Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija

[ Pregleda: 5006 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan_Ca
radim u kanalu
tu sam

Član broj: 67135
Poruke: 36
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.ludilo.org


Profil

icon Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija09.09.2005. u 01:59 - pre 226 meseci
Pozdrav svima!Imam dve kompresione kutije koje planiram da ispunim sundjerom,ali ne znam kako to da izvedem.Ne znam kuda se postavlja damping materijal,niti znam koliko mi ga je potrebno.Rec je o SAl SRP 4050 driverima na 8 Ohm-a,imaju nekih 150-ak W,a kutija je od 80 L zapremine.Svaka pomoc bi mi dobrodosla,ako treba jos nesto da navedem oko kutija recite posto sam amater i ne znam sta bi vam jos koristilo od podataka.Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

stefan123
Stefan Mihailovic
Podgorica

Član broj: 61191
Poruke: 465
*.crnagora.net.

Sajt: www.monte-audio.com


Profil

icon Re: Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija09.09.2005. u 18:09 - pre 226 meseci
Pa to se ne zna tacno.Moras da probavas dok ne dodjes do najboljeg ali stavi na sve strane osim prednje i bice dobro.Sundjer zalijepi da nebi padao.Kad zavrsis kazi kako se cuje taj SRP.

Pozdrav.
www.monte-audio.com - Prvi crnogorski Audio forum
 
Odgovor na temu

Dejan_Ca
radim u kanalu
tu sam

Član broj: 67135
Poruke: 36
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.ludilo.org


Profil

icon Re: Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija10.09.2005. u 12:28 - pre 226 meseci
Uradio sam kako si mi rekao,znaci sundjer debljine 3cm sam stavio na sve strane sem prednje i zalepio ga.Sto se tice rada same kutije nisam bas preterano osetio veliku razliku u zvuku sa sundjerom u odnosu na kutiju bez sundjera,mada ipak ima razlike na vecoj snazi,ali sam ipak i vise nego zdovoljan!!!

Hvala!Pozdravvvvvv
 
Odgovor na temu

lnick

Član broj: 39101
Poruke: 319
*.zrlocal.net.



+3 Profil

icon Re: Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija20.09.2005. u 17:46 - pre 226 meseci
u kompresione kutije ide ispuna po celoj unutrasnjosti,i to vatolin ili sl. neka vestacka vuna...
a na bass-reflex se oblazu stranice isto vatolin-om ili slicnim rastresitim materijalom


poz.

/lnicks

p.s. vatolin se leeeeepo rascupa!!!!,a sa kolicinom experimentises dok ne budes zadovoljan
 
Odgovor na temu

Miloske86
Nenad Milosevic

Član broj: 42016
Poruke: 63
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija22.09.2005. u 09:26 - pre 226 meseci
Uzmi vestacku vunu i zalepi je samo na zadnju stranu.Slobodno stavi 2 sloja po 5 cm debljine.
 
Odgovor na temu

zkaiser
- -

Član broj: 19545
Poruke: 262
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija22.09.2005. u 09:58 - pre 226 meseci
Ajde mozda ovo i nije neki (ocekivani) odgovor ali moje vidjenje stvari je ovako:

Kada su moje kutije (isto kompresivne) bile bez iceg u sebi (mislim sundjer i sl.), ih kada pustim da sviraju onako sredje jako vidi se da se 'bas' sporo pomera tj. da se pojavljuje efekat takozvanih stojecih talasa, a kada sam dodao sundjer ovo je nestalo i membrane basova su postale pokretljivije iz cega proizilazi da moraju da proizvedu i bolji zvuk, naravno nestali su neki tupi zvukovi pri odredjenim ucestanostima, ali naj bitije je da se izgubilo ovo kocenje membrane. To nastaje tako sto se talasni pocnu odbijati od zadnju stranici pa kad se poklope svi potrebni uslovi onda se lepo uspori mehanicki odziv membrane itd. . . .
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Poterbna pomoc oko ispune(dampiranja) kutija

[ Pregleda: 5006 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.