Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?

[es] :: MySQL :: da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?

[ Pregleda: 2667 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.acha
Germany

Član broj: 4799
Poruke: 26
*.212.27.30.tisdip.tiscali.de.



Profil

icon da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?27.11.2005. u 02:00 - pre 223 meseci
Zdravo drustvo,

Imam sledeci problem. Pokusao sam prvo da vidim da li je neko imao nesto slicno, ali nisam nasao, tako da se iskreno nadam da vas ne cimam za ono sto je vec neko odgovorio negde na forumu.

Pre nekoliko dana sam poceo da radim na jednom serveru. Nemam fizicki pristup vec ga administriram remote. To bi trebalo da bude web server + MySql baza. Za ovih par dana sam, manje vise, sve nasetovao i instalirao od softvera. Kao MySql server uzeo sam, u tom trenutku, poslednju stabilnu verziju, tj. 5.0.15. Inace, OS je Windows 2003 Server Standard - SP 1.

Par dana je sve radilo ok, sam MySql, web aplikacija koja koristi bazu itd. sve ok. Isto tako koristio sam MySql Administrator i Query Browser, radio neke sitne backupe, restore itd. Jednom recju, pripremao sam masinu za zvanicni pocetak upotrebe i sve je radilo kako treba.

Juce sam se ulogovao na masinu, nesto sitno radio, sve je i dalje bilo ok, cak i web aplikacija koja koristi MySql i onda sam usao u MySQL Query Browser. Kada sam kliknuo na jednu od sema sa desne strane masina se blokirala momentalno. Posto imam mogucnost da remote resetujem masinu na silu to sam i uradio. Ponovo podignem windows, sve radi dok se ne latim MySql query browsera ili administratora.

Pomislim kako mozda verzija 5 jos uvek nije dovoljno stabilna (iako je sve radilo ok par dana) i resim da to deinstaliram i instaliram ono sto imam na developer masini, koja je zapravo duplo slabija, a pri tome ima mnogo vise instaliranog kojekakvog softvera, tj. verziju 4.1.17. Odradim te promene, ali opet sve radi dok ne taknem query browser ili administrator. I sve tako u krug. Radio sam sa ta dva alata na developer masini puno sati i nikada nije bilo problema.

Stavise, sve ono sto imam na serveru, imam instalirano i na developer masini (+ kojesta jos), osim sto je developer Win 2000 Professional, a server je Win 2003 Server. Server je dell masina koja je prilicno jaca od moje developer, server uopste nije imao nekog velikog posla, jer jos uvek nije pusten u promet. Prilicno sam ga zatvorio po pitanju firewalla, portova, policy-ja, passworda itd, virus check je bio bez virusa. Nisam imao nikakvih nasilnih prekida rada racunara pre nego sto su se pojavili opisani problemi.

Gledao sam u error log, ali nisam primetio ista posebno. Ipak pastujem sada i vama da vidite ima li cega za primetiti (dakle to je citav error log od kada sam juce instalirao MySql 4):
InnoDB: The first specified data file .\ibdata1 did not exist:
InnoDB: a new database to be created!
051125 23:57:39 InnoDB: Setting file .\ibdata1 size to 10 MB
InnoDB: Database physically writes the file full: wait...
051125 23:57:39 InnoDB: Log file .\ib_logfile0 did not exist: new to be created
InnoDB: Setting log file .\ib_logfile0 size to 83 MB
InnoDB: Database physically writes the file full: wait...
051125 23:57:41 InnoDB: Log file .\ib_logfile1 did not exist: new to be created
InnoDB: Setting log file .\ib_logfile1 size to 83 MB
InnoDB: Database physically writes the file full: wait...
InnoDB: Doublewrite buffer not found: creating new
InnoDB: Doublewrite buffer created
InnoDB: Creating foreign key constraint system tables
InnoDB: Foreign key constraint system tables created
051125 23:57:44 InnoDB: Started; log sequence number 0 0
C:\MySQL\bin\mysqld-nt: ready for connections.
Version: '4.1.14-nt' socket: '' port: 23302 Official MySQL binary
051126 1:14:40 InnoDB: Database was not shut down normally!
InnoDB: Starting crash recovery.
InnoDB: Reading tablespace information from the .ibd files...
InnoDB: Restoring possible half-written data pages from the doublewrite
InnoDB: buffer...
051126 1:14:40 InnoDB: Starting log scan based on checkpoint at
InnoDB: log sequence number 0 43634.
InnoDB: Doing recovery: scanned up to log sequence number 0 43634
051126 1:14:42 InnoDB: Flushing modified pages from the buffer pool...
051126 1:14:42 InnoDB: Started; log sequence number 0 43634
C:\MySQL\bin\mysqld-nt: ready for connections.
Version: '4.1.14-nt' socket: '' port: 23302 Official MySQL binary
051126 1:51:41 [Note] C:\MySQL\bin\mysqld-nt: Normal shutdown

051126 1:51:41 InnoDB: Starting shutdown...
051126 1:51:43 InnoDB: Shutdown completed; log sequence number 0 43634
051126 1:51:43 [Note] C:\MySQL\bin\mysqld-nt: Shutdown complete

051126 1:54:41 InnoDB: Started; log sequence number 0 43634
C:\MySQL\bin\mysqld-nt: ready for connections.
Version: '4.1.14-nt' socket: '' port: 23302 Official MySQL binary
051126 22:34:28 InnoDB: Started; log sequence number 0 43634
C:\MySQL\bin\mysqld-nt: ready for connections.
Version: '4.1.14-nt' socket: '' port: 23302 Official MySQL binary
051127 2:00:10 InnoDB: Started; log sequence number 0 43634
C:\MySQL\bin\mysqld-nt: ready for connections.
Version: '4.1.14-nt' socket: '' port: 23302 Official MySQL binary


Moje pitanje je: imate li savet sta da radim i znate li zasto se ovo desilo?

Mogu da trazim da mi formatiraju disk i da sve (tj. Windows) ponovo instaliraju kako su i isporucili, ali to ce me kostati ne bas sitno (upola od cene tog windowsa na ebay-u) uzevsi u obzir da mi je budzet prenapregnut. Mada, kada bih bio siguran da bi mi to resilo problem i da mi se vise nece pojavljivati isti problem dao bih tu kintu.

Jeste opsirno, ali ni problem nije bas nesto posebno konkretan, mozda je do windowsa, mozda do hardvera, mozda do mysql-a, mozda......... ko zna? ja ne znam.

hvala vam unapred na vremenu koje ste posvetili ovom problemu

dacha

[Ovu poruku je menjao d.acha dana 27.11.2005. u 03:12 GMT+1]
Dacha
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?28.11.2005. u 09:57 - pre 223 meseci
Nije bash rijesenje, ali da probas da koristis neki drugi alat za mySQL administraciju? Ima ih dosta, sto free, sto trial..?

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.infonova.at.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?28.11.2005. u 10:14 - pre 223 meseci
Da li si u Query Browseru i Administratoru podesio pravilan port za pristup bazi? Po defaultu je 3306, a kod tebe vidim neki socket na portu 23302.

Pokusaj da umjesto 3306 stavis 23302...

Btw. licno nisam nikad vidio/dozivio takvu gresku...
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

d.acha
Germany

Član broj: 4799
Poruke: 26
..4.173.159.tisdip.tiscali.de.



Profil

icon Re: da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?28.11.2005. u 12:10 - pre 223 meseci
Drugari, hvala na odgovorima.

To za port se podrazumeva. U protivnom ne bih ni mogao uci dotle da port nije podesen kako treba. Nisam ja neki veliki mag MySQL-a, ali svakako da nisam ni pocetnik (bar se nadam).

Nocas sam do kasno petljao po masini i nije bilo pomoci i onda sam na onako izmucen Windows (izmucen jer sam ga nebrojeno puta morao na silu resetovati) instalirao Navicat http://www.navicat.com i sve je radilo kako treba. Mogao sam idem po bazi, otvarao i zatvarao tabele, napravio sam restore baze sa developer masine....

Ono sto ja sada pretpostavljam, problem nije do MySQL servera, vec do administratora i query browsera, slazete li se?

Jeste da sam zeleo open-source alate, tako da sveukupno mogu da sastavim budzet, ali ako ne ide kupicu Navicat, jos 99 USD me nece ubiti. Nego, ono sto mi je zaista najbitnije jeste da ovakvih problema vise nemam. Sreca pa masina jos uvek nije krenula u posao.

Voleo bih da cujem vase misljenje, da li bi ste vi u ovakvoj situaciji bili ubedjeni da ce sa nekim drugim software-om (recimo sa Navicat ili nekim drugim i kojim???) moci mirnije da se spava i da se ne strepi previse kada ce se desiti nesto slicno? ......... mada se to u IT poslu nikada ne zna............ eh sto nisam kamenorezac, jedino zlo koje moze da me strefi je da se lupim cekicem po prstu :)

pozdrav i hvala jos jednom
d.
Dacha
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?30.11.2005. u 23:11 - pre 223 meseci
Ja bih na tvom mjestu probao jos nekoliko alata i uvjerio se da je problem u query browseru i administratoru. Kad bi mi ostalo na izbor nekoliko komercijalnih rijesenja koji funkcionishu odabrao bih najboljeg u smislu cijena/kvalitet/potrebe.
Drugo rijesenje bi mozda bilo da pogledas ako postoje forumi namjenjeni tim free alatima pa da vidis da li je neko vec imao slican problem i kako ga je rijesio (ako jeste).

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

d.acha
Germany

Član broj: 4799
Poruke: 26
*.54.180.85.tisdip.tiscali.de.



Profil

icon Re: da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?01.12.2005. u 10:29 - pre 223 meseci
hvala ti misko

pravo da ti kazem, nesto mi je muka od free alata kada si u situaciji da si pod imperativom da ti nesto radi, mada neretko se desavaju problemi i sa komercijalnim alatima........... i tu si uvek u dilemi kada ne raspolazes nekim vecim budzetom........ kao sto kaze tozovac: siroma' sam, al' volim da zivim

ovaj problem (obicna sitnica) mi je zadao velike probleme na komunikaciji sa provajderom i evo stojim vec 5 ili 6 dana u mestu, sto uopste nije dobro, sto po posao, sto po moje dusevno stanje.

da podelim sa ljudima.... probao sam jos 2 alata (pored gore spomenutog Navicat-a):
1) SQLyog - http://www.webyog.com/ - onako, na blic sam ga probao, mislim da mi deluje najbolje. postoji u 3 varijante: Enterprise, Pro i Free. Ja sam uzeo Enterprise 30-days trial. rekoh vec da sam ga probao na blic i cini mi se da je bolji od navicata. posebno mi se svidelo to sto scheduled backup radi kao sat, fleksibilan je jer mogu da izaberem samo odredjene tabele itd itd (smeta mi ako uvek moram sve tabele da backupujem), a kod navicata je ili sve ili nista....... cene su 47 USD za Enterprise (oko 50% cene navicata), 9 USD za Pro verziju i Dz za FREE verziju.
2) EMS SQL Manager for MySQL - http://www.sqlmanager.net/ ....... oni imaju vise razlicitih modula za rad sa mysql-om. cini mi se da su vrlo dobri, mada ako se sabere sve sa liste mojih zelja morao bih da kupim nekoliko tih modula i to je onda visestruko skuplje od prethodnog alata...... a imaju LITE verziju osnovnog managera, koji radi dosta toga i besplatan je, dobrom delu mysql korisnika bi i to zadovoljilo potrebe

ako budem jos nesto saznao i nasao postovacu ovde
poz.
d.
Dacha
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: da li je neko imao ovakav slucaj sa MySql instalacijom?

[ Pregleda: 2667 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.