Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas

[es] :: Video softver :: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas

[ Pregleda: 4599 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

avlijas
Avlijas Petar
Banjaluka

Član broj: 37994
Poruke: 152
*.customer.blic.net.



Profil

icon mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas29.12.2005. u 06:26 - pre 222 meseci
Ljudi,pomagajte ko boga vas molim!Trebam jednu banalnu stvar a probao sam 50 programa i nista.Kako u mpeg fajlu prekriti znak neke Tv kuce a da pri tom taj fajl ne konvertujem u divx(avi) nego da mi ostane u mpegu???I Po mogucnosti da mogu vise mjesta poklopiti u fajlu.DrDivx i VirtualDub to mogu ali da konvertujes u avi.Koji program to moze?Probao sam Premiere 6,ali mi non stop pada.Ne znam jeli problem u fajlu kojeg snimim sa satelita,ali ne bi trebalo jer je u pitanju mpeg.Treba mi hitno odgovor.Puno hvala unaprijed. p.s. Usput ako postoji neki program za softverski videomixing i to bih volio znati.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas29.12.2005. u 21:12 - pre 222 meseci
Ovako, Premiere to moze ali problem je u tome sto se mpeg2 ne moze montirati i obradjivati u Premiere-u jer nije predvidjen za to i zato stalno pada. Problem mozes resiti tako sto ces Mpeg2 prebaciti u editabilni format... Virtual dub-om prebaci Mpeg2 u Microsoft DV avi kompresiju ili neki drugi DV kodek (1 sat 14GB) onda ubaci taj avi pod referentnim setingsima u premiere i odradi pokrivanje logoa, posle ponovo eksportuj u Mpeg2 preko Adobe Mpeg encodera i to je to. Ako ti treba uputstvo za rad u Premiere-u ima na ES-u link ka tutorijalu na Srpskom jeziku, malo potrazi naci ces sigurno. Srecno i poszdrav!
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas29.12.2005. u 21:24 - pre 222 meseci
1) da li je u pitanju mpg ili mpeg2?
2) iz kog razloga ne moze da bude avi?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas29.12.2005. u 21:43 - pre 222 meseci
1) Ako si snimao sa satelita onda je Mpeg2 a ekstenzija je .mpeg ili .mpg
2.) Mpeg2 je industrijski standard za emitovanje slike i zvuka od TV stanica do gledalaca preko satelitskih veza, taj standard se takodje koristi i u DVD tehnologiji........ Kreni sa radom pa javi kako ide!
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas02.01.2006. u 11:45 - pre 222 meseci
ulead media studio pro 8 ili 7
deki
 
Odgovor na temu

montazer
zagreb

Član broj: 79370
Poruke: 14
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas03.01.2006. u 18:27 - pre 222 meseci
pozdrav!

evo procitao sam neke odgovore, pa me zanima kako i na koji nacin u ADOBE PREMIERU 6.5 sikuti logo necije televizije npr. HRT-a a da se ne stavljaju one dvi crne linije ?
moj nacin snimanja npr. koncerata, digitalna satelitska, chinchevi aut u karticu DV500, captur preko adobe premiera 6.5, kompresija CINEMA CRAFT i autorizacija u DVD LAB PRO ( odredim chaptere svake pjesme....)


p.s. bas me zanima kakva ce ti bit kvaliteta snimka toga materijala kad ga odma u realtime-u pravis u mpegu2 (i to jos kad kompresiras sa adobe premierovim encodorem, iskreno receno naspram cinema craftu je sitna ribica, jer sam ih testirao, ne samo encoder adobe-a nego ULEADA, STUDIO 9 (pinnacl) itd.) zalosno je kad neki preporucuju neke stvari a nisu vidjeli bolje, puno bolje nacine kako i sa cime encodirati itd...

pozdrav...!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas03.01.2006. u 23:13 - pre 222 meseci
Evo mozda vam ovo pomogne oko premiere-a http://vukx.ns.users.sbb.co.yu/ Vuk je sirokogrud covek i moramo mu biti zahvalni zato predlazem da se potrudite malo i iskustvom dodjete do znanja jer tako se najbolje uci. Na ovoj temi imate dovoljne smernice za pitanja koja ste postavili! Sad na posao i voleo bih ovde da vidim frejmove materijala kome ste prekrili logo TV stanice!
 
Odgovor na temu

korisnicko_ime

Član broj: 38909
Poruke: 113
*.absolutok.com.



+3 Profil

icon Re: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas04.01.2006. u 11:22 - pre 222 meseci
Ja ti savetujem Sony Vegas sa mpeg pluginom, radi as mpegovima kao sat...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: mpeg,mpeg,mpeg! Pomoc,molim vas

[ Pregleda: 4599 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.