Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB - 8 min. do uspostavljanja veze?

[es] :: ISP :: SBB - 8 min. do uspostavljanja veze?

[ Pregleda: 3390 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

juzznjak
Strahinja Stankovic

Član broj: 22160
Poruke: 114
82.208.210.*

Sajt: www.strahinja.com


Profil

icon SBB - 8 min. do uspostavljanja veze?14.10.2005. u 19:19 - pre 225 meseci

e ovako, nisam korisnik SBB-a, ali sam pomogao prijatelju oko racunara i naisao na cudan problem. Naime, sve radi ok, masina je skoro kupljena nema nabudzenog softvera itd. SBB kablovskim modem povezan na PC preko mreze (integrisana 1GB). E sad`, kad se omoguci mreza (Enable) treba mu jedno 10ak minuta da se vidi gateway (a onda i sve ostalo). Covek uradi Disable kada neci da koristi net (placa prema protoku) i onda opet ceka po 10ak minuta...

Ja licno ne bih ovo radio (Enable/Disable), ali ljudi valjda navikli kao na DialUP (Connect/Disconnect), medjutim ni ljudi iz SBB-a nisu umeli da mi obajsne razlog inicijalnog kasnjena, napominjem da veza dobro radi nakon uspostavljanja.
 
Odgovor na temu

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
*.192.nat-pool-ni.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: SBB - 8 min. do uspostavljanja veze?15.10.2005. u 14:47 - pre 225 meseci
Radio sam u SBB-u pa iz iskustva mogu da napišem par stvari koje mogu da prave problem:
Ako ima neki antivirus neka ga isključi pa nek proba onda da se poveže na mrežu, to nekada može da pravi problem.
Može i da traži od SBB-a da mu da drugu internu IP adresu, jer može da se desi (što nikako ne bi trebalo da se desi) greškom da je neki drugi korisnik dobio tu istu IP adresu pa i to da predstavlja problem - mada je to malo verovatno.
Može da pokuša da poveže modem preko USB-a čisto da proveri da li će se isti problem ponoviti i pri takvim načinom povezivanja (u tom slučaju mora da instalira drajvere za modem sa diska koji je dobio u pakovanju - USB kabl se takođe dobija u pakovanju sa modemom), ali mrežna karta je mnogo bolji način za povezivanje.

I na kraju da napišem gateway za oba CMTS, mada ne verujem da je u tome problem (ovo važi za Beograd):
CMTS 1 Gateway je 10.1.0.2
CMTS 2 Gateway je 10.2.0.4
Ako ima neki od ova dva Gateway-a neka ne unosi drugi jer u zavisnosti kom CMTS-u pripada može da ima samo jedan gateway ne može da ih menja jedan sa drugim, napisao sam ih samo da bi proverio da li mu je tačno unet gateway.

DNS-ovi su
82.117.194.2
82.117.194.3

Ako ništa od ovog nije problem onda neka ide na SBB-ov forum i neka se tamo žali SBB Menadžentu. Adresa foruma je [url] http://forum.sbb.co.yu [/url]
 
Odgovor na temu

juzznjak
Strahinja Stankovic

Član broj: 22160
Poruke: 114
82.208.210.*

Sajt: www.strahinja.com


Profil

icon Re: SBB - 8 min. do uspostavljanja veze?15.10.2005. u 15:58 - pre 225 meseci
hvala na odgvoru, probacu predlozene nacine, osim USB-a jer je rusio PC samo tako... od kada se preslo na mrezu bar je PC stabilan. Tada doduse ovaj problem nije postojao! Uspostavljanje veze je bilo momentalno. Zabavi nikad kraja...

[Ovu poruku je menjao juzznjak dana 15.10.2005. u 17:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
*.192.nat-pool-ni.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: SBB - 8 min. do uspostavljanja veze?15.10.2005. u 23:36 - pre 225 meseci
Ako nije ništa od ovog što sam ja predložio, mogao bi da bude u pitanju kompjuter - odnosno neki problem u sistemu ili modem, momci iz call centra često ne mogu da vide u sistemu da je modem problem, a s obzirom da je rušio sistem preko USB, što nikako ne bi trebalo da se događa, moguće je da USB kabl nije u redu ili je modem pokvaren. Ukoliko se problem nastavi nakon ovoga prijavite to kao kvar call centru i oni će poslati nekog (računaj posle nedelju dana) da vidi da li modem treba da se menja ili ne.


[Ovu poruku je menjao Mr One dana 16.10.2005. u 00:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

juzznjak
Strahinja Stankovic

Član broj: 22160
Poruke: 114
82.208.210.*

Sajt: www.strahinja.com


Profil

icon Re: SBB - 8 min. do uspostavljanja veze?24.10.2005. u 19:28 - pre 225 meseci
e ovako, integrisana mrezna na ploci je iskljucena (gigabitna); postavljena "obicna" D-Link 100M, i sve radi savrseno.
Ne znam zasto se ovo desava, primetio sam to i kod nekih novih racunara, ako se ne iskljuci integrisana mrezna podize windows po pola sata. Pitao sam jednog prijatelja koji prodaje racunarsku opremu, ni on nije znao odgovor.
Bitno da je problem resen, a sad ako neka zna odgovor na ovo "trajanje" mislim da bi pomogao i mnogim prodavcima.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB - 8 min. do uspostavljanja veze?

[ Pregleda: 3390 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.