Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Siemens C35i mrtav posle flash-ovanja

[es] :: GSM - servisiranje :: Siemens C35i mrtav posle flash-ovanja

[ Pregleda: 2611 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.168.EUnet.yu



+17 Profil

icon Siemens C35i mrtav posle flash-ovanja01.09.2002. u 21:30 - pre 263 meseci
Pomazite hitno!!!

Probao sam da ubacim u tel izmenjeni flash (radi dobijanja net monitora) kada sam promenio onaj full flash fajl i Siemens c35i mi je mrtav! Posle toga sam pokusao da ga flesujem sa svim zivim verzijama i nece da radi!!! Probao sam i sa opcijom u Ziemens-u CCE repair ali nece nista!!!

Kada flesuje telefon u software kaze da je uspesno obavljen posao ali kaze da nesto nije u redu sa softwareom i nece da se upali telefon!!! Skroz je mrtav!!!

Sta da radim?!

Procitao sam onu sekciju REPAIR DEAD SIEMENS ali ne vredi nista... Uradio sam kao sto pise tamo ali meni nece da se upali telefon kod one stavke CCE repair u Ziemens-u!!!

Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 12.12.2004. u 23:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

predrag78
SRB

Član broj: 800
Poruke: 1255
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: HITNO POMOC!!!01.09.2002. u 22:02 - pre 263 meseci
Zeznuo si mu eeprom pokusaj nekako da ubacis eeprom alko ga imas sacuvano kao backup ili ces se malo pomuciti da ga flashujes u swapu sa Dos flasherom to je original simens flasher koji ce da ti ozivi tel kasnije ces moci da ga podignes na vecu verziju.
Sto se tice netmonitora ako imas verziju 24 u C35 ako si citao moj post ispod garantujem ti 1000% nebi ubio svoj tel,a kao sto predpostavljam radi si po onoj vecoj semi sa vecim promenama hexa kodova za koje treba da uradis crc correct a ti ga veruje nisi uradio zato ti je riknuo tel.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: HITNO POMOC!!!02.09.2002. u 00:52 - pre 263 meseci
To sto ti ispisuje posle flash -ovanja (predpostavljam SWUP -om) da nesto nije u redu to je sasvim normalno jer program pokusava da upali telefon posle flash -ovanja ali ne moze jer ti je za to potreban auto ignition kabl (zbog toga i moras da pritisnes crveno dugme na pocetku flash -ovanja). Posle toga bi trebalo da mozes da upalis telefon normalno na crveno dugme.
Kao sto je pomenuo predrag78 sigurno imas pogresan eeprom u svom telefonu. Trebao si pre aktivacije Service Menu -a obavezno da uradis backup celokupnog software -a na telefonu.
Nadam se da si uspeo nesto. Javi sta je bilo.
Ako nista drugo ne uspe pokusaj da upises map file.

I pokusaj malo detaljnije da nam opises sta si radio i kakve tacno greske ispisuje program.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.164.EUnet.yu



+17 Profil

icon Re: HITNO POMOC!!!02.09.2002. u 09:21 - pre 263 meseci
Uspeo sam da ozivim svoj tel!!!

Malo sam se pomucio ali sam na kraju ipak uspeo. Problem je bio bas u tome kao sto ste vi rekli da je bio pogresan EEPROM. Evo kako sam ga vratio medju "zive":
Flesovao sam ceo telefon sa verzijom v21 (mada je sve jedno sa kojom cu ga flesovati, moze npr. i v18 ili v24) i kada sam zavrsio full flash telefon i dalje nije hteo da se upali. Potom sam u > Ziemens 1.22 < ubacio samo EEPROM od repair bin fajla kojeg sam skinuo sa neta posto nisam bio napravio backup kada sam flesovao svoj telefon. Cekirao sam samo opciju EEPROM i upisao flash. Potom se telefon palio ali se stalno na ekranu pojavljivao mali crni kvadratic i posle par sekundi se ugasio. U pitanju je bio razlicit firmware (pretpostavljam). Zatim sam takodje u > Ziemens 1.22 < otisao na opciju CCE REPAIR i telefon je opet normalno radio ali mu je bio promenjen IMEI broj. Morao sam sa nekim programom sada da mu vratim stari IMEI broj i sada hvala Bogu sve super radi!

Sada znam da ozivim svaki DEAD Siemens i ne postoji nijedan Siemens koji ne moze da se ozivi, pod time mislim na telefon koji je software-ski ubijen!!!

Inace ono aktiviranje net monitora sam radio sa verzijom v24, skinuo sam kompetan flash u Ziemens-u koji je bio veliki 4MB i izmenio sam ona dva reda bas kao sto je pisalo u objasnjenju... Potom sam cekirao u Ziemensu sve opcije da flesuje (one cetiri stavke u meniju).

0012EF90 D4 E0 02 00 DA D2 FE F0 09 04 48 41 0D 03 48 42
0012EFA0 2D 13 2D 30 E6 00 43 00 CC 00 F3 F2 96 21 0F F1

Posle toga telefon se flesovao vise od 8 minuta i na kraju se pojavila poruka da je doslo do greske... I posle toga vise telefon nije hteo da upali. Mozda sam trebao u nekom drugom programu da skinem kompletan flash?! I da vratim nazad?!
Sve sam odradio kao sto treba i na kraju nije htelo da radi....

Ajde ako moze objasnite malo bolje kako da ugradim taj net monitor...

Hvala svima!!! Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Siemens C35i mrtav posle flash-ovanja

[ Pregleda: 2611 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.