Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....

[ Pregleda: 9052 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....28.09.2002. u 13:00 - pre 261 meseci
Toplo preporucujem svim pocetnicima da skinu ovu knjigu, koja je na SRPSKOM jeziku i bavi se jezikom C/C++, ali ona moze posluziti i iskusnijim korisnicima. Kada je procitate pisite utiske, ja sam prijatno iznenjadjen.

Link : http://www.ptt.yu/korisnici/d/r/drdrksa/KnjigaC.htm

[Ovu poruku je menjao drdrksa dana 28.09.2002. u 15:42 GMT]
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....28.09.2002. u 13:06 - pre 261 meseci
This page is not available. We're sorry, but this page is currently unavailable for viewing. ...... blah blah blah Yahoo! ova poruka, a ne od browsera.

Ajde proveri sta je bilo sa tom knjigom i URLom.
Ako hoces, posalji meni knjigu, pa cu je ja okaciti kod mene na sajt.
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....28.09.2002. u 13:28 - pre 261 meseci
posalji knjigu, pa cu je okaciti na devbase.net, yahoo ovako zeza sa free hosting-om.

Citat:
We're sorry, but this page is currently unavailable for viewing.
If this site belongs to you, please read this help page for more information and assistance.

For general questions see our main help area, or search for other member pages.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....28.09.2002. u 13:43 - pre 261 meseci
URL je ispravljen, molim moderatora da obrise ove nepotrbne poruke, ukljucujuci i ovu ...
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....28.09.2002. u 13:50 - pre 261 meseci
Ma da, to je ta "knjiga"... Ja se secam da je informacija o njoj objavljena negde na LUGY-ju davno! :)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.beotel.net



Profil

icon Re: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....28.09.2002. u 15:04 - pre 261 meseci
Inace ovo je prevedeno izdanje (ne znam da li je potpuno celo) knjige 'The C Programming language by Brian W. Kernighan and Dennis M. Ritchie' i
na netu se dugo nalazi.
Izvod (original):

Chapter 1 - A Tutorial Introduction
Let us begin with a quick introduction in C. Our aim is to show the essential elements of the language in real programs, but without getting bogged down in details, rules,and exceptions. At this point, we are not trying to be complete or even precise (save that the examples are meant to be correct). We want to get you as quickly as possible to the point where you can write useful programs, and to do that we have to concentrate on the basics: variables and constants, arithmetic, control flow, functions, and the rudiments of input and output. We are intentionally leaving out of this chapter features of C that are important for writing bigger programs. These include pointers, structures, most of C's rich set of operators, several control-flow statements, and the standard library.


Izvod (prevedeno):

P o g l a v l j e 1 : OSNOVNE NAPOMENE
Ponimo sa brzim uvodom u C. Cilj nam je da poka‚emo su„tinske elemente jezika kroz praktine programe, ali bez zadr‚avanja na detaljima, formalnim pravilima i izuzecima. U ovom poglavlju ne poku„avamo da budemo sveobuhvatni, niti sasvim precizni (podrazumeva se da su svi primeri ispravni). elimo da vas, „to je pre mogu†e, dovedemo do nivoa znanja na kome mo‚ete sami pisati korisne programe. Da bismo to uradili, moramo se koncentrisati na osnovne stvari: promenljive i konstante, aritmetiku, kontrolu toka, funkcije i najosnovnije poznavanje ulaza i izlaza nekog programa. Namerno smo izostavili iz ovog poglavlja one karakteristike C-a koje su od vitalnog znaaja za pisanje du‚ih programa. Tu spadaju pokazivai, strukture, najve†i deo bogatog seta C operatora, nekoliko iskaza za kontrolu toka i standardna biblioteka.


Sto nikako ne znaci da pocetnici ne trebaju da je procitaju ;o)
 
Odgovor na temu

mali-mitja
Beograd

Član broj: 42402
Poruke: 24
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....19.12.2004. u 07:55 - pre 234 meseci
Opet neradi link za ovo:(( ajde molim vas ako mozete negde da je nakacite pa javite da se to skida
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....19.12.2004. u 21:47 - pre 234 meseci
Poruke su od pre dve godine...
 
Odgovor na temu

mali-mitja
Beograd

Član broj: 42402
Poruke: 24
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....20.12.2004. u 23:45 - pre 234 meseci
al sam se ispalio:) a jel ima negde sada da se skine ta knjiga?
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Evo vrlo dobre knjige na srpskom jeziku i za pocetnike i za one druge ....

[ Pregleda: 9052 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.