Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual studio u komercijalne svrhe ?

[es] :: C/C++ programiranje :: Visual studio u komercijalne svrhe ?

[ Pregleda: 2908 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

exceptic
Beograd

Član broj: 77994
Poruke: 19
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Visual studio u komercijalne svrhe ?19.12.2005. u 12:34 - pre 223 meseci
Da li je moguce da se napravi komercijalna verzija software-a a da se iskoristi kod iz visual studio .net-a. Neko prekompajliranje u nekoj besplatnoj verziji li tako nesto. Podsecam, u pitanju je komercijalni software.

Rado bih to zavrsio u .net-u ali nemam 400$.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Visual studio u komercijalne svrhe ?20.12.2005. u 05:17 - pre 223 meseci
U kom jeziku radis? Ako koristis C++, potrazi Visual C++ toolkit, besplatan kompajler
od strane MS-a, mada nisam siguran da li je optimizing compiler ako ti je to bitno.
Sto se .NET-a tice, ako radis u C# .NET framework ima u sebi kompajler koji je
distribuiran zajedno sa (besplatnim) framework-om.
Potrazi SharpDevelop, bice ti sve jasno ;)
 
Odgovor na temu

netoff
Duca Pantelić
USA

Član broj: 15761
Poruke: 42
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Visual studio u komercijalne svrhe ?20.12.2005. u 12:08 - pre 223 meseci
Mislim da je VS Express sasvim dovoljan za bilo kakvu upotrebu, potpuno je besplatan a sa njim može da se pravi komercijalni software bez ikakvih ograničenja.
Postoje C++, c#, VB i Web developer verzije.
C++ dolazi sa optimizirajućim kompajlerom. Jedino je ispuštena podrška za x64, OpenMP i profile guided optimization.
 
Odgovor na temu

anon75319
freelancer
Varazdin(Hrvatska)

Član broj: 75319
Poruke: 239
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Visual studio u komercijalne svrhe ?20.12.2005. u 21:42 - pre 223 meseci
dali taj VS Express ima slično sučelje kao i Borland 6.0 Bulider?
da mozes onako stavljati objekto po prozoru bez programiranja??

 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Visual studio u komercijalne svrhe ?21.12.2005. u 02:10 - pre 223 meseci
Ako pitas za dijalog editor, da, postoji. Samo sto ne verujem da ces ista napraviti
bez programiranja...
 
Odgovor na temu

anon75319
freelancer
Varazdin(Hrvatska)

Član broj: 75319
Poruke: 239
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Visual studio u komercijalne svrhe ?21.12.2005. u 13:03 - pre 223 meseci
onda budem probal i taj Studio
ma nisam ni mislio da bez programiranja bude nešto...

jos jedno pitanje(jaaako početničko)

imam knjigu Demistificirani C++
e i kad radim u borlandu neku bezveznu aplikaciju u kod stavim cout<< "bok" << endl;
i javi mi grešku, i sad mene muči pitanje dali ja uopče mogu taj kod koj učim u toj knjizi upotrijebeti na win aplikacijama ili samo u konzoli...

nemojte se previše smijati ako sam sad rekel glupost neku jer sam totalan početnik...
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Visual studio u komercijalne svrhe ?22.12.2005. u 13:50 - pre 223 meseci
Citat:
wiktor: e i kad radim u borlandu neku bezveznu aplikaciju u kod stavim cout<< "bok" << endl;
i javi mi grešku, i sad mene muči pitanje dali ja uopče mogu taj kod koj učim u toj knjizi upotrijebeti na win aplikacijama ili samo u konzoli...


cout ti je klasa za ispis na konzolu i ne mozes je koristiti u Windows aplikacijama.

Citat:
exceptic: Da li je moguce da se napravi komercijalna verzija software-a a da se iskoristi kod iz visual studio .net-a. Neko prekompajliranje u nekoj besplatnoj verziji li tako nesto. Podsecam, u pitanju je komercijalni software.


U .NET postoje kompajleri koji su konozolni i isporucuju se u (besplatnom) Frameworku. Znaci ne postoji nacin da se utvrdi kako je tvoja aplikacija kompajlirana i da li je radjena iz VS ili si kod napisao u Notepad-u i kompajlirao ga iz konzole. Mislim da sam bio jasan

[Ovu poruku je menjao Fedya dana 22.12.2005. u 14:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Fedya dana 22.12.2005. u 14:55 GMT+1]
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Visual studio u komercijalne svrhe ?

[ Pregleda: 2908 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.