Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlike u clasama na PHP4 i PHP5 - molim za pomoc.

[es] :: PHP :: Razlike u clasama na PHP4 i PHP5 - molim za pomoc.

[ Pregleda: 3794 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Razlike u clasama na PHP4 i PHP5 - molim za pomoc.31.10.2005. u 01:38 - pre 224 meseci
Situacija je sledeca, ja na lokalu imam instaliran PHP5 i sve to lepo radi. Kad postavim skript na server ona ne radi izbacuje:

Code:
Parse error: parse error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in blablabla on line 4


E, nasao sam ovo:

Citat:
In either case, I think your problem is that the class is specifying variable and such as "public" or "protected". From what I've heard, PHP doesn't support public/private members of a class. Maybe it does in PHP5, but if you're running PHP4, that's your problem.


Sto bi trebalo da znaci da ne mogu to da postavim na server gde je instaliran PHP4

Ima li pomoci za ovo?

Unapred zahvalan Ivan!
Hosting news
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Razlike u clasama na PHP4 i PHP5 - molim za pomoc.31.10.2005. u 07:53 - pre 224 meseci
Pa, pastuj ovde sta imas na toj blablabla liniji 4, pa ti mozda neko i pomogne. Ovako, tesko.

U svakom slucaju, ako si koristio nesto od objektnog modela sto je dostupno samo na php5 a zatim to bacio na server gde je php4, normalno je da ne radi.
 
Odgovor na temu

vladeck
Vladimir Djokic
C++ Programer - Etrage, LLC
http://www.etrage.com
Cacak

Član broj: 6788
Poruke: 99
*.sbb.co.yu.

Sajt: vladeck.wordpress.com


Profil

icon Re: Razlike u clasama na PHP4 i PHP5 - molim za pomoc.31.10.2005. u 09:38 - pre 224 meseci
php5 je uveo public, protected i private 'vidljivosti' objekata i clanica objekata (promenljive/metode). jos jedna velika promena je da se objekti (pri instanciranju) vracaju po referenci, kao i to da su __construct() i __destruct() sada konstruktor i destruktor objekata. php5 objektni kod ne mozes koristiti na php4 serveru, osim ako ti nije mucno da odradis brisanje svih public/private/protected reci (sto, opet, ne znaci da ce raditi). ima jos dosta promena na oop engine-u php5... zasuci rukave ;)
"There's no room for ideals in this mechanical place. There has to be passion."
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.dsl.chcgil.ameritech.net.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Razlike u clasama na PHP4 i PHP5 - molim za pomoc.31.10.2005. u 16:37 - pre 224 meseci
Ili jos bolje, malo literature za citanje pred spavanje:
http://us3.php.net/manual/en/language.oop.php
http://us3.php.net/manual/en/language.oop5.php

;-)
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Razlike u clasama na PHP4 i PHP5 - molim za pomoc.31.10.2005. u 19:47 - pre 224 meseci
Code:
<?php
    class HTMLGen
    {
        private $_vrstatag = array(0 => 'text',  //4. red



Iskreno za ovaj projekat mi i nije toliko neophodno resenje, ali da znam za ubuduce da mi je nemoguce raditi sa ovim. Tj. da nema zamene. TJ. da ne koristim.

Sta mislite (na osnovu vasih iskustava) da li bi radilo u slucaju da samo pocistim privat ili public...???

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Razlike u clasama na PHP4 i PHP5 - molim za pomoc.

[ Pregleda: 3794 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.