Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !

[es] :: Access :: Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !

[ Pregleda: 3283 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !02.12.2005. u 09:22 - pre 224 meseci
Radim na razvoju jednog imenika, koji ima sledeci izgled:
Sifra_Komitenta,
Naziv,
Br_tel,
fax,

zemlje: e sad treba da postoje check boksovi da se cekiraju zemlje recimo, CH, D, A, SLO, NL. znaci unosimo podatke i kada dodjemo do opcije za zemlju cekiramo zemlje koje odgovaraju tom komitentu i idemo na nov unos itd.

Potrebno mi je kada radim pretragu komitenata da unesem kao kriterijum npr: CH i NL i ako su oni chekirani za odredjenog komitenta da mi vrati njegove podatke.

Nikad nisam radio na ovaj nacin, mozda postoji nesto lakse. Ako neko ima neki Tutorial za ovako nesto neka mi preporuci.

Hvala
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !08.12.2005. u 12:37 - pre 223 meseci
Au niko se nije javio 7 dana !
Za ovo vreme sam resio problem, ukratko koga interesuje, treba koristiti atribute tipa YES/NO koji ce na formi imati izgled Check Box-a i posle je lako.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.nis-gas.com.



+15 Profil

icon Re: Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !08.12.2005. u 13:07 - pre 223 meseci
Ne valja ti postavka podataka jer bespotrebno gomilaš polja u jednoj tabeli, tj. drugim rečima rečeno, baza ne zadovoljava pravila normalizacije. Pitanje je šta kada se pojavi komitent koji nije ni u jednoj od CH, D, A, SLO, NL? Onda ćeš otvoriti tabelu, dodati novi red sa (npr) HU. Pa kad se pojavi treći koji je iz CRO, opet ćeš dodati polje u tabelu...

Ono što ti u stvari treba je izdvojena tabela u kojoj ćeš zapisivati pripadnost zemlji u relaciji više-ka-više prema komitentu. Za jednog komitenta je potrebno da odabereš više vrednosti zemalja, odnosno jednoj zemlji može pripadati više komitenata.

O načinu kreiranja relacije više-ka-više sam pisao na http://www.praktikum.co.yu/office/access/acc_078.htm
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !08.12.2005. u 14:15 - pre 223 meseci
Hvala za ispravku oko normalizacije.

btw: Znam kako se razbija relacija N-M :)

pozdrav
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !08.12.2005. u 15:19 - pre 223 meseci
Bane evo problema.
Imam ovakvu situaciju prilozena je slika u Attachemnt-u kako treba forma da izgleda. Ako napravim ovako nesto:

tblKomitenti (SifraKomit(pk), naziv, brtel, PIB ...)

tblKomitentiKamioni(SifraKamiona, SifraKomitenta)

tblKamioni(SifraKamiona(pk), veliki , mali , frigo ,adr ....)


onda ne moze da se napravi onakva forma kao na slici. Ako pak izmenim pa napravim ovako:

tblKomitenti (SifraKomit(pk), naziv, brtel, PIB ...)

tblKomitentiKamioni(SifraKamiona, SifraKomitenta,veliki , mali , frigo ,adr .... )

tblKamioni(SifraKamiona(pk),....... sta staviti ovde ???


Kako da resim ovo a da moze da se napravi da se unos vrsi kao na slici ? Totalno sam se pogubio!


[Ovu poruku je menjao Cyberghost dana 08.12.2005. u 16:22 GMT+1]
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !09.12.2005. u 00:00 - pre 223 meseci
Pokušaj da izdvojiš tblKamioni u subform i onda ćeš moći da napraviš unos po onoj prvoj organizaciji tabela što si napisao (sa međutabelom SifraKomit. i SifraKamiona).

Naravno, ovo ima smisla samo kada TipVozila može da raste, a ako je ograničen na tačno određeni broj tj. u ovom slučaju na četiri (Cerada, Malo, Frigo, ADR), onda možeš da zadržiš prvobitnu konstrukciju sa četiri Yes/No polja (na formi četiri Checkboxa). Iako nije po pravilima, ne verujem da će nešto smetati. ;)
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !09.12.2005. u 07:19 - pre 223 meseci
Tako je nesto i meni palo na pamet jer u ovakvoj organizacija sa CheckBox-ovim cini mi se da je to jedini izlaz.

Citat:
banem: Iako nije po pravilima, ne verujem da će nešto smetati. ;)

Bas nije po pravilima, ali pravila zato postoje da bi se krsila :)

Pozdrav
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Upotreba Check box-a kao kriterijuma za pretragu !

[ Pregleda: 3283 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.