Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem u vezi sa wireless provajderom (proxy-jem)

[es] :: SOHO Networking :: Problem u vezi sa wireless provajderom (proxy-jem)

[ Pregleda: 2028 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Problem u vezi sa wireless provajderom (proxy-jem)30.10.2005. u 17:53 - pre 225 meseci
Pre mesec dana sam poceo da koristim bezzicani internet, i sve je islo bez problema do pre neki dan. Uglavnom otvorio sam postu i kada sam klknuo na link prema E.S. (pracenje teme) IE me je obavestio da ne moze naci tu stranicu. Ja ga lepo zatvorim i kao ono kasnijecu. Posle pola sata ukljucim Outlok on kaze da ne moze naci proxy, probam IE kada ni on nece. Ukljucim Firefox a on kaze

"The proxy server you have configured could not be found. Please check your proxy setings and tray again"

Proverim ja proxy i sve u redu krenem da proveravam da se negde nije izgubio kontakt, sve izgleda u redu. Tada lepo nazovem provajdera i kazem neradi, a on odgovori da dobija signal od mog kompijutera, to jest IP adresu. Preporuci mi da jos jednom pregledam instalaciju kod sebe, sto sam ja i uradio. Ali i dalje neradi uzmem ja lepo pa izbrisem Zone Alarm i Kasperskog, medjutim i dalje nista.

Nije mi jasno kako on ima vezu sa mojim kompom, a ja ne sa serverom. Jos mi ostaje mogucnost da srusim sistem, ali me zanima dalije moguceda je nesto pregorelo na kartici ili tako nesto, uglavnom da sam normalan, vec bi poludeo.

[mod trooper: izmenjen naslov teme]

[Ovu poruku je menjao trooper dana 31.10.2005. u 20:09 GMT+1]
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: zasto je nemoguca konekcija -- gde gresim ????31.10.2005. u 18:57 - pre 225 meseci
Koju opremu koristiš? Da li vidiš SSID svog provajdera? Da li radi ping do default gateway-a? Da li ti je izlazak na Internet inače organizovan preko proxy-a?
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: zasto je nemoguca konekcija -- gde gresim ????31.10.2005. u 19:07 - pre 225 meseci
Citat:
vejin: Tada lepo nazovem provajdera i kazem neradi, a on odgovori da dobija signal od mog kompijutera, to jest IP adresu.

Lekcija br. 1: Nikad ne veruj osobi iz tehničke podrške :)

Probaj ovo što je Milan predložio, možda ti stvarno nemaš vezu do ISPa, iako oni "tvrde" da imaš.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem u vezi sa wireless provajderom (proxy-jem)

[ Pregleda: 2028 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.