate gore obrazac pratite polja. Za opise u kojima se pozivaju na članove pogledajte Zakon o porezu na dohodak građana
Računajte da će godišnja prosečna zarada za 2009 biti oko 550.000 dinara.
Gruba računica godišnjeg poreza na dohodag građana ako je ukupan prihod 2,2m: (2.2m-1.6m-0.2m)*10%=40.000 dinara.

Ukoliko nešto nije jasno u obrascu pitajte. Recite samo koji redni broj je u pitanju.

Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+40 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?08.12.2009. u 12:55 - pre 173 meseci
Citat:
sawa: @SAJA
jasno mi je da ako imas preko 1.6 miliona licnih prihoda na to 'preko' treba da platis 10% poreza, ali mi nije jasno da li se sve sto udje na racun firme smatra licnim prihodom. Ja kao pausalac mogu da imam i rashode mada ih nigde ne belezim. Tako da ako mi recimo tokom godine neko na racun uplati 2 miliona i ja platim pausalne poreze i doprinose i zatim dignem sa racuna ono sto ostane, to ne mora obavezno da bude moja zarada.
Nisam siguran kako su to regulisali


To ti je mana paušalca. Ako si paušalac onda se u obrazac unosi oporezivi prihod, a ako si knjigaš onda se unosi dobit.

Poz. Gosha




JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+40 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?08.12.2009. u 13:25 - pre 173 meseci
Citat:
Neo85: Ako otvaram firmu koja nije u sistemu oporezivanja, ne treba mi fiskalna kasa ako poslujem samo sa pravnim licima, ne moram imati zaposlene (ovo sam mozda pogresno shvatio), troskovi bi mi bili knjigovodja i pretpostavljam neki porez na dobit koji se obracunava na kraju godine.
Hvala svima na pomoci i vremenu.


Fiskalna kasa se mora imati ako radiš sa fizičkim licima i ako ti delatnost nije u uredbi u kojoj su neke delatnosti oslobođene izdavanja fiskalnih isečaka. Da li si u sistemu PDV-a ili nisi je nebitno.
Primetio si možda da u nekim radnjama dobiješ fiskalni isečak na kome nema poreza. To je radnja koja nije u PDV-u ali mora da izdaje fiskalni isečak.

Ako otvaraš privredno društvo to je malo komplikovanije u smislu da treba stvarno voditi sve papire pedantno. Da moraš voditi delovodnik, knjige odluka, donositi odluke, sprovoditi popise na kraju godine i td.
Ako si direktor i osnivač onda je najbolje da zasnuješ radni odnos u svojoj firmi na neku minimalnu zaradu. U tom smislu moraš imati zaposlenog t.j. sebe.

Na dobit koju ostvariš plaćaš 10% poreza na dobit i još ~19% poreza na dohodak građana kada isplaćuješ sebi dobit. Isplaćena dobit privrednog društva ne ulazi u PPDG-5.

Poz. Gosha








JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?08.12.2009. u 13:35 - pre 173 meseci
Godišnji porez na dohodak građana se plaća ako godišnje zaradiš preko 1.6 miliona dinara bez obzira da li si ih zaradio preko plate radeći kod nekoga ili u svojoj preduzetničkoj radnji ili si iznajmljivao stan. Prosto se uzima zbir svih tvojih prihoda po svim osnovama i ako pređu 1.6 miliona plaćaš taj porez samo na taj deo koji prelazi 1.6 miliona. E tu sad ima nekih oslobođenja pa na kraju i ne ispadne nešto puno ali ako ti je dobit 2 miliona i više onda već postaje mnogo i treba razmisliti o osnivanju preduzeća (d.o.o.) jer tamo za te velike dobiti manje plaćaš državi nego ako si preduzetnik.

U vezi troškova treba napomenuti da paušalci ne vode poslovne knjige i samim tim nemaju gde da upisuju troškove. Dakle, ako se registruješ kao paušalac državu ne zanimaju tvoji troškovi, samo priliv novca na račun. Ako hoćeš da ti se priznaju troškovi u poslovanju onda se prijaviš kao preduzetnik koji plaća poreze i doprinose po ostvarenoj dobiti (a ne paušalno!) ali onda moraš da vodiš poslovne knjige (u kojima se iskazuju prihodi i troškovi) i na kraju godine predaješ završni račun (u kome se vidi tvoja dobit na koju plaćaš poreze i doprinose). Poslovne knjige možeš da vodiš sam ako znaš, a ako ne znaš ili nećeš da na sebe preuzimaš toliku odgovornost onda uzmeš knjigovođu koji to radi umesto tebe, uz određenu finansijsku nadoknadu :)
 
Odgovor na temu

sawa
programmer
Novi Sad

Član broj: 13000
Poruke: 47
79.101.253.*



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?08.12.2009. u 13:47 - pre 173 meseci
razumem. hvala goshi i saji na odgovorima!
 
Odgovor na temu

jezerac
Srdjan Devic
agencija descop indjija
indjija

Član broj: 247070
Poruke: 2
109.93.207.*



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?14.01.2010. u 12:25 - pre 172 meseci
Postovanje kolegama,

za novu godinu evo i novog clana, a i novog pitanja:

DA LI JE INDJIJA DRZAVA U DRZAVI

agencija za vodjenje knjigovodstva NE MOZE da bude pausalac jer se to kosi sa stavom da mu je to smetnja pri poslovanju (misleci na vodjenje knjiga).
E to je tumacenje nase poreske uprave.
Molim za pomoc u misljenju, da li zato sto znam da vodim knjige moram da ih i vodim, ili zato sto to radim drugima moram i sebi.

U ovom sam poslu samostalno od 96 i ni jedne godine mi nije bilo dozvoljeno da budem pausalac.
Kada je donet Zakon da je dobit osnovica za obracun doprinosa, to je primenjeno i u mom slucaju tako da sam na samom kraju 2005 godine dobio konacno resenje za 2004 i akontaciono za 2005 sa obavezama od preko 20000 mesecno tako da mozete misliti kakva mi je bila nova godina kad su se obracunale i kamate......

Nakon silnih rasprava i pritisaka kako srcanih tako i nervnih negde je moralo da pukne. Ispostavilo se da mi je oko bilo najslabije, i mozete misliti kako je knjigovodji kad oslepi na jedno oko. U svakom slucaju peripetije su se nastavile i sa zatvaranjem radnje zbog bolovanja - ne moze retroaktivno i td. tako da nakon 5 operacija od po 3 sata sada donekle mogu da radim isti posao.
E sad je problem sto nisam radio 3 godine a za ponovno aktiviranje radnje ceka me nagomilani dug od oko 1.200.000 dinara sto mi je sve proizislo iz 2004.g. Kako sam procitao u Zakonu o poreskoj administraciji clan 114 Zastarelost - zastarelost nastaje naredne kalendarske godine od momenta nastajanja obaveze, sto znaci od 01.01.05. odnosno nakon 5 godina
ista ta, gore pomenuta poreska uprava u Indjiji (drzava u drzavi) to tumaci nakon poslednje urucene opomene zastarelost nastaje u roku od 5 godine, izmedju redova NIKAD.

Zato i molim za pomoc : kako da otpisem dugovanje na dan 31.12.2004.g.

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?14.01.2010. u 19:48 - pre 172 meseci
Citat:
jezerac:
E sad je problem sto nisam radio 3 godine a za ponovno aktiviranje radnje ceka me nagomilani dug od oko 1.200.000 dinara sto mi je sve proizislo iz 2004.g. Kako sam procitao u Zakonu o poreskoj administraciji clan 114 Zastarelost - zastarelost nastaje naredne kalendarske godine od momenta nastajanja obaveze, sto znaci od 01.01.05. odnosno nakon 5 godina ista ta, gore pomenuta poreska uprava u Indjiji (drzava u drzavi) to tumaci nakon poslednje urucene opomene zastarelost nastaje u roku od 5 godine, izmedju redova NIKAD.


Biće da su oni ipak u pravu. Naime, to što si napisao (zastarelost nastaje naredne kalendarske godine od momenta nastajanja obaveze) jeste tačno i piše u zakonu ali malo niže piše i:


Prekid roka zastarelosti

Član 114d

Zastarelost se prekida svakom radnjom Poreske uprave preduzetom protiv poreskog dužnika u cilju utvrđivanja i naplate poreza i sporednih poreskih davanja.
Posle prekida zastarelost počinje teći iznova, a vreme koje je proteklo pre prekida ne računa se u zakonom određeni rok za zastarelost.
 
Odgovor na temu

jezerac
Srdjan Devic
agencija descop indjija
indjija

Član broj: 247070
Poruke: 2
93.86.173.*



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?15.01.2010. u 06:53 - pre 172 meseci
Konkretno :

Jul i Avgust 2004 radnica je pogresno popunila OPJ obrazac gde je ocigledno uneta osnovica 1.500 a obracunati porez na LD zaposlenih 6.500 dinara i to niko nije primetio, odnosno ni referent u poreskoj upravi nije intervenisao DA ME KAZNE za ne postupanje po poreskoj prijavi, sve do kraja famozne 2005.g.

Tada referent daje izjavu da je proslo godinu dana od dana mogucnosti ispravki poreskih prijava i ni tada (po odbijanju ispravljenog obrasca) nisam kaznjen.

NEVEREVATNO!!!!

Poslednja izmenjena blokada je bila 14.01.2009 kada je pored poreza i doprinosa iz delatnosti stavljen i taj porez na naplatu.

Postavljam pitanje zasto nisam kaznjen za nesto sto nisam platio

odnosno zasto ne mogu da ispravim tudju gresku koju ne treba da platim

Trenutno na tih famoznih 12.000 dinara poreza treba da se doda i oko 26.000 kamate


DA LI JE TO ZELENASTVO


 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako se sada otvara Agencija?

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 473139 | Odgovora: 756 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.