Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

asm funkcije

[es] :: Asembler :: asm funkcije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9511 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: asm funkcije16.02.2001. u 10:14 - pre 282 meseci
To je ok ako radis pod DOSom ali sta je sa Winom?
Tamo nemogu da rade interupti:o)(mogu ali mi je jedan programer rekao da je to nacin da se win zakuca...zasto nikad nisam saznao) Naime u Winu se pozivaju API funkcije tipa MessageBoxA isl...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: asm funkcije17.02.2001. u 23:22 - pre 282 meseci
stvar sa win9x je sledeca: interapti rade bas zbog DOS-a koji je ostavljen i gomila softvera se pise na taj nacin, i zato se ne prelazi tako lako na nt varijantu. tacnije to su real mode interrupt-i, a oni se svi moraju redefinisati u protected mode-u, pa je svakom ko se bavio malo sistemskim programiranjem jasno zasto je verovatnoca da win prsne u tom slucaju nesto veca.

medjutim ako nekome trebaju interrupt-i, onda nece koristiti protected mode operativni sistem, ili hoce i onda ce koristiti samo servise koje taj operativni sistem nudi (npr. linux int 80h)

tako, samo pominjanje interrupt-ova govori o tome da neko nece da programira pod windows-om, ili mozda i hoce (pravi drajvere za specifican, nepredvidjen hardver, pa mu je lakse umesto pristupa preko portova da koristi interrupt-e, sto bi trebalo da bude dozvoljeno, ali nisam proveravao, pa me ne drzite za rec...) ali samo na sistemskom nivou.

--------------------------------------------
Nista ne ostavljaj za sutra sto mozes trajno da izbegnes.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Asembler :: asm funkcije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9511 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.