Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laslo Kraus: Programski jezik C sa rešenim zadacima u pdf-u???

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Laslo Kraus: Programski jezik C sa rešenim zadacima u pdf-u???

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 55873 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3dnet.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Laslo Kraus: Programski jezik C sa rešenim zadacima u pdf-u???10.11.2006. u 06:41 - pre 212 meseci
Rade90,

Da ne brisem sad tvoju poruku (jer ti je prva), ali za ubuduce obavezno pitanje postavi
kao posebno, ukoliko se ne odnosi na temu u naslovu. To su pravila foruma.

Pozdrav.


 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3dnet.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Laslo Kraus: Programski jezik C sa rešenim zadacima u pdf-u???10.11.2006. u 07:27 - pre 212 meseci
Sve je stvar ukusa...

Odavno sam prestao da kupujem i čitam knjige domaćih autora, ali po nekom
ranijem iskustvu, nisam (bio) zadovoljan stilom. Stekao sam utisak da što je
autoritet (profesor) veći - piše knjige teže za čitanje (za početnike).

Zapravo, te knjige su odlične, ali tek kad naučiš materiju, pa ti knjiga služi kao
nekakava referenca da upoznaš i najsitnije detalje. Kao da poglavlja diktira
nekakav "generator kombinacija", a ne čovek.

Valjda je sramota spustiti se na nivo studenta, tj. čitaoca koji je u fazi učenja
i koji svim silama (za početak) teži da razdvoji "bitno" od "manje bitnog".

Šta znam, možda je takav stil nekakav studentski standard, ali ja više volim
drugačiji stil. Sećam se (stranih) knjiga, u kojima autor taj suvoparni stil
ponegde razblaži rečima tipa: "obratite pažnju na ovo, ja sam se tu jednom ranije
prevario...", i sl.

Na primer, na ovom forumu je u više navrata tražena pomoć oko razjašnjenja
pointera. Kako da ne bude, kad svaka knjiga koju sam video (sem jednog
prastarog umetka u casopisu Računari, Jezik C, autor: Dejan Ristanovića),
razjašnjavanje pointera počinje sa totalno netipičnog primera, koji se u C/C++
nikada ne koristi.

Po meni, najbolje je imati više knjiga i paralelno iščitavati oblasti.

Omiljena knjiga iz jezika C mi je bila od Dušana Petkovića, mislim da vise
ne postoji u prodaji.

Što se tiče OOP-a, u sećanju mi je ostala knjiga od "kaare christian", Borland C++
4.5, koja na prvih 40-tak strana neverovatno nadahnuto, jezgrovito, jasno i
cesto sa ilustracijama govori o OOP-u.
 
Odgovor na temu

Buffy
Stanko Culaja
Sipovo, BiH

Član broj: 45310
Poruke: 312
*.teol.net.



Profil

icon Re: Laslo Kraus: Programski jezik C sa rešenim zadacima u pdf-u???10.11.2006. u 12:19 - pre 212 meseci
Da, Dusan Petkovic je car ;)
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Laslo Kraus: Programski jezik C sa rešenim zadacima u pdf-u???03.12.2006. u 02:02 - pre 211 meseci
Ja bih samo dodao da mi Laslova knjiga i zbirka nisu bile dovoljne u periodu upoynavanja sa Com i C++om, ali pored "C++ Izvornika" jedina knjiga koju nekad uzmem sa police da resim neki konkretan problem je upravo Lajkovo stivo! Za mene nema bolje preporuke - Krause, ziv ti meni bio jos 100 godina!!! Sabiti onoliko stvari na ono malo prostora je za mene majstorstvo!
De si Deda...
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
79.101.215.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Laslo Kraus: Programski jezik C sa rešenim zadacima u pdf-u???17.04.2008. u 19:45 - pre 195 meseci
Svako ko ima ima problema sa razumevanjem C++ ja mu preporucujem C++ in 21 days.
Skripta je fantasticno objasnjena..bas onako da ti toliko puta ponovi da vec na kraju i ti sam znas sta hoce sledeci primer da kaze..
Sve je lepo objasnjeno..svaki red..bas onako kako treba..postoji na kraju "svakog dana" test i quiz, da dopunis kod ,da kazes sta tacno nevalja, zasto (sa resenim odgovorima naravno).Engleski jezik kojim je pisan je zaista lak stoga i oni koji slabije znaju nece imati problema!
Za Laslo Krausa nemam reci..procitao sam i jednu i drugu knjigu (C i C++) ali daleko mi bila.Da je dobro indeksirana, slazem se.
Ali stil pisanja..neverovatno j**no tezak!Svaki zarez svako slovo mu je bitno u txt-u koji stoji u knjizi.
Uzmimo za primer klase..krenuo je sa tako teskim zadatkom da, dok sam ga shavtio, izgubio je smisao zadatak koji je hteo pokazati pojam klase.
Zato preporucujem C++ in 21 days gde je sve lepo natanane objasnjeno sa izuzetno logicnim primerima iz zivota.
Ako slucajno ko ne moze na netu da nadje..ja mu saljem na mail rado u http formatu..
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Laslo Kraus: Programski jezik C sa rešenim zadacima u pdf-u???

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 55873 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.