Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu

[es] :: Vodič za učenje :: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45212 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu04.12.2005. u 10:53 - pre 223 meseci
Citat:

VETS je ekstremno popularna skola, i bas zbog toga ako je nesto lose to treba i nazvati pravim imenom, a sujeta jest' gadna stvar...


Potpuno se slažem da svako kaže svoje viđenje stvari.

Svi gledamo stvari iz svog ugla tako da bi objektivno stekao utisak treba čuti što više mišljenja.

Vidim da se najviše stvari odnosi na EPO smer. Ja o tome ne znam ništa ali evo što se tiče elektronike.

Kada sam se ja upisivao 2002. odlučio sam da se upišem na VETŠ jer ETF traje 5 godina i čuo sam da njega završi jako mai broj ljudi i većina odustane na 4. godini. Suviše teoretisanja, velika distanca profesora i studenata. U suštini, možeš da naučiš ono što se predaje, a ako te nešto sa strane interesuje to moraš sam.

Ako neko ima iskustva na ETF-u neka kaže jesam li bio u zabludi.

Ja sam završio i srednju na elektronika smeru i od malena se bavim elektronikom tako da sam imao i više nego dovoljno predznanja. Zato mogu da kažem da onaj ko nije završio srednju stručnu školu ima jako male šanse da ukapira o čemu se radi. Ovo mislim da je u redu jer je to viša škola, ne srednja i tu treba da se uče naprednije stvari, a ne da se uči sve iz osnova. Bez obzira na to, TVRDIM da SVAKI profesor hoće da vam objasni SVE što ga pitate. Tao da ako neko ima volje i želje da uči može to da uradi jer će svi da mu pruže pomoć.

Pričam o elektronici da ne bi bilo zabune.

Predmeti Analogna, Digitalna, Mikrokontroleri su najvažniji predmeti smera i njih drže Bošnjaković Petar i Hadžibabić Bora. Njih dvojica su super, kažem da bi njih razumeli i pratili neophodno je predznanje. Oni hoće da vam pomognu oko svega što vas zanima i nisu zakucani na predavanje koje treba danas da se održi već odgovaraju na sva pitanja tako da su predavanja zanimljivao, ponavljam onima koji slušaju.

Konkretno, Hadžibabić je profesor koji se trudi da predaje najmodernije stvari, tako recimo predaje najnoviju seriju Microchipovih uC-a PIC18Fxxx. Dok, moram da kažem, postoje u školi i predavanja Intel 8031 koji je smišljen pre 100 godina.

Što se tiče školarina to je tačno, posebno ono da se plaća prenos ispita što se NIGDE ne plaća.
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu05.12.2005. u 09:49 - pre 223 meseci
Drago mi je da očigledno svake godine sve više studenata na EPO smeru ipak dolaze na predavanja da nešto nauče, a ne da su upisali ovaj smer jer je najjeftiniji i pomogućnosti se lako završava...

To ne znači da ni ove godine nema onih koji npr. na mom predmetu (Internet marketing) nisu već krenuli da se odjavljuju, jer ne žele da upotrebljavaju svoju glavu za razmišljanje da bi završili projekat. Ispit ne mogu da prepišu, pa to onda znači - potrebno ga je i naučiti.

Takvih studenata će biti uvek, ali sve manje kada se završi akreditacija i kada se krene na visoke stručne škole i fakultete češće nego što se išlo u srednju školu (nadam se da ste shvatili da je to jedna od posledica novog zakona - brže završavanje uz veće obaveze).
 
Odgovor na temu

bane84
Milos Petrovic
Beograd

Član broj: 26346
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu05.12.2005. u 12:18 - pre 223 meseci
Draga gospodo ja imam par reci da kazem u vezi studiranja na visoj elektrotehnickoj skoli, preciznije na smeru EPO.

Sada sam trenutno druga godina i mogu reci da sam prezadovoljan.
Prvo, nastava i vezbe su organizovane tako da je moguce raditi i studirati bez vecih napora. ispiti i kolokvijumi su krajnje prosti i mogu da se poloze bez vecih problema,
izuzev nekih specijalnih, kao sto je "UOP" ili "Oralce".

Drugo, dobija se konkretno i osnovno znanje iz predmeta koji se odaberu. Ako oces samo da prodjes tu nema problema, TO SVAKO MOZE! To odgovorno tvrdim.
Ali opet ako ste tu da naucite nesto sto vas interesuje i ovladate tim znanjem, tu nema nikakvih problema. Koga kod profesora da sam pitao ili asistenta uvek sam dobijao trazeni odgovor.

Trece, odnos profesora i studenata je na veoma visokom nivou. Jednostavno vidite da su ljudu zadovoljni i da hoce da pomognu. Sto na 95% fakulteta i visih skola nije slucaj.
Problem postoji i to veliki izmedju komuniciranja zvanicnika skole sa smerom i studentima.
Takoreci igramo se gluvih telefona.
Ako vam zatrebaju neke informacije vezane za smer tu nema problema. Odnos smera i studenata je fantastican i mislim da koleginica Jelena treba da dobije sve pohvale za to.

Cetvrto, "slucajevi" koji su napisali da je smer los, da je skola losa, da se profesori lose oblace itd. Za njih imam samo jednu rec. POCNITE DA RAZMISLJATE I UPOTREBITE MOZAK, DA BISTE SHVATILI GDE SE NALAZITE.

Iznosite vase misljenje o skoli kakvo god hocete, ali NE MOJTE DA PRICATE GLUPOSTI ZA SMER EPO. Zavrsio sam jednu godinu, sada sam druga, tako da znam sta se desava. Licno mislim da je ovo najbolji smer na visoj elektrotehnickoj skoli.

Moj savet: Ako te interesuju predmeti koje smer EPO nudi, upisi se bez razmisljanja!
Jer smer je stvarno jeftin za znanje koje prenosi.
Ako bude bilo jos nekog "nevernog tome" neka se obrati slobodno.
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu05.12.2005. u 13:53 - pre 223 meseci
Citat:
bane84

Drugo, dobija se konkretno i osnovno znanje iz predmeta koji se odaberu.


To je po meni i najveci problem od koga EPO smer pati. Skola se zove VETS a ne OETS, dakle visa a ne osnovna, pa bi bilo dobro i gradivo prilagoditi tome...

Takodje, na EPO smeru nema O od Oraclea na koji se pozivas, cak je i predmet Klijent-server sistemi sklonjen sa liste osnovnih predmeta, valjda jer je prolaznost bila <50% umesto ocekivanih >80...

Kada u nekoj skoli koja nudi kurseve iz odredjenih oblasti placas upis i nastavu, biras osnovni, visi ili napredni kurs, u skladu sa svojim znanjem. Sigurno neces dati pare da bi slusao ono sto si vec radio u srednjoj ili osnovnoj. Zasto ne biti iskren i ne reci onome ko zeli da upise sta moze da ocekuje?

Slazem se da je komunikacija izmedju studenata i profesora iznad proseka...
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

bane84
Milos Petrovic
Beograd

Član broj: 26346
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu05.12.2005. u 14:44 - pre 223 meseci
Dragi moj ja ne znam o cemu ti pricas!!!

Prvo kako mozes da se pozivas na osnovnu skolu?
Reci konkretno sta si mislio time. Na koje to predmete mislis. Pa cu ja lepo da ti odgovorim.

Drugo da li si siguran da nema "O" od Oracle?
Ja ne znam ko si i sta si, ali taj predmet je sklonjen sa liste iz ko zna kojih razloga, ali ti opet mozes da ga uzmes kad god hoces.
Imam mnogo prijatelja koji sada studiraju taj predmet i znam sta se radi nanjemu.

Ovo sto si napisao za kurseve, to samo govori da ne znas o cemu pricas. Lepo mi objasni sta sam to slusao u osnovnoj i srednjeoj skoli !?

 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu05.12.2005. u 15:27 - pre 223 meseci
Necu poimence navoditi predmete, ko zeli da upise i interesuje ga ima PM a i forum skole (i dalje ne radi) da se raspita... Time bi se samo rasplamsao flame... Podji od toga kojim predmetima bi promenio koncept i eto ti odgovora...

KSS mozes da uzmes ali kao predmet sa drugog smera, znas i sam koliko para treba za to zadovoljstvo... Ni ja ne znam razlog zasto je sklonjen ali slutim da je zbog male prolaznosti, prof. Cukalevski je prosle godine imao nekakav konflikt sa studentima EPO pa je mozda i to doprinelo...
To je ujedno i jedini predmet gde je bilo reci o Oraclu, dakle, nema Oracla...

6 predmeta sa prve godine su od A do Š po gradivu srednjih skola. Istina, kasnije se koncepcija menja i dolaze ozbiljniji predmeti ali za neke pristup ostaje isti. Kurs sam naveo kao primer jer upisnicima EPO se ne predocava realno sta ce nauciti i pratiti a najgore je kad te neko za svoje rodjene pare vozi kako nisi planirao...

Ovo je vise problem studenata nego skole. Ovaj smer se masovno upisuje a kad pitas ljude zasto su upisali ne znaju da kazu... Samim tim ne znaju ni sta bi trebalo da uce, ni da li je ono sto im se servira dobro niti koliko ima smisla i veze sa realnoscu. Onda zauzimaju intertan stav i mirna backa, skola uzela pare, svima lepo, onih 10-15% sto se nesto bune i dizu larmu ignorisati i spremiti se za sledecu generaciju. Ja znam zasto sam upisao, ako ne dobijam ono sto zelim kritikovacu.

Studenti i jesu tu da kritikuju, ostra i kako neko rece neukusna kritika koju je nekoliko ljudi iznelo nije uzrok vec posledica.

Over&out

vdl/nlns
 
Odgovor na temu

bane84
Milos Petrovic
Beograd

Član broj: 26346
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu05.12.2005. u 17:56 - pre 223 meseci
Pazi, upravo si naveo problem svih tako reci "visih ustanova za obrazovanje" !!!!!!

Stvarno bih voleo da mi navedes tih 6 predmeta koji se uce u srednjoj skoli.
Meni se samo poklopila mata, a zavrsio sam teslu.
Ja sam pregledao mnogo skole i fakultete, pa sam uporedio sa EPO-om. I on pruza mnogo, mnogo vise. Pa ne vidim pravi razlog sta ti smeta?
Jer ovakva skupina predmeta retko moze da se nadje na fakultetima za iste pare. A uz to jos dobijes i diplomu!

Uglavnom svako ima pravo na svoje misljenje!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

introitus
Srbija

Član broj: 9252
Poruke: 324
*.vdial.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu07.12.2005. u 10:08 - pre 223 meseci
@lord Vader

Kod kog profesora radis diplomski tj. jel radis sa PIC-om ili nesto kod Pere?

 
Odgovor na temu

bane84
Milos Petrovic
Beograd

Član broj: 26346
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu07.12.2005. u 10:27 - pre 223 meseci
Trenutno sam student druge godine, tako da jos ne radim diplimski.

Inace sa PIC-ovima i drugim programibilnim integralcima radim vec 6 godina i nadam da nisi mislio nista lose.
 
Odgovor na temu

introitus
Srbija

Član broj: 9252
Poruke: 324
*.vdial.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu07.12.2005. u 21:45 - pre 223 meseci
Citat:
bane84: Trenutno sam student druge godine, tako da jos ne radim diplimski.

Inace sa PIC-ovima i drugim programibilnim integralcima radim vec 6 godina i nadam da nisi mislio nista lose.

Poruka se nije odnosila na tebe vec na lord Vader-a i nisam mislio nista lose posto bi neko sa ELITE smera skontao sta sam hteo da pitam...
I sam planiram da radim diplomski sa PIC-om.

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

bane84
Milos Petrovic
Beograd

Član broj: 26346
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu07.12.2005. u 22:11 - pre 223 meseci
Sorry, nisam obratio paznju.
Kad mi je stigao mejl samo sam odgovorio, ne obaziruci se na tekst i kome je namenjen.

Moja greska!
 
Odgovor na temu

g@rfild

Član broj: 36567
Poruke: 174
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.blejanje.com


Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu07.12.2005. u 22:35 - pre 223 meseci
E ovako drugari
Pre nekih mesec dana sam diplomirao na Vets-u tj. spadam u grupu diplomaca prve generacije smera EPO. Do sada nas je diplomiralo sedmoro od 50 koliko nas je bilo u prvoj godini. Gradivo na ovom smeru je mozda malo lakse nego na ostalima ali je veoma zanimljivo i ima dosta toga da se nauci. Dobar pokazatelj je i to da je na nekim predmetima sa naseg smera bilo dosta studenata sa RT/NRT/ostalih. Meni su najkorisnija i predavanja bila EPO 1 i 2 kao i Internet Marketing i projekat koji sam radio iz tog predmeta koji mi sada sluzi kao referenca (za pocetak). Profesori su davali neke poslove studentima i pruzali im sansu da se pokazu i steknu iskustvo, nadam se da je to i dalje praksa. Sve u svemu meni Epo bio putokaz da prosirim spektar svoga interesovanja i znanja. Vidim ovih dana organizuju se veoma zanimljiva gostujuca predavanja iz IT aktuelnih tema a predavaci su veoma uspeni ljudi iz e-poslovanja. Takodje se organizuju i veoma zanimljive posete uspesnim preduzecima.
Znaci imate od koga da dobijete korisne savete i da naucite.
pozz


Da ljudi nikada ne prave, gluposti, nista se pametno ne bi dogodilo
-------------------------------
Ma decku je vaznija nauka od tamo neke bebe
 
Odgovor na temu

Gorana Tomanovic
Beograd

Član broj: 71352
Poruke: 6
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu08.12.2005. u 00:14 - pre 223 meseci
Pozdarav.
Molim Vas da uvazite moje izvinjenje zato sto je post koji sam poslala kao odgovor "g-dinu filo" bio blago receno necitak, tj. ni sama nisam mogla da se strpim i desifrujem ga. DOGODILO SE CUDO!
G-dine filo, nemem komentar na velicinu Vase licnosti i poimanja stvari!
Pogled na "Farmerice sa buvljaka" su najbolji pokazatelj!

Odgovor ukratko:
Profesori: I dalje mislim da imam od koga i sta da naucim na VETS-u.
Asistenti i "posete" asistentima od strane studentkinja: Cula sam za to, ali nisam videla tako da ne mogu da tvrdim, ni bilo sta drugo kazem.
Ipak mislim da niste u pravu!
Ono placanje kolikvijuma! Pa VETS'u hvala za tih 100 din, a i skolarine nisu velike u odnosu na druge!
Evo zasto: EKOF Bg- oko 80000 din. sa korekcijom proporcionalno rastu cena na malo!
Prijava ispita Oktobar II je bila 1500 din.
Obican ispit za januarski rok ce biti isto toliko 1500 din, a naravno Okt.II u 2006 ce biti enormno veci u odnosu na 2005 pretpostavlja se oko 2500. Kolokvijum..., takse,-nema je ispod 1000..., obrasci slicno kao i na VETS-u...
Nesto kao obnavljaju, ali obnavlja se i lanac pranja novca, procitajte nvine!
Znaci, tamo je CISTO GULJENJE LOVE IZ STUDENTSKIH DZEPOVA BEZ PARDONA!
STIPENDIJE-nikada nisu postojele na EKOF-u i niti ce!
A ja na VETS-u dobih! A inace je skolarina na EPO-u oko 50000!
Svaki ispit sam i na EKOF-u i na VETS-u polozila na znanje!
Dakle, nema placanja 6 na VETS-u, ali se na nekim fakultetima zna da je sestica 1000 evra i sl...
Postujem oba moja izbora!
Saberite sami kolio malo plcate a koliko dobijte!

Ja samo mogu samo da zahvalim profesorima D.Varagicu i D.Tosicu i mnogim drugim koji se trude i svoje licne kontakte koriste da bi nam obezbedili predavanja ljudi koji su priznati u svojoj bransi da bismo lakse prosirili svoje vidike!
HVALA VETS-u koji mi je omogucio da imam takve predavace!

ONIMA KOJI GLEDAJU A NE VIDE,
ONIMA KOJI GLEDAJU SAMO TE NEKE "FARMERICE SA BUVLJAKA",sto samo pokazuja koliki su oni lljudi, PA NJIMA NI SAM BOG NE MOZE POMOCI AKO NE OCISTE PAUCINU IZ SVOG MOZGA!
NADAM SE DA IH IMA JAKO MALO! I oni ce shvatiti da grese kad tad!

Bivsem kolegi zalim mnogo uspeha u karijeri, prave vrednosti i znaje se prepoznaju!
Mislim da se to sa VETS-a moze poneti!


 
Odgovor na temu

Gorana Tomanovic
Beograd

Član broj: 71352
Poruke: 6
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu08.12.2005. u 00:18 - pre 223 meseci
Napomena:
"Nesto kao obnavljaju, a obnavlja se lanac pranja novca, procitajet novine...",
odnosi se na EKOF.
To je opste poznata stvar, jos iz davnih vremena!

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu08.12.2005. u 01:49 - pre 223 meseci
u vezi farmerica - ako mi covek prica o ozbiljnom zaradjivanju para ocu i da izgleda ozbiljno cisto da bi to sve bilo uverljivo. a covek koji mi prica o ozbiljnom zaradjivanju je imao predlog da napravi web portal za prodaju poezije, a ideja da se na web portalu koji prodaje muziku naplacuje download pojedinacne pesme, a ne clanarina, mu nije zvucala kao dobra !!?? kako to da shvatim? kad bi mi dosao npr. miodrag kostic, sa a8, vozacem i u boss odelu, i pricao kako se pare zaradjuju definitino bih ga ozbiljno shvatio. ovako....pa hvala vama ali zasto vi nesto ne uradite na taj nacin?
skolarina.... necu da kazem da kenjas napamet al evo

Ekonomski:
Samofinansirajući studenti na ime školarine uplaćuju na račun Fakulteta 840-1109666-73 poziv na broj 101, 72.000 dinara
VETS:
Školarina za smerove Automatika, Elektronika i telekomunikacije, Računarska tehnika i Energetika iznosi 42.000,00 dinara...

Školarina za smer Nove računarske tehnologije iznosi 77.000,00 ...

Školarina za smer Audio i video tehnologije iznosi 93.500,00 dinara ...

Školarina za smer Menadžment u elektrotehnici iznosi 55.000,00 dinara...

Školarina za smer Elektronsko poslovanje iznosi 49.500,00 dinara ...


a ti mi molim te izracunaj skolarinu za nekog ko upisuje 2. god epo, prenosi jedan predmet iz prve i uzima jedan predmet s drugog smera(a takvih je bar 80%).

Dalje - svi prozivate SAMO 2 profesora. a koliko predmeta epo ima?
Pranje novca? Sto skola ne radi 7 dana? Postavljanje prozora je gest dobre volje Vujica?
Upis?Korupcija? Ja licno znam devojku koja je 3. godinu upisala sa 26 bodova u 2.godini.Kako? A za sredjivanje predmeta....samo treba pokucati na prava vrata(na 5. su spratu) ili pozvati neke ljude u skoli al to nije problem - toga ima bilo gde, to me uopste ne nervira.
"posete" asistentima od strane studentkinja - necu da prozivam devojku jer je znas i sa tvog je smera. znam i nekoliko sa nrt.
posao - uvek mogu da nadjem posao u pekari, trafici ili perionici. al to nije poenta ovog svega. ako sam se skolovao za nesto i ulozio u sebe neke pare red je da se i zaposlim u struci. a to izgleda ne mogu. odavno nisam video konkurs za posao u kom pise da se trazi neko sa vets. privatne konkurse ne racunam.
Citat:
urkozamanje:  extraordinarne sposobnosti ne dolaze do izrazaja samo zato sto ti je titulu dala VETS

zamolio bih te da mi pokazes gde sam napisao da ja imam neke extraordinarne sposobnosti. mnogo volim kad mi recu tumace onako kako oni hoce. mislim da je srpski jezik kojim sam pisao bio krajnje jednostavan i bez komplikovanih stilskih figura. ako i dalje sumnjas mozes da mi posaljes privatnu poruku pa cu ti poslati dva linka koji bi trebalo da znace da ja ipak znam da radim taj posao.
Kriterijumi: neko spomenu protokole i mreze koji vaze za strasno teske predmete. pa ljudi...gde ima to da ti jedan jednosemestralni predmet mozes da polazes podeljen na 4 kolokvijuma, a pri tome bilo koji kolokvijum mozes da polazes koliko hoces puta? ima na vets, na strasno teskim mrezama i protokolima. kad je verica videla da je i to tesko uvela je test. test na kom dodje 60 pitanja od ukupno 120 koliko postoji i gde je prolaznost 90%, a pri tom niko nista nije naucio(sto je definitivno krivica profesora). ali ako je prolaznost 50% sledece godine manje ljudi uzima predmet i manje para dolazi skoli.
tosicev kriterijum je daleko od onog na etfu. dobijes 6 ako odgovoris sta je google. propast! uopste kriterijumi na fakultetima i visim skolama su maaaalo drugaciji, sto bi ti kao student ekonomije i vets trebala da znas.
a ova zahvalnica ti je blago receno spektakularna. nisam cuo takvu jos od poslednjeg dana mladosti, gde su se bas tako zahvaljivali drugu starom.
i da. potrudicu se da stvarno nikad ne budemo kolege.
Eto. sad je stvarno dosta od mene.
 
Odgovor na temu

Gorana Tomanovic
Beograd

Član broj: 71352
Poruke: 6
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu08.12.2005. u 02:48 - pre 223 meseci
Molim te posalji mi te linkove! Ako hoces na mail!
Mozda stvarno gresim! Verovatno nesto radis! Tu sam malo mozda prenaglila!
Umes dobro da isprovociras , tu ti odajem priznanje!

Svako ima pravo na svoje misljenje!
Ja se ne slazem sa tvojim!
Ali da ti prolazis na EKOF-u ono sto ja i moje kolege prolaze ne bi ti to pricao! Skolarina - 72000+ 1500+1500+1500...=***** + knjige koje su skuplje=*****,
A da ne pricam o nervima koje gubimo!
Za nase smerove sam samo znala jos za ATV ili kako se vec zove!
A ZA OSTALE SU SVI REKLI DA SU JEFTINIJI!
Po nekad je tu i narodna kancelarija smerova da pomogne!

A zahvalnice..., ja bar imam neke koristi od prof. i tih predavanja!
Za koleginicu, ne znam! Nisam vidjela, NE MOGU DA TVRDIM NESTO STO SVOJIM OCIMA NISAM VIDJELA! Ako si to svojim ocima video onda..., ja ipak nisam!

E na ovo posebno!
A starom..., pa i kada je trebalo da se zahvaljuje znalo se ko sam i ko su svi moji!
Ja sam u potpunosti nastavila tradiciju!
Dok su se drugi klanjali drugu..., kod mene se gromoglasno slavilo i krstilo !!!
Hvala Bogu!

Zahvalicu se svakom ko je to zasluzio!

A da ti budem koleginica! Tesko, da to pozelim!
Ne znam ni ko si, a i ne zelim! Mozda se razocaram!

"VUJIC VALJEVO, PO NALOGU MINISTARSTVA PROSVETE!!!
DA NAM NE BI BILO HLADNO!!!
Meni je odlicno bice malo toplije!"

 
Odgovor na temu

Dusannn
Dusan Nastasijevic

Član broj: 42815
Poruke: 70
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu08.12.2005. u 10:32 - pre 223 meseci
Kada bih poceo da taksativno navodim svaku glupost, neistinu,ad-hoc ocenu i poluineistinu koju je filo (& co.) ovde izneo, uz tendeciozno i izfrustrirano pljuvanje VETS-a, zauzeo bih celu stranu ovog thread-a.
Umesto toga, hocu da podelim svoje misljenje o visoj elektrotehnickoj skoli, zbog onih koji su jos tamo i zbog onih koji jos tu odluku nisu doneli.
VETS sam upisao 2002. godine, na smeru RT i sada spremam diplomski. Sve obaveze prema skoli sam do sada zavrsavao u roku i odrzao sam budzetski status do kraja skolovanja.
Dok sam citao postove na ovom topic-u nisam mogao da ne zamislim kako bi ovo izgledalo iz perspektive nekog ko razmislja da li da upise VETS ili ne. Zakljuci do kojih sam dosao su onespokojavajuci, prvenstveno zbog toga sto buduci student ne bi imao objektivne informacije (lisene gorcine,frustracije ili/i euforicnosti).
Prvo sto treba napomenuti, ovde se uglavnom radilo o smeru EPO. To je mlad smer, kao i ta sama IT oblast, napominjem da NE POSTOJE (VISE)DECENIJSKI AUTORITETI I ¨KAPITALNA DELA¨ - oblast se brzo razvija, evoluira i menja. Zato je i nastavni plan i program i dalje prilagodjen takvoj oblasti. Tvrdim i podvlacim da kriterijum nije nista slabiji od mnogih privatnih fakulteta koji imaju iste/slicne smerove.
Ali nisam na tom smeru i nije mi namera da dalje o njemu pisem.
Radi se o ostalim smerovima, koji su ovde nepravedno pali u senku. Na prvoj godini ¨obicnih¨ smerova se rade Matematika 1 i 2, OET 1 i 2. Kriterijumi za te predmete su nepromenljivi vec dugo i predstavljaju filter ka drugoj godini. Dalje, moja generacija je imala prilike da u prvoj godini slusha i Programiranje 1 i 2 (sada je to 2 i 3 semestar) sto je obezbedilo kontinuitet u sticanju znanja iz te specificne oblasti. Logican nastavak je bilo Objektno programiranje, nakon toga JAVA/JSP i Tehnike vizuelnog programiranja (C# i ADO.NET). Treba jos izdvojiti predmete iz trece godine kao sto su Operativni sistemi (koliko nedelja treba da se to spremi?), Sigurnost u racunarskim mrezama i Klijent-Server sistemi (SQL-nastavak na Baze Podataka+PL/SQL i detaljna arhitektura Oracle sistema). Ima ih josh i nema smisla da duzim. Svaki takav predmet sam ozbiljno shvatao, iz svakog predmeta sam pripremao najmanje jedan projekat za koji sam se svojski trudio da bude dobar. SVAKI profesor me je maksimalno podrzavao (da, samo zato sto mi je profesor), skretao paznju na eventualne greske, propuste, nedostatke i stranputice.
Upravo zbog takvog prilaza tri profesora su mi do sada ponudila posao, ja sada radim u privatnoj firmi na mestu DB admina i pogodi shta? Na konkursu me nisu pitali shta sam zavrshio, vec da li mogu da reshim tekuci problem koji imaju vec neko vreme. Bez preporuke.
U svakom slucaju, u CV-ju imam sve projekte koje sam do sada radio, preporuke profesora, imam ZDRAVU OSNOVU ZA KONTINUIRANO STICANJE NOVIH ZNANJA, kriticka sposobnost da se odvoje vazne informacije od nevaznih, cime se prepoznaje moda i hir od trenda koji ce definisati buducnost i na kraju, ono sto si ti ocigledno nekako propustio, a priznajem, ne uci se na VETS-u, a to je sposobnost da pozitivno delujes i budes deo resenja. Ne volim da ponavljam, ali ¨engineering¨ je upravo to - davanje adekvatnih, primenljivih resenja.
Sto se tice prituzbi da radimo C/C++ ¨iz sredine sedamdesetih", izlishno je reci da to nema razloga objasnjavati bilo kome ko se nije bavio programiranjem. Sama cinjenica da je koncept Objektno orjentisanog jezika zaziveo tek pocetkom 90-tih kroz par implementacija, govori za sebe. Ipak, zeleo bih da moje iskustvo, kao i iskustvo mnogih mojih kolega koji rade u struci, navedem kao argument da takva opaska ne stoji.
Trebao sam da brzo uradim prosirenje funkcionalnosti vec uradjenog programa u javi, zahtevalo je dodavanje novih ODBC source-va i jos nekoliko panela u postojecoj aplikaciji, sa podrazumevanim integrisanjem prosirenja u postojecu aplikaciju (u smislu interoperabilnosti sa ostatkom programa). Za 10 dana sam zavrsio sve sto je trebalo, a pre toga sam znao samo C/C++. Treba li da vam kazem za koliko se savladaju script-jezici kao sto je PHP? Hm... Ponekad optuzba vise govori o onome ko optuzuje nego o onom koga tuzi. Mislite o tome.
Priznajem - oduzio sam ..ali mislim da je vredelo i mog vremena i Vase paznje (na kojoj sam zahvalan).

[EDIT: Semantika, gramatika.. ]

[Ovu poruku je menjao Dusannn dana 08.12.2005. u 11:56 GMT+1]
Badges? We don't need no stinking badges.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu08.12.2005. u 16:10 - pre 223 meseci
Citat:
filo: u vezi farmerica - ako mi covek prica o ozbiljnom zaradjivanju para ocu i da izgleda ozbiljno cisto da bi to sve bilo uverljivo.


Po ovome bi trebalo Era Ojdanić da drži muzičko po tebi.

Veruj mi, znanje koje poseduje spomenutu profesor (ne mislin na Eru) je za poštovanje i hvala mu što to želi da podeli sa drugima.

Citat:
filo:

Dalje - svi prozivate SAMO 2 profesora. a koliko predmeta epo ima?


Spala knjiga na 2 slova.

[Ovu poruku je menjao Ilic Igor dana 08.12.2005. u 19:28 GMT+1]
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

urkozamanje
Milosavljevic Marko

Član broj: 36977
Poruke: 138
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu08.12.2005. u 20:18 - pre 223 meseci
>
hm... nemam vremena da citam prethodne postove samo hocu da navedem jednu
zanimljivost:
naime na osnovu oglasa za posao
http://jobs.urbae.co.yu/?1=1&a...l_m=job_detail&idoferta518

gde se trazi
"Jedan inženjer računarske tehnike sa višom stručnom spremom (Viša
Elektrotehnička škola - smerovi Računarska tehnika, Nove računarske
tehnologije ili Elektronsko poslovanje), osposobljen za projektovanje i
realizaciju informacionih sistema, praktičnu primenu softverskih i
hardverskih računarskih tehnologija kao što su: računarske mreže, objektno i
Internet programiranje i multimedijalne tehnologije."
- u pitanju je firma ENERGOPROJEKT sa referencama kakve mozda imaju samo
dve tri kompanije na prostorima ovog dela Evrope. Toliko o tome sta znaci
titula VETS-a
- drugo: odem ja danas na razgovor tamo (koji je po svemu sudeci urodio
plodom) i gospodin koji je zaduzen za razgovor sa nama mi kaze " zamislite,
ove dve devojke koje su bile pre vas pri popunjavanju formulara me
pitaju -sta je to linux?? ". Inace devojke su diplomirale na FON-u ???.
Nisam pitao gospodina koji je smer u pitanju ali sudeci po tome sta se na
konkursu trazi: ---inzenjer racunarskih tehnologija--- sigurno nisu dipl.
famaceuti. toliko o drugim renomiranim i boljim skolama...

>
---- nasa online podrska je trenutno offline ----

 
Odgovor na temu

bane84
Milos Petrovic
Beograd

Član broj: 26346
Poruke: 26
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu08.12.2005. u 23:47 - pre 223 meseci
Za "izgubljen slucaj" zvani F I L O ,

Covek, ja stvarno ne znam koji je tvoj problem.
Ti kao da si doziveo VETS, kao najidealniju skolu na zemaljskoj kugli. I kao da ne zivis ovde, nego u zemlji bajke!

Samo cu reci da nisu upravu!

Preterujes u vezi mnogo stvari!
A to sve mogu da zakljucim iz tvoje tako besmislene recenice:


"kad bi mi dosao npr. miodrag kostic, sa a8, vozacem i u boss odelu, i pricao kako se pare zaradjuju definitino bih ga ozbiljno shvatio. ovako....
skolarina.... necu da kazem da kenjas napamet al evo"

Ti si stvarno prost i adekvatno glup covek!
Svako ima pravo na svoje misljenje, ali ti stvarno preterujes.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Šta mislite o Višoj Elektrotehničkoj Školi u Beogradu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45212 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.