Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

domainname i ekstenzija

[es] :: Hosting :: domainname i ekstenzija

[ Pregleda: 2102 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nadar

Član broj: 77541
Poruke: 1
*.ruh.isu.net.sa.



Profil

icon domainname i ekstenzija14.12.2005. u 07:18 - pre 223 meseci
Dakle, imao sam websajt s domenom nekoime.com i posto nisam na vrijeme doplatio za sljedecu godinu, neko mi je u medjuvremenu "ugrabio" to ime ali ga ne koristi niti se tim domainnameom moze ista otvoriti vec pri registraciji jednostavno kaze da je "taken" i to je to.
Pitanje glasi; mogu li ja kako tome nekome "oteti" taj domainname? Neki cudni vlasnik za kojeg pretpostavljam da mi je oteo domainname ima sajt nesto kao kenyanet ili slicno i ne reagira na mailove poslane na njegovu adresu. Osim toga, ako hocu da NJEMU platim da dobijem tu domenu, kaze mi da je za nju neko vec ponudio nesto oko 80 USD !!! Ne znam sta da radim, mislim da tip laze, jer ko bi uzeo domenu za koju ne zna ni sta znaci njen naslov?!?
Ne bih vas pitao o "otimanju" da nisam nacuo da se to ipak moze odraditi.
Toliko.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: domainname i ekstenzija14.12.2005. u 08:34 - pre 223 meseci
Mozes kad mu istekne registracija, ako bude neozbiljan kao ti i ne produzi je. Drugo je pitanje, medjutim, ako je to ime domena tvoja registrovana robna marka - onda mozes da ga tuzis za povredu robne marke.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: domainname i ekstenzija14.12.2005. u 12:31 - pre 223 meseci
Iskreno, prilicno je tesko da se ponovo dokopas "svog" domena (ukoliko se ne radi o slucaju koji ti je bojan_bozovic naveo u prethodnom postu). Cak i da taj neko ko ga je dograbio zaboravi da ga produzi ili ga uopste ne produzi, tj. jednostavno ga pusti da istekne, tesko je da ga se bas ti domognes jer postoji mnogo ljudi koji se bave poslom sa domenima (jedan od njih je verovatno i taj tvoj "neko"), pa kupuju mnoge istekle domene, znacili im oni nesto ili ne. Ono sto bi trebalo da uradis je da pokusas sa tzv. backorder-om domena (tj. da se neki od registrara uz pomoc tzv. backorder servisa domogne tvog domena (mislim u svoje ime, mada nisam siguran, ali) za tvoj racun). Mislim da ti je to jedina mogucnost, naravno, ukoliko taj neko nece da ti proda domen ili hoce ali za to trazi mnogo novca.

Preporucio bih ti da pre svega proveris kada registracija tog domena istice. Najbolje je da to ucinis preko http://www.internic.com/whois.html .

Ono sto bih ti takodje preporucio je da registrujes novi domen ili, pak, onaj isti domen sa drugom "ekstenzijom" (npr. nekoime.net), a sa onim starim sta bude.


 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: domainname i ekstenzija

[ Pregleda: 2102 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.