Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!

[es] :: Fiksna telefonija :: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25588 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gradjanin
arnold kvin
overworld

Član broj: 79567
Poruke: 9
*.drenik.net.



Profil

icon Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!01.01.2006. u 20:43 - pre 222 meseci
Podrav za forumaše.Dugo vremena pasivno pratim forum.Razlog zbog koga tražim pomoć je ozbiljan.Uznemiravanje telefonom.
Već dugo vremena smo izloženi ozbiljnom uznemiravanju (imamo fiksni priključak Telekom-Srbija) od strane N.N. lica-
Pažljivo sam pratio razne teme i topice na forumu,nismo verbalno reagovali na pozive,prijavljivali "lovca", sarađivali sa Telekomom,otkrivali sa našim ID callerom brojeve.I, rezultat = ništa.N.N. lica (e) je promenilo par kartica,zadnja koju koristi je crnogorska.
Ozbiljno sam uplašen za bezbednost svoje porodice.
Molim za pomoć pri sledećem koraku.Podneo bih prekršajnu ili krivičnu prijavu protiv N.N. lica.
Kakva su najsvežija iskustva forumaša sa ovakvim ili sličnim problemom?
Koliko je MUP ažuran u rešavanju ovakvih problema ( ili ima preča posla)?Od Telekoma vidim da nema koristi?
Pisanje prijave-advokat ili samostalno?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

gradjanin
arnold kvin
overworld

Član broj: 79567
Poruke: 9
*.drenik.net.



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!01.01.2006. u 22:30 - pre 222 meseci
Izgleda da nema pomoći!!!!!!
 
Odgovor na temu

X3L4
Nebojsa Jakovljevic
Subotica

Član broj: 66718
Poruke: 35
*.verat.net.



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!02.01.2006. u 17:02 - pre 222 meseci
pOz::))
Sto se tice Telekoma,od tog posla nema nista...Koliko je MUP ažuran u rešavanju ovakvih problema,pa nije uopste azuran...Fora kao "javicemo vam ako ista budemo saznali"...ni od toga nema leba::))
Jedino sto ti preostaje jeste da malo navuces tu osobu (ne znam nisi rekao da li se javlja,pricate li ili samo zove i spusti).....Navuces u smislu..kroz razgovor(naravno ako pricate)..da je navedes da ti kaze nesto o sebi......Posto ste naveli da je promenio nekoliko kartice,pretpostavljam da dolazite do njegovih brojeva.... A ako dodjete do njegovog broja-vi ga objavite ovde..i verujte bice otkriven::))



SrecnO:::))
poZ:)
 
Odgovor na temu

SashaNBG
Novi Beograd

Član broj: 70482
Poruke: 150
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!05.01.2006. u 17:02 - pre 221 meseci
Zdravo!

Kako mislis nije nista bilo sa tom identifikacijom poziva? Pa Telekom je DUZAN da zastiti svoje korisnike! Posto ocigledno da nije dovoljno to sto su iskljucili debila koji vas uznemirava sa 064 mreze (koliko sam shvatio), morali bi da slucaj prijave policiji i da oni pronadju i kazne smaraca. Moras lepo da im kazes da ne vredi iskljucivanje i da lik zove sa drugih brojeva!

A sto se tice mogucnosti da ga policija pronadje, to je garantovano 100%, znaci samo moras da podneses prijavu i bice uhvacen sledeceg dana, i to ce mu doci na kucnu adresu. Znam za slucaj debila koji je maltretirao nekog dekicu mesecima, ovaj ga je na kraju prijavio, nasli su ga i dobio je kaznu od 5 godina zatvora!!!

Znaci, samo ti lepo idi u Telekom i zahtevaj da se to resi hapsenjem tog mentola, nafiluj malo da se plasis za porodicu itd..

Ajde pa javi sta je bilo!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dusko popov
Dusko Popov
BG

Član broj: 17314
Poruke: 67
*.telekom.yu.

Sajt: www.jamesbondmm.co.uk


Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!05.01.2006. u 18:35 - pre 221 meseci
Najbolje je da ignorises celu stvar ako mozes.
Sto ga vise ignorises manje ce da zove.
Sto ga vise psujes i nerviras se oko toga vise ce da zove.
Provereno. Mene su zvali po nekoliko nn lica....
i na kraju sam lepo promenio broj.

[Ovu poruku je menjao dusko popov dana 05.01.2006. u 19:53 GMT+1]
James Bond je bio Srbin
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!05.01.2006. u 19:23 - pre 221 meseci
Ako je samo obično uznemiravanje, ništa strašno ali mi deluje da se čovek plaši. Možda taj NN preti a promena broja neće mnogo da pomogne. Ipak, najbolje je da to prijavi, ima dovoljno načina da policija otkrije ko zove, osim ako nije baš neki ozbiljan slučaj ali tek onda ima razloga da se uključe.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!06.01.2006. u 08:52 - pre 221 meseci
Citat:
SashaNBG: Pa Telekom je DUZAN da zastiti svoje korisnike! Posto ocigledno da nije dovoljno to sto su iskljucili debila koji vas uznemirava sa 064 mreze (koliko sam shvatio), morali bi da slucaj prijave policiji i da oni pronadju i kazne smaraca.

Zamena teza momak.
Telekom je DUŽAN da sudu sup-u i sl. dostavi podatke a ne da vodi ili započne istragu o slučaju.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

SashaNBG
Novi Beograd

Član broj: 70482
Poruke: 150
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!06.01.2006. u 13:34 - pre 221 meseci
Citat:
MyWay: Zamena teza momak.
Telekom je DUŽAN da sudu sup-u i sl. dostavi podatke a ne da vodi ili započne istragu o slučaju.


Pa ne znam sta sam pogresno napisao? Nisam rekao da Telekom mora da juri i kaznjava napasnika, nego da slucaj treba da preda policiji.
 
Odgovor na temu

gradjanin
arnold kvin
overworld

Član broj: 79567
Poruke: 9
*.drenik.net.



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!08.01.2006. u 17:39 - pre 221 meseci
Pozdrav.
Većinu Vaših saveta sam već ranije sproveo u delo:

- Pozivao na brojeve sa kojih smo uznemiravani,naravno,niko ne odgovara (toliko je neko bolestan da izgleda karticu koristi samo za zezanje nekoga)!
- Prijavljivao Telekomu.postavljali lovca, upozoravali, ništa
- Mogu da zamenim broj,ali N.N. lice već ima našu adresu i podatke (internet,imenik i sli) pa je vrlo vreovatno da će saznati i novi broj!
- Ignorisati?Vrlo teško jer ovo već traje mesecima a kada vas neko pozove par puta za 3 minuta, teško je ostati ravnodušan!
- Objaviti na forumu broj? Ne vidim svrhu, jer će N.N. lice verovatno opet promeniti karticu!

Moj zaključak.Podnosim krivičnu ili prekršajnu prijavu (rekao bih krivičnu pre) protiv N.N. lica i podnosim MUP-u ili javnom tužuiocu.

Molim za savet u vezi prijave ukoliko neko ima slična iskustva

Pozdrav za forumaše i srećni Vam praznici

 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!08.01.2006. u 19:59 - pre 221 meseci
Možeš tražiti da ti se promeni broj i u da ti se broj briše iz javnog imenika (988, "Bele strane", itd.).

U tom slučaju može saznati tvoj novi broj samo ako ima vezu u Telekomu, ili od tvojih prijatelja/poznanika.
 
Odgovor na temu

gradjanin
arnold kvin
overworld

Član broj: 79567
Poruke: 9
*.drenik.net.



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!08.01.2006. u 20:07 - pre 221 meseci
Znam.Isto tako znam da N.N. lice ima moju adresu a to nije lako promeniti , zar ne...?
Ipak bih voleo da saznam namere svih ovih poziva!
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!08.01.2006. u 23:21 - pre 221 meseci
Cao! hmm pa mozes kad promenis br. da zahtevas da ti se broj ne objavljuje
ni u jednom od imenika telekoma tako da ga po adresi nikad nece naci.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!09.01.2006. u 07:41 - pre 221 meseci
Citat:
SashaNBG: Pa ne znam sta sam pogresno napisao? Nisam rekao da Telekom mora da juri i kaznjava napasnika, nego da slucaj treba da preda policiji.
Čitaj boldovano:
Citat:
MyWay: Telekom je DUŽAN da sudu sup-u i sl. dostavi podatke a ne da vodi ili započne istragu o slučaju.

Citat:
gradjanini:Molim za pomoć pri sledećem koraku.Podneo bih prekršajnu ili krivičnu prijavu protiv N.N. lica.
Koliko je MUP ažuran u rešavanju ovakvih problema ( ili ima preča posla)?Od Telekoma vidim da nema koristi?
Pisanje prijave-advokat ili samostalno?.
Prijava sup-u je jedino što ti preostaje (sad proceni da li ti je neophodan dodatni pritisak na organe gonjenja od strane advokata).
Što se tiče Telekoma - direktne 'koristi', kao što kažeš, nema jer zakonski ne može ni biti. Zna se ko je nadležan u zemlji da se bavi tim stvarima, Telekom je dužan da im dostavi sve podatke o slučaju. Od Telekoma možeš tražiti samo dve stvari u takvim slučajevima a to su: promena broja i da novi broj ne ulazi u imenik.
To ti i savetujem da uradiš (pored podnošenja prijave protiv NN lica) i da ne deliš unaokolo novi broj (jer ako se raširi - opet si na početku)


[Ovu poruku je menjao MyWay dana 09.01.2006. u 08:43 GMT+1]
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
212-200-135-106.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!10.01.2006. u 00:44 - pre 221 meseci
Citat:
gradjanin: Znam.Isto tako znam da N.N. lice ima moju adresu a to nije lako promeniti , zar ne...?
Ipak bih voleo da saznam namere svih ovih poziva!

Sigurno je neko koga ti poznaješ neki prijatelj,poznanik,a možda i neka bivša devojka.Razmisli ko bi mogao to da ti radi.Možda si se nekom zamerio?
 
Odgovor na temu

gradjanin
arnold kvin
overworld

Član broj: 79567
Poruke: 9
195.252.108.*



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!10.01.2006. u 07:41 - pre 221 meseci
Niti sam se zamerao pre niti sada.Interesantno je da je broj nov (nova centrala, nije oduzet nikom), vodi se na suprugu a ne na mene.Brij posedujemo manje od 4 meseca.
Svaki dan uznemiravanje je sve žešće, sinoć smo imali 9 poziva za manje od sat vremena a pritom ne podižemo slušalicu, tj. ignorišemo telefon.
Pitam se šta bi bilo da ulazimo u verbalni konflikt?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!10.01.2006. u 13:38 - pre 221 meseci
Uzmi telefonsku sekretaricu koja će odmah da se javlja na telefon, isključi zvona na telefonima, stavi dugačku pozdravnu poruku od 30-40 sekundi u kojoj ćeš objasniti da si kod kuće ali ne možeš da se javiš, i eto rešenja protiv uznemiravanja: kad čuješ poznat glas, a ti podigni slušalicu, a ako manijak ostavi poruku ili disanja i ko zna šta, imaćeš snimljen dokaz.
 
Odgovor na temu

gradjanin
arnold kvin
overworld

Član broj: 79567
Poruke: 9
195.252.108.*



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!10.01.2006. u 14:01 - pre 221 meseci
Nije loše.A skidaće mu pomalo i kredita.Možda mu i dosadi, u šta sumnjam...
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
b67.ppp-bg.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!11.01.2006. u 15:06 - pre 221 meseci
U svakom slučaju obavesti policiju što pre.
 
Odgovor na temu

gradjanin
arnold kvin
overworld

Član broj: 79567
Poruke: 9
*.drenik.net.



Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!13.01.2006. u 20:02 - pre 221 meseci
Predao sam krivičnu prijavu MUP-u protiv N.N. lica.
Videćemo ...............................
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!14.01.2006. u 11:00 - pre 221 meseci
Sto se tice uznemiravanja sa CG brojeva posalji mail na [email protected] (067), [email protected] (069) ili [email protected] (08x). Oni ce ti dati informacije kako mozes da prijavis uznemiravanje sa njihovih mreza.

[Ovu poruku je menjao S a l e dana 14.01.2006. u 12:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Danonoćno uznemiravanje telefonom- P O M O Ć !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25588 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.