Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banke u Srbiji i Internet

[es] :: E-Poslovanje :: Banke u Srbiji i Internet

[ Pregleda: 8594 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bankarstvo

Član broj: 75800
Poruke: 2
*.yubc.net.



Profil

icon Banke u Srbiji i Internet27.11.2005. u 21:29 - pre 223 meseci
Radim jedno malo istrazivanje, pa bi mi znacila vasa pomoc, kao krajnjih korisnika bankarskih usluga. Naime, zanima me sta mislite o sajtovima nasih banaka (ne govorim o e-bankingu).

Zanima me sta je vama bitno da nadjete na njima?
Da li vam je izgled bitan ili to koliko korisnih informacija mozete da nadjete na sajtu?
Brzina kojom se sajt ucitava, lakoca pronalazenja informacija?
Sta vam nedostaje na ovim prezentacijama a voleli bi ste da mozete pronaci?
Da li ste nekada koristili sajt da nadjete neku informaciju pa budete prijatno/neprijatno iznenadjeni u ekspozituri?
Da li mislite da se sajtovi aktualizuju?
Koliko se vi oslanjate na informacije koje videti na Internetu?

Molim vas da imate u vidu da ne govorim o vasem licnom subjektivnom misljenju o nekoj banci, vec o tome sta pruzaju njihovi sajtovi.

Navodim sajtove neke od vodecih banaka u zemlji, pa me zanima sta konkretno mislite o njima. Da li ste na nekoj nasli nesto sto nedostaje na drugima? Puno hvala. Ako imate pitanja: [email protected]

HVB - www.hvb.co.yu
Hypo Alpe Adria - www.hypo.co.yu
Komercijalna banka - www.kombank.com
Raiffeisenbank - www.raiffeisenbank.co.yu
Societe Generale - www.societegenerale.co.yu



 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Banke u Srbiji i Internet28.11.2005. u 10:47 - pre 223 meseci
Ono sto me najvise iznervira na sajtu neke banke jeste kada procitam sledecu recenicu...

"Detaljvije informacije mozete dobiti na salteru bilo koje expozite nase banke"

Bitno mi je da dodjem do prave informacije i da informacije budu aktuelna,zatim da sajt bude pregledan , da ima dobru navigaciju , a da stranice ne budu prenatrpane.
zatim kreditni kalkulator, formulari,da aktuelne novosti budu transparentno prikazane na prvoj stranici..
Jednom reciju da se na sajtu moze dobiti prava, aktuelna i validna informacije..

-HVB -nije los mislim da moze i bolje..suvise "mracno" deluje

-Hypo Alpe Adria - trenutno nemogu da ga otvorima ali koliko se secam nije los , dosao sam do par informacija kada su mi bile potrebne, mislim da im je potrebna bolja navigacija..

-Komercijalna banka -Nije los sajt ali izbacio bih ono ucitavanje flash-a na prvoj stranici, ima dovoljno informacija , formulara a navigacione tastere sa leve strane se prikazuju iza slike tako da moram da ih jurim misem.


-Raiffeisenbank- solidno valjda sam se navikao na to , mislim da bi novi dizajn uneo osvezenje..

-Societe Generale -Ranije je bio uzasan , oskudan sa informacijama , ma blagi uzas , sad su ga malo doterali ali mislim da bi moglo i bolje, nedovoljno informacija

-Delta Banka - je prilicno OK uvek sam dosao do prave informacije ima help o koriscenju online sistema, i razne druge informacije koje veoma pregledno i detaljno postavljene.

Znaci uz ugla obicnog korisnika ...
1.mesto Delta
2.Komercijalna
3.mesto dele Alfa i Raiffeisen

Nadam se da sam bar malo pomog....

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Bankarstvo

Član broj: 75800
Poruke: 2
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Banke u Srbiji i Internet28.11.2005. u 19:54 - pre 223 meseci
Hvala na odgovoru.
Da li mi mozete reci koje informacije niste mogli da nadjete na sajtovima HVB i Societe Generale a koje su Vam bitne? Da li sajt koji ne moze da se otvori (Hypo) moze biti posmatran kao dobar sajt?
Od gore navedenih sajtova, na kojima po vasem misljenju nedostaju novosti/aktuelnosti i kalkulatori?
Hvala.

[Ovu poruku je menjao Bankarstvo dana 28.11.2005. u 21:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Banke u Srbiji i Internet29.11.2005. u 22:46 - pre 223 meseci
Nemogu vam dati precizne informacije o tome koje su mi informacije bile potrebne u odredjenom periodu..Mogu vam samo okvirno navesti koje informacije sam trazio na sajtovima razlicitih banaka...Mislim da nebi bilo korektno navoditi pojedine banke..

Kada govorimo o odredjenim kreditnim linijama koje se odobravaju gradjanima , podaci koji se mogu naci na sajtovima su po mom misljenju nepotpuni , cesto nemozete kao prosecan korisnik koji ne poznaje bankarski sektor steci uvid u ono sto je sve potrebno kako biste dobili odredjeni kredit..ZNaci potrebno je ipak za detaljne informacije otici na salter i postaviti dodatna pitanja i posle cekanja u redu izaci razocarani iz banke jer vam je sluzbenik objasnio da nemate dovoljno veliku platu da biste dobili odredjeni kredit , jer odredjene pojedinosti nisu bile objavljene na sajtu banke..Samim tim doveli ste sebe u pomalo neprijatnu situaciju i gubili vreme...Znaci sto se kredita tice , objasnjenja u obliku teksta koji je prezentovan u tablicama bez detaljnog objasnjenja , gde banka polazi od stanovista da sam ja upoznat sa svim bankarsim terminima...Moze li to malo detaljnije i jednostavnije, sa obajasnjenjem celokupne procedure,

Kreditne , Debitne kartice...Uslovi njihovog koriscenja , provizije prilikom podizanja na bankomatima drugih banaka , clanarina , upisnina, depoziti koji su potrebni ili ne , mesta na kojima se mogu koristiti te kartice (internet, ATM, Post , MOTO , TO ), maksimalni dnevni limit u zemlji , limit u inostranstvu , ako postoji depozit na karticu , kamatna stopa na depozit , elementi zastite nista nije naglaseno ,Zadrzana kartica na ATM-u u inostranstvu , sta kako , koja je procedura u tim slucajevima, sve to moze biti lepo uz objasnjenje prezentovano i ne samo to , ovo sam samo okvirno naveo, Revolving kartice , kako , koliko % kamate , principi otplate , kasnjena u otplati , i puno drugih stvari.To varira od banke do banke ali mislim da bi trebalo da bude transparentnije prikazano..sigurnost od kradje i zloupotreba kartica , kakav je odnos banke prema klijentu u takvim slucajevima, na vecini sajtova nemate sve te podatke ,ili delimicno su objasnjenji..itd itd...

Tekuci racuni.Devizni racuni .kolike su provizije a odrzavanje racuna , sta se desava u slucaju "raskida" orocenih sredstava , koliko procenata dobijamo , dali postoje dodatna placanja , kao se podize kamata , mesecno , kvartalno kod orocenih sredstava ..

Transver novca u i iz inostranstva , pored WU koji su Drugi oblici transfera, sta je to Loro doznaka ,, dali se mogu unovcavati cekovi gradjanja drugih banaka iz inostranstva , kako to ide sa bankarskim cekovima stranih banaka , nepoznati termini ima ih dosta , koliki su procenti , koliko dugo traje transver , swift kodovi , primeri kako poslati novac iz inostranstva u srbiju, formulari , koji su mi potrebni , mogu se naci i na sajtu , nemoram vajda posebno u banku samo radi formulara, obicnog papira...
Nemogu vam posebno navoditi za svaku banku sta joj nedostaje na sajtu , slozicete se da bi to bilo previse traziti od jednog obicnog korisnika ali konkretnije i podrobnije informacije bi u svakom slucaju koristile...

Mislim da na osnovu ovoga sto sam napisao mozete zakljuciti i sami ako pratite taj sektor sta sve nedostaje sajtovima nasih banaka

Citat:

Da li sajt koji ne moze da se otvori (Hypo) moze biti posmatran kao dobar sajt?

Naravno da ne takav sajt se i ne smatra sajtom jer zvanicno za mene kao korisnika on i nepostoji...U predhodnom postu govorio sam o sajtu koji je ranije radio pre otprilike mesec-dva kad sam ga posecivao, u tom kontekstu sam ga okarekterisao kao sajt koji nije los..nadam se da me razumete, sta sam hteo reci...

Citat:

Od gore navedenih sajtova, na kojima po vasem misljenju nedostaju novosti/aktuelnosti i kalkulatori?


Mislim da to mozete i sami utvrditi ako pratite taj sektor , kalkulatori su razlicito postavljeni kao primer po meni dobrog kalkulatora navescu vam kalkulator Komercijalne banke
http://www.kombank.com/srp/popup/kamatnikalkulator.html

Naravno ovo su moji licni stavovi , koji predstavljaju stav coveka koji je jedino korisnik samih sajtova bez konkretnog poznavanja u dizajnu i kreiranju samog sajta , oni nemoraju biti relevantni za vecinu korisnika , mislim da je potrebno sprovesti detaljnu anketu da bi se doneo konkretan zakljucak , ovde vam nece puno pomoci komentari desetak korisnika odredjenog sajta koji ce se ukljuciti u diskusiju...

Pozdrav

 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Banke u Srbiji i Internet30.11.2005. u 17:56 - pre 223 meseci
potpuno se slazem sa svime sto je Ronald rekao, pogotovo :
- nemogucnost stampanja obrazaca online (zaista je glupo ici do ekspoziture zbog parceta papira)
- nepotpunost informacija o kreditima i karticama
negde cak i netacnost, kao recimo jedna banka koja na sajtu napisala da je dovoljno otici sa licnom kartom, i dobiti odobrenje za kredit u roku od 1 SAT, i podici ga sutradan, a u stvari treba otici prvo jednom da bi ti rekli da ti treba milion popunjenih i overenih obrazaca, pa potrositi silno vreme na popunu istih, pa se vratiti drugi put da ih predas, pa sacekati mnogo vise od 1 SAT da dobijes odobrenje, pa na kraju cekati jos jedan dan na realizaciju - dobijanje para

ili kada na sajtu fali polovina uslova za karticu/kredit koje mozes samo uzivo saznati




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

jaffar
Beograd

Član broj: 59358
Poruke: 15
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Banke u Srbiji i Internet30.11.2005. u 22:56 - pre 223 meseci
Pozdrav ,


Na sajtu Pro-Credit banke mozete preuzeti obrasce potrebne za dobijanje potrosackog kredita na primer .

 
Odgovor na temu

MaliZmaj
Dragan Peskirovic
E-banking
Beograd

Član broj: 23280
Poruke: 2
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Banke u Srbiji i Internet01.12.2005. u 14:54 - pre 223 meseci
Ja radim u jednoj banci i znam da imamo obrasce on-line za preuzimanje.
Posto ocekujem da dizajn i sadrzaj naseg site-a predja sa outsourcing-a u nase ruke (ja sam deo tima) ova tema mi je jako zanimljiva.
Neka moja ideja je da se omoguci komitentima da imaju sto manje potrebe da dodju fizicki u banku, tako da trenutno radimo koncept on-line popunjavanja obrazaca.
 
Odgovor na temu

talas

Član broj: 72726
Poruke: 10
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Banke u Srbiji i Internet06.03.2010. u 12:50 - pre 171 meseci
Do sada imam iskustva sa svega par banaka, a od uvodjenja Interneta kao dobrog izvora informacija, kao i radi koriscenja usluga elektronskog bankarstva, korisnik sam samo jedne banke, SocGen, zbog kredita koji sam podigao kod njih :( .

Ono sto meni licno smeta, jeste, ocigledno da smeta i svim drugim korisnicima njihovih usluga, a to je da je suvise malo pravih i potrebnih informacija plasirano na we sajtu. I da je za svaku informaciju potrebno ili se obratiti svom licnom bankaru, kod koga treba unapred zakazati termin, ili pozvati telefonski korisnicki servis, koji te opet upucuje na licnog bankara. Ne znam kakva je procedura sa ljudima, koji nisu klijenti same banke, i nemaju svog licnog bankara, da li su i oni osudjeni na cekanje na slobodan termin kod bankara ili ne!?

U sustini jako spora, i traljava banka, u svakom pogledu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Banke u Srbiji i Internet

[ Pregleda: 8594 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.