Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JTextField mi ne prihvata ćiriličnu tačku ?

[es] :: Java :: JTextField mi ne prihvata ćiriličnu tačku ?

[ Pregleda: 2204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon JTextField mi ne prihvata ćiriličnu tačku ?30.09.2005. u 18:47 - pre 226 meseci
Naravno, ne postoji tako nešto kao što je ćirilična tačka.
Radi se o ovome:
Kada unosim nešto u JTextField, ako mi je izabran English .., sve je u redu, takođe i ako je izabrana latinica. Ali, kada odaberem ćirilicu, onda mi se ne prihvata unos tačke sa numeričke tastature. Sve ostale tipke rade. Da ne bude zabune, polje je najobičniji JTextField, nikakvo ograničenje poput numerika i sl.
U pitanju je WinXP, Java 1.5.
Ovo bi moglo da bude i pitanje za Windows forum, ali meni se dešava u Javi.
Inače u Regional Options imam :

English i keyboard US;
Serbian(Cyrillic) i isto to za keyboard;
Serbian(Latin) i isto to za keyboard.

Probao sam da promenim keyboard, ali nisam našao rešenje.
Ima li neko ideju ?

Dodatak:
Otkako sam postovao pitanje(a vidim niko ga još nije ni pročitao), malo sam čačkao i zaključio da je ipak Java u pitanju, a ne WinXP.
Naime, kada sam JTextField-u dodao KeyListener, vidim da ne generiše keyTyped, kao za ostale "normalne" tipke, več samo keyPressed i keyReleased. Istovremeno, kada odaberem English ili Serbian(Latin), generiše i keyTyped.
A isto tako se ponaša i za JTextArea, što je i logično.
Nisam do sada petljao sa key mapping-om, ne znam ni da li ima svrhe.




[Ovu poruku je menjao tiranin dana 30.09.2005. u 20:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

river
System Architect

Član broj: 12566
Poruke: 62
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: JTextField mi ne prihvata ćiriličnu tačku ?01.10.2005. u 16:39 - pre 226 meseci
Nije problem u Javi nego u ćiriličnom rasporedu tastature u win Xp-u. Naime ćirilična tastatura nema definisan key za taster . na numeričkoj tastaturi.

Kada koristiš Serbian (Latin) postoji tačka, a kada koristiš English takođe tačka. Problem je takođe u tome što bi svi srpski layout-i trebalo da imaju decimalni zarez ali ne tačku. Ja sam se igrao sa nekim layout maperom pa sam napravio layout koji me zadovoljava. I zanimljivo je da je kopirana fora sa švajcarskih mapera, tako da ukoliko je CAPS_LOCK taster pritisnut tastatura je ćirilična, a ukoliko je isključen tastatura je latinična. Naravno layout manager je public domain i pokušaću da ga okačim uz poruku.
Everything should be made as simple as possible, but not simpler. - AA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: JTextField mi ne prihvata ćiriličnu tačku ?

[ Pregleda: 2204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.