Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako skinuti CGI sa servera?

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako skinuti CGI sa servera?

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
*.verat.net



Profil

icon Kako skinuti CGI sa servera?23.10.2002. u 16:55 - pre 261 meseci
Pozdrav svima! Mozda tema bas i ne spada ovde,ali nisam znao gde drugde da je stavim,naime interesuje me kako da skinem CGI skriptu sa nekog servera.Recimo skript za autentifikaciju ili na serch enginu,radi pregleda tj. proucavanja? Da li za to postoji nekiprogram,ili neki fazon?Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
217.26.67.*



+257 Profil

icon Re: Kako skinuti CGI sa servera?23.10.2002. u 17:04 - pre 261 meseci
Nikako ako nije sam autor stavio mogucnost da se skine ili pregleda. Ili ako ne hakujes server nekako, pa imas pristup fajlovima. To i jeste svrha CGI-skripta, da ne vidi svako sta tamo pise.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Kako skinuti CGI sa servera?25.10.2002. u 02:24 - pre 261 meseci
Mada je odgovor dat, dodaću da svrha CGI skripta nije to, već da se obavi posao programski na serveru. Sav posao CGI-a se odvija na serveru, i stoga je nemoguće videti kako je program koji ga koristi napisan.

Za korisnika je potpuno svejedno da li će mu rezultat biti statička ili stranica koju je napravio neki program.

Toliko


PS. CGI je interfejs koji omogućava vezu između servera i programa, a ne između programa i klijenta.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.134.EUnet.yu



+257 Profil

icon Re: Kako skinuti CGI sa servera?25.10.2002. u 14:46 - pre 261 meseci
Ma dobro, mozda se nisam izrazio kako treba, ali mislio sam da naglasim da je osobina (ne svrha) cgi skripta da se ne vidi kako izgleda program koji obavlja odredjenu stvar, dok kod korisnickih skripti (javascript, vbscript) to moze da se vidi kako je progrmer resio..
Dakle, kad ti posaljes zahtev nekom serveru na odredjenu adresu gde se nalazi cgi skript, server pozove skriptu i izvrsi je, vrati podatke serveru koji ih prosledi tebi. Otprilike tako, da ne zalazim u detalje.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako skinuti CGI sa servera?

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.