Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asus A716 + BT + MS ActiveSync - ne radi :(

[es] :: PDA Uređaji :: Asus A716 + BT + MS ActiveSync - ne radi :(

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Asus A716 + BT + MS ActiveSync - ne radi :(02.11.2005. u 23:50 - pre 224 meseci
Pozdrav,

Imam vec neko vreme Asus A716 sa ugradjenim BT u njemu.

Medjutim, nikako mi ne uspeva da uradim BT active sync sa PC-om :(

Konfiguracija:

Asus BT 716, BT ukljucen i aktivan i u BT podesavanjima, izmedju ostalog pise da je servis serial port na 6 (outbound) i 7 (inbound). Ne znam ima li ovo ikakve veze :)

Na PC-u imam BT hub (od logitech-a) i on je takodje podesen, tj windows ga prepoznaje.

E, sad - preko BT-a mogu da prebacujem recimo fajlove, radi sa mobilnim i ostalo. Ali nikako da ga ActiveSync prepozna :(

Jednostavno, kada instaliram active sync, on prvo trazi aparat (Get connected), ali tu nikada ne nadje PDA :(

Sta radim pogresno? Da ne pisem sve i svasta, slobodno recite koji info vam je potreban pa cu napisati ;)

Hvala!
Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Asus A716 + BT + MS ActiveSync - ne radi :(03.11.2005. u 10:30 - pre 224 meseci
Ovo bi trebalo da upali u 95% slucajeva , probaj:

Na Pocket PC-ju u start meniju pokreni ActiveSync->Tools->Options u 'PC' tabu pritisni dugme 'Options' i u njemu izaberi iz padajuceg menija "BluetoothActiveSync" , idi na 'OK' ,
zatim iz Start menija pokreni 'Bluetooth manager' u menager meniju izaberi 'New->Connect' dobices listu mogucih konekcija' izaberi 'ActiveSync via Bluetooth'. Pokrenuce se mali wizard klikci next dok ti se ne pojavi prozor za izbor uredjaja , klikni na "Tap here to chose device" (naravno ukljuci Bluetooth na Desktop PC-ju) kada ti nadje Desktop PC bluetooth klkni na njega i na kraju finish , posle cega ces u 'Bleutooth menageru' imati ikonicu 'ActiveSync with **ime PC-ja**' klikni na nju i to je to.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Asus A716 + BT + MS ActiveSync - ne radi :(06.11.2005. u 18:12 - pre 223 meseci
pokusacu sutra, pa cu ti javiti... 'protrcao' sam kroz PDA opcije, ali mi bt nije na ovom kompu ;)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
82.117.203.*



+14 Profil

icon Re: Asus A716 + BT + MS ActiveSync - ne radi :(06.11.2005. u 18:28 - pre 223 meseci
PC - Odes na bluetooth / Show devices / COM port.

Tu vidis koji COM port se koristi. Taj COM port moras da stavis u ActiveSync kao komunikacioni port.

Ako je broj porta > 9 , onda imas problem jer Active Sync ne podrzava COM 10, 11...

To resis tako sto obrises portove iz sistema i resetujes "brojac upotrebljenih COM portova" tako da ti opet krene, recimo, od COM 5

Kako resetujes brojac, pogledaj ovde:

http://hardware.mcse.ms/archive35-2004-5-12948.html

 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: Asus A716 + BT + MS ActiveSync - ne radi :(

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.