Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prikljucivanje mikrofona na line-in ulaz???

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: prikljucivanje mikrofona na line-in ulaz???

[ Pregleda: 4571 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tranzik
Vojvodina

Član broj: 17147
Poruke: 50
213.244.220.*



Profil

icon prikljucivanje mikrofona na line-in ulaz???23.12.2005. u 15:54 - pre 223 meseci
Imam mp3 plejer sa ugradjenim mikrofonom i line-in ulaz za snimanje sa nekog audio izvora (pretpostavljam, ulaz za digitalni signal). Posto plejer moze da snimi dosta materijala (512MB), a i kvalitet samog snimka je sasvim dobar, problem predstavlja jedino mikrofon. Voleo bih da napravim neki kvalitetniji snimak, pa me zanima da li postoje, da ih tako nazovem, aktivni mikrofoni koji bi mogli direktno da se ukljuce u line-in ulaz. Pretpostavljam da bi takvi mikrofoni morali u sebi da imaju neki a/d konvertor ili neko pojacalo (ili sta vec ), samim tim i neko svoje napajanje...
ne bih vise lupao o stvarima koje ne poznajem najbolje...
- moze li ko da mi udeli kakav savet?
- pretpostavljam da nisam prvi koji je dosao na ovakvu ideju, pa me zanimaju vasa (eventualna) ikustva
_..:_|0^0|_:.._
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.62.39.*



+7 Profil

icon Re: prikljucivanje mikrofona na line-in ulaz???23.12.2005. u 17:20 - pre 223 meseci
Postoje mikrofoni sa pretpojacivacem, ali nijedan nema dovoljan signal da bi to prikljucio na line ulaz,svi mikrofoni i sa pretpojacivacima idu opet na mikrofonski ulaz-mic,da bi ti to prikljucio moras da napravis poseban pojacivac za mikrofon(pretpojacivac),mislim da u Radio klubu u Beogradu imaju takav kit, ili imas toga na netu!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: prikljucivanje mikrofona na line-in ulaz???

[ Pregleda: 4571 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.