Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najjeftiniji siguran wireless za NS

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Najjeftiniji siguran wireless za NS

[ Pregleda: 4868 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boki99
Novi Sad

Član broj: 4236
Poruke: 457
*.ptt.yu.

Sajt: 192.168.1.1


+4 Profil

icon Najjeftiniji siguran wireless za NS22.09.2005. u 22:49 - pre 225 meseci
Hocu da se povezem na wireless u NS, na petom spratu stambene zgrade. Sa balkona mi se vidi ceo NS kao na dlanu. Većina pristupnih tacaka takodje. Najdalje 2 km vazdusnom linijom.
Posto o wirelessu nemam pojma, tek pomalo ucim, interesuje me kako da postavim sa kupovnom antenom kontakt sa nekim od provajdera.
Kupio bih neku wireless karticu, par metara kabla i antenu. Mislim da bi ta oprema sa ovakvom lokacijom odradila posao. Dajte mi ideju sta da kupim od ovakve opreme i na kojeg provajdera da se pretplatim???

Hvala.
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d
 
Odgovor na temu

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
195.178.57.*

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS23.09.2005. u 07:46 - pre 225 meseci
Samo jedan savet u vezi opreme: mani se pravljenih antena.... uzmi pravu antenu kupovnu (grid ilil yagi) i mani se tih kartica uzmi neki uredjaj OvisLink ili Finet... Kabel HDF400.
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS23.09.2005. u 08:32 - pre 225 meseci
Ako hocjesh pouzdan internet mani se wireless-a!!

Wireless sam po sebi nije pouzdan....

savet za opremu ...ovislink + HL2424 ...i ne brini..samo neka ti neko upuca antenu to mora da radi.

Ne postoji provajder koji ima garantovane protoke u NS za normalne pare!!!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS24.09.2005. u 00:01 - pre 225 meseci
@Interactivs
@IzzY

Uh uh uh.Sta po vama treba da kupe ljudi kojima je AP na 10-15km ?

Biquad+tanjir 0.9 ili 1.2m je 3x jeftiniji,a po performansama je jednak ili jaci od
HL24,tako da teorija da su pojedine kombinacije u samogradnji lose otpada.
Ova kombinacija je nepotrebna za male daljine.

Takodje kartice poput Pheenet 11PCIR se mogu meriti sa mnogim AP uredjajima,
a cena im je 2x manja od npr. OvisLink-a.

Dobra WLAN PCI kartica i biquad moze biti sasvim dovoljna kombinacija za rastojanja do 1km ako postoji opticka vidljivost.
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS24.09.2005. u 14:44 - pre 225 meseci
Poshto sve znash..ajde samo se ti lepo zabavljaj, nemoj onda nishta da pitash...... A za par meseci cjesh opet da se javish i da kukash da ti nishta ne radi ....


Ap se kupuje da bi stojao shto blizhe anteni jel su najvecji gubici na kablovima. Ap mozhesh da smestish 30cm uz antenu..kontash?

Shto se tiche pravljenih antena...za pochetnika ti ne savetujem da se zezash sa dishem..jel morash jako dobro da namestish bikvad,da ne pricham o usmeravanju disha... Ushtedecjesh mozhda 50 eura i napaticjesh se JAKO. U praksi linkovi na 15km JAKO teshko rade ako nisu bridgovani< dve usmerene antene+dva uredjaja>. pogotovo ako hocjesh da se kachish na neshto u NS

Ali poshto si ti najpametniji..kupi lepo MSI karticu i nek ti komshija napravi bikvad pa se kachi na 15km...Aj srecjno...Ja te ne bi pustio ni na jedan ap NSwireless.net -a sa takvom opremom....
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS24.09.2005. u 21:14 - pre 225 meseci
@IzzY

Da li se obracas meni ili Bokiju ?
Nemam nameru da se svadjamo i vredjamo,ali procitaj malo sta sam napisao.
Nije da sam sveznalica,ali mogu da tvrdim da za razdaljine do 1km ( uz opticku vidljivost ) nije potrebna oprema od 150E.
Ovo nikako nesmes da mesas sa razdaljinama od 10-30km.....

Ako ti imas problema ili provajder ima losu opremu pa ti treba tako jaka oprema onda je to vec problem......Sta radite u NSWireless-u i kakvi su provajderi u NS sigurno bolje znas od mene jer zivis tamo.
Citat:
Ja te ne bi pustio ni na jedan ap NSwireless.net -a sa takvom opremom....
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS25.09.2005. u 08:36 - pre 225 meseci
Tebi sam se obratio. Ne vredjam nego se trudim da budem realan.

Etar u pojedinim delovima NS je toliko zagushen da ni HL2424 ne radi ko svet.

U NS bikvad ne radi ni na 200m, a ne na 1km. Tj mozhda cje i da radi, ali cje tako da "zagushi" ap na koji se budesh kachio da nema shanse da radi.

Najskuplje reshenje je kad prvo kupish s*****..pa posle morash da kupujesh drugu opremu, a ovu prethodnu ili ne mozhesh da prodash ili prodash za neku mizeriju.


offtopic:
Od mene do neobee ap-a ima 100m vazduhom<neobee ap na dnevniku> i stalno su postojali problemi sa vezom, a u pitanju je bila sledecja oprema: Ovislink i grid 19db .......


 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS25.09.2005. u 12:44 - pre 225 meseci
Citat:
Etar u pojedinim delovima NS je toliko zagushen da ni HL2424 ne radi ko svet.Od mene do neobee ap-a ima 100m vazduhom i stalno su postojali problemi sa vezom........


OK.Sad te potpuno razumem i nije mi cudno sto si onako reagovao na moje komentare.
( "Procesljao" sam jos tema i zakljucio da je u NS prava dzungla u etru )
Sta da se radi kad nema pravila..."Ispucavate" ogromnu snagu na malom prostoru u etar pa i nije cudo sto svako svakom smeta i desava se sta se desava.
Bojim se da to nadjacavanje nece nikom doneti dobro... ( Jedino ce profitirati prodavcima koji zbog toga mogu da prodaju jaku i skupu opremu )

Bokiju zelim mnogo srece u pronalazenju prave opreme.
 
Odgovor na temu

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
195.178.57.*

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS29.09.2005. u 13:47 - pre 225 meseci
@sasa022

Ne znam da li si probao da upucavas nesto sa satdish-om i biquad-om, ali to je katastrofa satdish jako rasipa signal. Prava stvar je parabola 1,2m... i biquad, meni to radi na nekih 15km sa dva fineta 200mw kao zmaj! I opet ponavljam za korisnike bolje da daju malo vise para i uzmu pravu opremu nego da se pate sa pravljenim antenama i desetinama metara kabela...
 
Odgovor na temu

boki99
Novi Sad

Član broj: 4236
Poruke: 457
*.ptt.yu.

Sajt: 192.168.1.1


+4 Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS25.10.2005. u 21:32 - pre 224 meseci
Hvala na odgovorima ali ja nisam iz objektivnih razloga mogao da odgovorim. Hvala svima koji su pomogli. Jos nisam kupio opremu ali sada cu to da aktiviram. Odlucio sam da kupim ipak AP i kupovnu antenu. Ne zelim da se zezam sa home made varijantama. Niko mi nije rekao kojeg provajdera da izaberem da bude koliko-toliko siguran za stalnu vezu. Hvala!
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS25.10.2005. u 21:44 - pre 224 meseci
Citat:
IzzY:savet za opremu ...ovislink + HL2424 ...


Citat:
IzzY: i stalno su postojali problemi sa vezom, a u pitanju je bila sledecja oprema: Ovislink i grid 19db .......


Super ti je preporuka :)
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Najjeftiniji siguran wireless za NS26.10.2005. u 08:44 - pre 224 meseci
Za malo para nema bolje<makar po dosadashnjem iskustvu>, a ko zheli da troshi mnogo para...uvek je tu cisco:)

Ovislink je tachko 60 eura u NS. Nadji bolje za te pare...i ja cju ovde da se javno izvinem shto sam "lupao gluposti".



 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Najjeftiniji siguran wireless za NS

[ Pregleda: 4868 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.