Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)

[es] :: Web aplikacije :: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)
(HARDTOP topic, by flylord)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

[ Pregleda: 212840 | Odgovora: 673 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Download_boy

Član broj: 227055
Poruke: 3
195.252.70.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)02.07.2009. u 18:34 - pre 179 meseci
Uspeo sam.....
 
Odgovor na temu

DzoA
Cacak

Član broj: 23952
Poruke: 292
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)10.07.2009. u 23:15 - pre 178 meseci
Ubih se kopajuci po raznoraznim fajlovima i nikako ne uspevam da nadjem kako da ubacim da mi na index stranici gde imam vise podforuma (a podeseno je da su prikazani) bude jedan ispod drugih... Kao na slici:


O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Glas Razuma

Član broj: 90726
Poruke: 23
93.86.107.*



+1 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)03.09.2009. u 23:11 - pre 177 meseci
http://www.phpbb.com/kb/article/links-opening-new-windows/
Evo rešenja za otvaranje linka sa foruma u novom prozoru, da ne "gazi" stranicu.
Provereno radi! :)
 
Odgovor na temu

Phikret
Fikret Pašović
freelancer
Novi Pazar - Beograd

Član broj: 192541
Poruke: 71
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.mojestudije.info


+2 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)14.09.2009. u 00:50 - pre 176 meseci
Evo šta mi se desilo dvaput od kako sam postavio forum. Dva put je hosting provajder menjao servere i prebacivao naloge na nove servere. Nakon svake selidbe, svi fajlove koje sam uploadovao na forum kroz phpbb-ov sistem uploadovanja (recimo kroz prilog upload slike) nestali su! Svaka slika i avatar su takođe nestali. Uvek dobijem poruku ovakve sadržine kada pokušam da pristupim fajlu koji je dodat prilogu kao attachment

Fajl ./../files/2_32458a0bd1fbc1660a6149ce37b9bb62 ne postoji

Evo primera kada pokušate da preuzmete šablon za CV kojeg sam postavio pre selidbe foruma na novi server:

http://forum.mojestudije.info/viewtopic.php?f=118&t=130

Imam sledeća pitanja:

1. Šta se dešava prilikom selidbe da se gube fajlovi?
2. Gde se uopšte smeštaju fajlovi podrazumevano? Vidim da je folder Files, ali tamo postoje samo ovi stringovi 2_32458a0bd1fbc1660a6149ce37b9bb62 koji su zapravo šifrovana imena fajlova ali nemaju ekstenziju te stoga kada pokušam preko FTP klijenta da preuzmem takav fajl ne uspevam.
3. Kako da sprečim da mi se ubuduće ovo dešava?

Pozz



http://www.mojestudije.info
Svako ima pravo da se kreće i da bude kreten


 
Odgovor na temu

Banop

Član broj: 218658
Poruke: 60



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)17.09.2009. u 18:01 - pre 176 meseci
Cao svima!

Koristim phpbb ali nemogu da izvalim kako da podesim:
Kada neko ne izabere banner da mu se pojavi slicica(pr. No Banner).
Slicicu sam vec napravio samo treba da podesim da se ona automatski podesi.

Kako to da uradim?
 
Odgovor na temu

markodjoni

Član broj: 112231
Poruke: 20
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)21.09.2009. u 19:12 - pre 176 meseci
Zdravo svima

imam problem sa phpbb3 forumom. Instaliran je preko Cpanela, na samom početku sam izabrao da bude srpski. Instalirao je sve kako treba sa našim slovima ALI šta se dešava. Kada u bilo kom novom postu ili forumu koje napravim upišem naša slova ne prepoznaje Ć Č Đ dok Ž i Š se prikazuju normalno.

Kada idem na "pregled" poruke pre nego što postujem , sve se prikaže normalno. Kako se pojavi na forumu dobijem ???? umesto Ć Č Đ

gde bi moglo da je zapelo?

gledao sam mysql tamo stoji da je sweidsh_ci iskreno i ne znam kako da promenim na neko drugo kodiranje ako je to u pitanju...

hvala na pomoći
 
Odgovor na temu

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.dynamic.dsl.t-2.net.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)22.09.2009. u 07:18 - pre 176 meseci
Najlakše je da skineš PhpBB i instaliraš ga "ručno", znai ne preko cPanle - a.
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)22.09.2009. u 20:40 - pre 176 meseci
Očigledno da ti je baza u swedish_ci, a treba ti utf_general_ci. Jedna opcija da pomoću PHPMyadmin promjeniš default baza coalition, coalition u svim tabelama i svim tekstualnim poljima u Utf_general_ci (ne moraš u svim - al dok skontaš u kojim treba, a u kojim ne - lakše je promjeniti u svim). Za to ti treba bar 2 sata jer ima poprilično tabela. Kod polja - označi odjednom sva tekstualna polja pa ih zajedno edituj.

Drugo rešenje je da ponovo ručno instaliraš - i pri tom ne zaboraviš da prilikom pravljenja baze - a pre njenog punjenja od strane phpbb-a podesiš utf coalition kao podrazumevani.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)27.10.2009. u 14:08 - pre 175 meseci
Pozdrav,
Imam par problema sa phpbb3 Forumom :~)
Prvo zanima me kako da postavim bannere Iznad,Ispod,Lijevo,Desno - Na forum.
Onda me zanima kako da na jednom templateu izmijeni footer kojeg ne mogu pronaci u fajlovima.
I npr. mogu li samo guest's da procitaju tj. da vide samo 5 postova/tema na forumu i kada su ispucali bonus da im ispise Gosti mogu samo da pregledaju 5 Postova. Registrujte se , nesto u tom smislu .
Hvala :)
 
Odgovor na temu

serbian_boy

Član broj: 127694
Poruke: 459

Sajt: www.elitesecurity.org


+3 Profil

icon Re: phpbb browser i os detection?20.11.2009. u 12:07 - pre 174 meseci
Jel neko nasao os dedection mod za phpbb3?

mod edit: prebačena poruka u glavnu phpBB temu.

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 20.11.2009. u 15:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
93.86.90.*



+7 Profil

icon PhpBB Module not accessible - hitno potrebna pomoc please30.11.2009. u 14:38 - pre 174 meseci
E ovako skinuo sam phpBB style instaliroa ga sada problem nastaje u side baru. imam opciju sa leve strane "USER CONTROL PANEL"
User Control Panel
* Overview klikom na ovo izbacuje module not accessible
* Profile module not accessible
* Board Preferences module not accessible
* Private Messages module not accessible
* User Groups module not accessible
* Friends & Foes module not accessible
E ovako izgleda menu koji na click npr. "PROFILE" ne vodi do korisnika profila...

adresa foruma koji radim je
http://www.alfa1.barum-barum.com/

isao sam i u admin kontrolnu plocu/siste/upravljanje modulima
podesavao sam neke stvari ali opet ne radi
Da li je to do modula ili do linkova?
Pronasao sam html otvorio ga nasao sam deo pogledao i vidim da je linkovano onda nema druge nego samo modul?
Moze neko da mi pomogne da resim ovo?
trazio sam uputstvo na http://www.phpBB.com ali nisam nasao odgovarajuce...

Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Dodavanje bannera u prvi post iza teksta ( phpBB 2x ) ?08.12.2009. u 19:28 - pre 173 meseci
Ima li tko saznanja o nazivu file-a koji je vezan za sam text POSTa

Kako bih mogao u PRVOM postu iza ( ispod ) teksta postaviti banner.
Ili moždanetko zna link na MOD koji to opisuje.

Nešto slično kao na ES-u ( za neregistrirane korisnike ) ali samo na kraju prvog posta.

( sory ako je negdje već bilo govora o tome, nisam našao )

pozdrav

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)10.12.2009. u 15:50 - pre 173 meseci
Citat:
Ivek33: Ima li tko saznanja o nazivu file-a koji je vezan za sam text POSTa
ne mogu beleive :-(
Nije valjda ovaj dio foruma zamro ili ga slabo članovi (koji se kuže u phpBB forum) posjećuju ?
Izgleda da sam naziv teme ograničava postavljeno pitanje jer se utapa u naslov koji je već davno definiran "phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)"

Riskirat ću brisanje nove teme da vidim ima li tko volje za pomoći.
pozdraf
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.232.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)10.12.2009. u 16:43 - pre 173 meseci
@Ivek33
Citat:
Ima li tko saznanja o nazivu file-a koji je vezan za sam text POSTa


Pogledaj ovo.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Kako dodati banner u prvi post na phpBB 2x12.12.2009. u 08:06 - pre 173 meseci
Citat:
Stefan Jocic: Pogledaj ovo.
Stefane hvala za link, pregledao sam taj link odavno kao i mnoge druge vezane uz njega i još dosta ostalih.
Na tom linku se radi o phpBB 3x, a mene zanima verzija phpBB 2.2
Uz to sve teme vezane uz moju pretragu interneta rezultirale su na baneru (oglasima ) koji se smještaju između dva posta ili vertikalni post i uglavnom za ver. 3x

Mene zanima kako dodati banner ( oglas ) na kraju prvog posta unutar samog posta phpBB 2x. Dakle odmah iza teksta u prvom postu ( a to nigdje nisam našao ). Sve što sam probao ne funkcionira ili polovično funkcionira ali ne onako kako meni treba. ( ili ja nisam nešto dobro odradio :(
Radi se uglavnom o modificiranju datoteka viewtopic.php i viewtopic_body.tpl

Ovdje na ES-u kada pristupiš nekoj temi ako se nisi ulogirao u prvom postu ispred teksta nalazi se banner, slično želim napraviti ali na dnu prvog posta i naravno u phpBB 2.2

ako netko ima saznanja za MOD ili link, zahvalan mu
pozdrav
 
Odgovor na temu

gocias

Član broj: 134562
Poruke: 22
*.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)03.01.2010. u 17:41 - pre 172 meseci
Za Epidemiju:

Probaj Advertise Management. Googlaj, provjereno radi!
 
Odgovor na temu

goranm01
profesor

Član broj: 245971
Poruke: 1
79.101.185.*



Profil

icon Ubacivanje članova u phpBB305.01.2010. u 12:23 - pre 172 meseci
Kako da ubacim nove članove u forum? Da li mogu da ja ubacim nove članove sa username i lozinkom koju im ja dam? Hvala
 
Odgovor na temu

dusann1
student
Beograd

Član broj: 246173
Poruke: 2
109.93.184.*

Sajt: www.frayedendsofserbia.co..


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)07.01.2010. u 08:34 - pre 172 meseci
Problem prilikom menjanja parametra.

Naime preko cuteftp-a kad idem desni mis na properties/chmod on mi samo otvori properies stranu nigde mi ne pise 664 da menjam u 666. Kad sam to isto hteo da uradim sa total commander-om file/change attributes upisem 666 a on mi izbaci "cannot change attributes of remote files". Imam placen domen (besplatan host sa 10 mysql podrskama na istom) i podesio sam mysql podrsku na istom sajtu gde sam kupio domen, tamo mi pise da je status ok, imam dsn adresu i sve.

Unapred hvala na odgovoru.
Dusan
 
Odgovor na temu

Phikret
Fikret Pašović
freelancer
Novi Pazar - Beograd

Član broj: 192541
Poruke: 71
109.106.242.*

Sajt: www.mojestudije.info


+2 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)01.02.2010. u 21:02 - pre 171 meseci
Citiraću svo post na ovoj temi koji je prošao nezapaženo/neodgovoreno jer i dalje imam isti problem.

Citat:
Evo šta mi se desilo dvaput od kako sam postavio forum. Dva put je hosting provajder menjao servere i prebacivao naloge na nove servere. Nakon svake selidbe, svi fajlove koje sam uploadovao na forum kroz phpbb-ov sistem uploadovanja (recimo kroz prilog upload slike) nestali su! Svaka slika i avatar su takođe nestali. Uvek dobijem poruku ovakve sadržine kada pokušam da pristupim fajlu koji je dodat prilogu kao attachment

Fajl ./../files/2_32458a0bd1fbc1660a6149ce37b9bb62 ne postoji

Evo primera kada pokušate da preuzmete šablon za CV kojeg sam postavio pre selidbe foruma na novi server:

http://forum.mojestudije.info/viewtopic.php?f=118&t=130

Imam sledeća pitanja:

1. Šta se dešava prilikom selidbe da se gube fajlovi?
2. Gde se uopšte smeštaju fajlovi podrazumevano? Vidim da je folder Files, ali tamo postoje samo ovi stringovi 2_32458a0bd1fbc1660a6149ce37b9bb62 koji su zapravo šifrovana imena fajlova ali nemaju ekstenziju te stoga kada pokušam preko FTP klijenta da preuzmem takav fajl ne uspevam.
3. Kako da sprečim da mi se ubuduće ovo dešava?

Pozz


Dodao bih ovde da mi se u međuvremenu to desilo još par puta i nije bilo vezano za selidbu naloga.
http://www.mojestudije.info
Svako ima pravo da se kreće i da bude kreten


 
Odgovor na temu

no_game

Član broj: 179287
Poruke: 4
212.200.221.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)02.02.2010. u 05:03 - pre 171 meseci
Citat:
goranm01: Kako da ubacim nove članove u forum? Da li mogu da ja ubacim nove članove sa username i lozinkom koju im ja dam? Hvala


Imas mod kojim iz admin panela ubacis člana, mod mozes ga skinuti ovde, ne možes da biras pass, mod salje mail sa podacima clanu. radi odlicno... evo kako izgleda



 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)
(HARDTOP topic, by flylord)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

[ Pregleda: 212840 | Odgovora: 673 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.