Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrad PCB-a prenosom tonera

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Izrad PCB-a prenosom tonera

[ Pregleda: 4695 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Član broj: 43158
Poruke: 390
*.ptt.yu.

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Izrad PCB-a prenosom tonera05.09.2005. u 13:39 - pre 226 meseci
Ova metoda je neverovatna.Preporucujem je svima koji nisu u mogucnosti da izradjuju plocice foto postupkom.Ja sam probao i odusevljen sam.Obavezno pokusajte,uspeh zagarantovan.Uputstvo u Upload-u.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.169.eunet.yu.



+10 Profil

icon Re: Izrad PCB-a prenosom tonera07.09.2005. u 21:35 - pre 226 meseci
Posle koliko pokusaja? Ja sam za foto postupak i upotrbu lasera i termostabilne folije.
__*__
*___*
 
Odgovor na temu

mbursac
Valjevo

Član broj: 3409
Poruke: 153
*.ptt.yu.

Jabber: bursach@jabber.org


Profil

icon Re: Izrad PCB-a prenosom tonera08.09.2005. u 07:40 - pre 226 meseci
Ja sam radio sa laserom i termo-folijom, i peglom :), ali treba malo iskustva da se ne "prepece" plocica.
Ako imas cekic, sve ti lici na ekser....
 
Odgovor na temu

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Član broj: 43158
Poruke: 390
*.ptt.yu.

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Re: Izrad PCB-a prenosom tonera09.09.2005. u 11:44 - pre 226 meseci
Prvu plocicu sam uradeo iz treceg pokusaja,a sad ih radim iz prve.Bitno je da nadjes temperaturu.Nema potrebe da se uopste stampa kvalitetnim laserom.Ja ostampam PCB na papir i nosim u koprinicu da mi kopiraju na foliju.Potrebno je oko pola sata za ceo PCB racunajuci i odlazak u kopirnicu.Obavezno probajte
 
Odgovor na temu

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Izrad PCB-a prenosom tonera09.09.2005. u 16:46 - pre 226 meseci

Stvar je super, ali je recimo moje iskustvo sa vitroplastom mnooogo bolje nego sa pertinaksom... ne znam, mozda sam pokusavao da ga malko isforsiram, ali se vitroplast definitivno pokazao kao bolje resenje (pogotovo ako je plocica dvostrana...) ... e da... taman da pitam, da ne postoji neka varijanta da se ovaj postupak primeni za dvostranu stampu, posto sam ja te dvostrane plocice koristio samo za neke jako precizne projekte na kojima nisam smeo da rizikujem sto se tice pregrevanja, tako da sam koristio dvostrani vitroplast jer mnogo bolje podnosi temperaturu, ali bi mi pri tom cela jedna bakarna strana (ona koja ide do grejaca) jednostavno propala i bila bi bukvalno bacena jer je sam projekat radjen u jednostranoj stampi... na kraju je rezultat stvarno fenomenalan, ali em me je doslo skuplje zbog dvostrane plocice, em i dalje imam stampu samo na jednoj strani... kazem, kada je rec o jendom ili dva projekta - nije problem, ali za neki veci broj Boga mi cena dosta raste... a uz to ima dosta shema koje jednostavno ne mogu da se odrade u jednostranoj stampi...

Pozdrav
Kovach
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Izrad PCB-a prenosom tonera

[ Pregleda: 4695 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.