Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju TV karticu uzeti?

[es] :: Video karte i monitori :: Koju TV karticu uzeti?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8502 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.90.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Koju TV karticu uzeti?16.01.2006. u 03:23 - pre 222 meseci
xex, pa i softver je uzas, cak i ovaj novi softver nije nesto mnogo bolji...al to je nebitno posto ima gomila alternativnih programa...ali ajde sto je slika blagi uzas, al zvuk je ogroman uzas...ko da je primenjen neki filter opsega 10-16 KHz, sve ostalo je lost in space! :) e da, a daljinski je tek posebna prica, i ovaj novi je isti, al boze moj za te pare i ne moze bolje...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Koju TV karticu uzeti?16.01.2006. u 18:54 - pre 222 meseci
Kupio sam danas Leadtek TV2000 XP Expert i igrao sam se sa njom zadnjih sati. Dešava mi se par problema (bugovi?) pa bih volio vidjeti da li i drugi imaju te probleme i zna li neko kako ih mogu riješiti. A imam i par pitanja.

Prvi bug je da kad god gasim FM aplikaciju (bilo da je potpuno gasim preko daljinskog ili mišem, ili da iz nje direktno prelazim u TV aplikaciju) windows (XP sa SP1) se pogubi, nestanu sve ikonice sa desktopa, nestane Start linija. Doduše tada može da radi TV aplikacija mada mislim da više ne prihvata komande sa daljinskig. Jedini lijek je reset računara, nakon kojeg uvijek nestane Quick Lanch meni pored Start dugmeta.

Drugi bug mi se par puta desio kad sam probavao Record mod, pa kad sam par puta stopirao Record, pokretao Playback toga što sam snimio i ponovo isto ispočetka, nakon nekog vremena takvog rada se izbacivao onaj poznati windows prozorčić sa izvinjenjem što će se aplikacija "srušiti".

Mislim da osim toga nisam imao nekih problema.

Koristim Leadtekov softver WinFast PVR od 27.10.2005. godine jer sam njega ranije nabavio. Izašao je i novi softver prije par dana (11.01.2006.) ali njega još nisam probao.


Da li antenu za FM treba posebno da nekako izložim/postavim, ili mogu samo da je ćušnem negdje? Našao mi je svega 4-5 stanica.

Onaj kablić za audio što sam dobio sam spojio na TV karticu i na matičnu ploču u aux konektor, ali ne znam jesam li konektor pravilno okrenuo na ploči kad sam ga priključio. Da li je u redu što sam spojio na aux? Slobodan mi je i CD audio konektor na ploči (mada mi nije jasno kako onda čujem muziku sa CD-ova). Da li da ostavim na aux ili da prebacim na ovaj CD audio na ploči?

Da li mogu u teletekstu nekako ići na "next"? Recimo gledam 350. stranicu i hoću da pređem na 351. stranicu, da li moram ukucavati 351 ili mogu nekako preko daljinskog ići na "next" i "back"?

Kad koristim Time-Shifting (koji, izgleda mi, odlično radi) da li mogu snimiti na hard disk to što se snimalo, jer kad izađem iz Time-Shiftinga obriše se fajl u koji je snimak smještan?

Kako kod Picture-in-Picture režimu sa daljinskim prebacujem sa jedne na drugu sliku?

Malo mi je bilo čudno što kad pritisnem neki broj kanala na daljinskom treba sačekati par sekundi da prebaci na taj kanal, dok sa kursorskim dugmićima +CH kanal se prebacuje trenutno, kasnije sam vidio da je to čekanje zbog mogućnosti da pritisnem 2 i 1 za 21 kanal, mada možda bi bilo zgodnije da je to čekanje manje, ili da se može negdje definisati.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: Koju TV karticu uzeti?16.01.2006. u 21:53 - pre 222 meseci
nije me bilo volja kvotat, pa evo ovako:

Prvi bug je da kad god gasim FM aplikaciju (bilo da je potpuno gasim preko daljinskog ili mišem, ili da iz nje direktno prelazim u TV aplikaciju) windows (XP sa SP1) se pogubi, nestanu sve ikonice sa desktopa, nestane Start linija. Doduše tada može da radi TV aplikacija mada mislim da više ne prihvata komande sa daljinskig. Jedini lijek je reset računara, nakon kojeg uvijek nestane Quick Lanch meni pored Start dugmeta

ne znam rješenje, ali desi ti se to da ti se sruši explorer. za ga opet pokrenut otvori task manager (ctrl+alt+del) pa new task pa ukucaj explorer.

Da li antenu za FM treba posebno da nekako izložim/postavim, ili mogu samo da je ćušnem negdje? Našao mi je svega 4-5 stanica.

te antenice su smeće. ne pomaže ništa, makar kupio još 500 metara kabela i napravio paukovu mrežu u susjedstvu. smotaj ju i zaboravi na nju.

Da li mogu u teletekstu nekako ići na "next"? Recimo gledam 350. stranicu i hoću da pređem na 351. stranicu, da li moram ukucavati 351 ili mogu nekako preko daljinskog ići na "next" i "back"?

probaj sa + i - na tastaturi kod num pada, ili -> i <-

Malo mi je bilo čudno što kad pritisnem neki broj kanala na daljinskom treba sačekati par sekundi da prebaci na taj kanal, dok sa kursorskim dugmićima +CH kanal se prebacuje trenutno, kasnije sam vidio da je to čekanje zbog mogućnosti da pritisnem 2 i 1 za 21 kanal, mada možda bi bilo zgodnije da je to čekanje manje, ili da se može negdje definisati.

ne

na ostala pitanja ti ne znam odgovorit, jer nisam koristio dotičnu karticu. budući da imaš xp sa sp1, to šta ti se aplikacije ruše je potpuno normalna stvar. sp1 je dozlaboga nestabilan. meni se čak i explorer iz čista mira rušio s vremena na vrijeme, bez da sam miša mrdnuo.

toliko od mene. pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Koju TV karticu uzeti?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8502 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.