Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drajver za Rockwell HCF 56k PCI Speakerphone

[es] :: Linux hardware :: Drajver za Rockwell HCF 56k PCI Speakerphone

[ Pregleda: 2610 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obradorriuss
Nikola Obradovic
CEO & Founder
NO SOLUTIONS
Novi Sad

Član broj: 30270
Poruke: 177
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 329831125
Sajt: www.nosolutions.rs


Profil

icon Drajver za Rockwell HCF 56k PCI Speakerphone03.01.2006. u 19:31 - pre 222 meseci
Pozdrav,
tek sam instalirao linux SUSE 10.0 i automatski mi je instalirao sve drajvere (grafichku, shtampach, monitor.....) josh jedini problem mi je instalacija modema.
Modem je Rockwell HCF 56k PCI Speakerphone. Da li postoji nachin i koji da nadjem drajver za ovaj modem za SUSE 10.0 ? Nov sam korisnik linuxa i bilo bi pozeljno ako nije neka self-extracting datoteka sa self-instalacijom drajvera da mi napishete i uputstvo za instalaciju istog. HVALA
 
Odgovor na temu

kraljevic marko

Član broj: 45843
Poruke: 13
*.25.eunet.yu.



Profil

icon Re: Drajver za Rockwell HCF 56k PCI Speakerphone08.01.2006. u 17:45 - pre 222 meseci
Pozdrav

Napravi neki novi email i ostavi na forumu poslacu ti. Kod mene se nije nesto pokazao taj modem ali to je najverovatnije zbog centrale okrecem 0 da izadjem medjugradsku sa atdp. Inace se inicijalizuje i okrece brojeve.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Drajver za Rockwell HCF 56k PCI Speakerphone08.01.2006. u 19:31 - pre 222 meseci
Drajveri za modeme sa Connexant čipsetom (kakav je tvoj) za Linux ne postoje od strane firme koja ih proizvodi Firma "Linuxant" je napravila drajvere koje naplaćuje oko 15$. Postoji i besplatna verzija u *.rpm formatu (koju ti tražiš, dakle instalira se na dvoklik) ali ona je ograničena na maksimalnu brzinu 14.4 k, tako da ti modem radi, ali je praktično neupotrebljiv. Grupa ljudi, osudivši ovaj akt Linuxant-a kao protivan duhu slobodnog software-a, napisali su patch, kojim se može ukloniti to ograničenje, i dakle, obezbediti full 56k kapacitet. Driver treba da se patchuje pre instalacije, što ne može da se izvede sa driverom u *.rpm obliku, koji ti želiš. Dakle, ako hoćeš full brzinu, moraćeš instalirati drajver iz sorsa, zatim patchovati i tek onda instalirati. Sve što ti treba, možeš skinuti ovde, kao i uputstvo za instalaciju i patchovanje. Dakle, sa linka koji sam ti dao, skini sve, pročitaj, pa radi.
Srećno!

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 08.01.2006. u 20:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Drajver za Rockwell HCF 56k PCI Speakerphone

[ Pregleda: 2610 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.