Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

fuji finepix S5500 ili kodak dx6490

[es] :: Digitalni fotoaparati :: fuji finepix S5500 ili kodak dx6490

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15506 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nsduke
Novi Sad

Član broj: 66289
Poruke: 2
*.neobee.net.



Profil

icon fuji finepix S5500 ili kodak dx649030.08.2005. u 11:06 - pre 227 meseci
Pozdrav svima... ;)

Zeleo bih da kupim digitalni fotoaparat i izbor sam sveo na ova dva modela. Da li mozete da mi pomognete?

Citao sam vasa misljenja i vidim da ste uglavnom zadovoljni fuji-em, ali nisam naleteo na poredjenje ova dva modela (mozda mi je nesto promaklo, te se unapred izvinjavam).

Savetovali su me da otprilike necu pogresiti bilo koji da uzmem od ova dva, jer imaju dosta istih karakteristika, a i cena im je tu negde, ali me interesuju vasa iskustva, posebno s kodak-om.

Nemam nekakvih specificnih zahteva (u smislu - nocnog snimanja, indoor/outdoor ili slicno), vec zelim aparat koji ce mi pruziti vise mogucnosti. Stizu odbojka i basket kod nas, valjalo bi i to ovekoveciti, pa me takodje interesuje (ako ima razlika) koje bi bilo bolje resenje za sportske dogadjaje...

Hvala unapred i izvinjavam se ako sam slucajno duplirao temu...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649031.08.2005. u 00:12 - pre 227 meseci
pozdrav

odmah da ti kazem da nisam video kako radi kodak ali ima s5500 i sasvimsam zadovoljan njegovim radom pogotovu kada je u pitanju cena/kvalitet... gledajuci u karakteristike primetio sam da je i ti s5500 malo u prednosti ima vece mogucnosti za manual controle... ali ovo je samo na papiru stvarno ne znam kakve fotke daje a sto se tice s5500 mogu ti postovati neku da vidis...

evo nesto kolega se zenio...


Imas nekoliko tema o ovom aparatu pogledaj...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649002.09.2005. u 13:47 - pre 227 meseci
Daj, neka mi neko pomogne, jeste glupo ali kako slike da ubacim u poruku, tj. da se vide ovako kao kod manix-a ?! Probao sam sa copy/paste ali ne vredi...
Hvala
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649002.09.2005. u 14:16 - pre 227 meseci
koristi img tagove

dakle stavi sliku negdje na net i onda njenu adresu stavi unutar img tagova

npr.
[img]adresa alike[/img]


 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649002.09.2005. u 14:47 - pre 227 meseci
ja koristim "[img]link[/img]" - naravno ovo se pise bez navodnika i bez razmaka izmedju zagrada. umesto link napisi att_url isto isped i iz stavi [] .

Moram da ti napisem ovako jer ako stavim att_url i zagrade gde treba onda se umesto toga pokaze ikonica za sliku koja ne postoji jer nemam attachment ali nije bitno ti samo uradi po uputstvu i to je ok.

Znaci napises poruku, posaljes je, pre toga upises gor navedeno onde gde zelis da ti stoji slika pa onda "Posalji poruku". Pose toga ides na upload uz poruku, na browse pronjadjes sliku i upload-ujes je i to je to.



[Ovu poruku je menjao manix dana 02.09.2005. u 15:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649003.09.2005. u 07:47 - pre 227 meseci




To bi bilo to ... Momci, hvala puno! Ova slicica cisto kao jos jedan glas za fuji finepix S5500 .


[Ovu poruku je menjao RADOVAN IV dana 03.09.2005. u 09:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649003.09.2005. u 19:36 - pre 227 meseci
@nsduke

Rzamisli i o KonicaMinolta Z3 jer ima odlican odnos cena/kvalitet !!!

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649004.09.2005. u 00:30 - pre 227 meseci
U svakom slucaju pogledaj karakteristike i cenu te KonicaMinolta Z3 i naravno bezizostavno pogledaj primere slika mozda je taj aparat bolji. Ali S5500 za oko 240e,sa svojim mogucnostima i kvalitetom, je ludilo aparat!!!

Evo ti nekih mojih fotki http://photobucket.com/albums/b157/manix_xxl/

Ili jos bolje ako mozes saceka da se pojavi s5600 ima cip 5-e generacije i gomilu poboljsanja , bolji makro, nesto novo za kristalno jasne slike 'antiblur', 5,1mp a mislim da ce sena biti oko 330-350e jer mora biti manja od s7000 oko 410e a veca od s5500 240-260e. Naravno cena je moja predpostavka...

Dobro pretrazi net i ovaj forum jer forum je izuzetno dobar... da ga ne hvalim mnogo mozda se moderatori uobraze :o)
 
Odgovor na temu

Busy Child

Član broj: 32745
Poruke: 5
*.dlp191.bih.net.ba.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649004.09.2005. u 00:35 - pre 227 meseci
ja vec koristim kodak ima 4 godine, i prezadovoljan sam s njime

extra kavilete a i nije nesto narocito skup

zato ja ti predlazem da uzmes kodak dx6490
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649004.09.2005. u 11:21 - pre 227 meseci
Aparat KonicaMinoltu Z3 (pre spajana sa Konicom zvao se Minolta Z3) preporucujem jer mu se cena napolju krece od 250 do 280 € (u Nemackoj odakle je i moj stigao), sto je za aparat sa takvim mogucnostima veoma razumna cena, a jos u kombinaciji sa jeftinim SD karticama, i AA baterijama je sigurno best buy.
Inace zelim da naglasim da je konstrukcija aparata veoma cvrsta, i plastika je OK, a prica da su vratanca za karticu losa je glupost, jer su odradjena sasvim OK.
Optika kod ovog aparata je extra i mnogo superiornija u odnosu na konkurenciju i tesko da mu ijedan aparat u ultra zoom klasi moze da parira (sem Panasonica (Leica)), a tu mislim i na igrace kao sto su Canon, Fuji, Kodak, Olympus ...
Kvalitet fotografija je sjajan, i po mom misljenju slabiji od Panasonica, a bolji od Canona, Kodaka i Olympusa . Sa Fujijem je mrtva trka, ali ja bih ipak prevagnuo u korist KonicaMinolte. Ovde mislim na ultra zoom modele aparata.
Po forumu je najveci broj prigovora na to sto nema AF lampu i da ima veliki (nepodnosljiv) sum na ISO 200 i ISO 400, sto su takodje neistine. Sto se tice fokusiranja u slabom svetlu, AF lampa bi sigurno pomogla, ali normalan korisnik nece primetiti neku veliku razliku, i aparat ce isfokusirati sasvim OK, cak i pri jako losim svetlosnim uslovima. Kad smo kod suma, sa ukljucenom noise reduction opcijom, pri ISO 200 sum je bar meni gotovo nevidljiv, tako da je pri ISO 200, aparat potpuno upotrebljiv kao i pri ISO 50 ili ISO 100. Kod ISO 400 sum je vidljiv, ali je opet u normalnim granicama za tu klasu. Makro mu je takodje sjajan uptrebljiv i mnogo bolji nego kod Fujija, a i video mod mu je 640x480 sa 30 fps !!!
Sve ovo navodim na osnovu onoga do cega sam dosao u toku koriscenja aparata u raznim uslovima, i na osnovu slika koje sam napravio i razvio u foto radnjama od standardnog do A4 formata.
Ono sto ovaj aparat nudi kao glavnu prednost je AS (anti shake) stabilizacija slike preko CCD senzora sto sem Panasonica i Canona nema ni jedan drugi proizvodjac, a sto je JAKO korisna stvar i pri zumu od 12x , i pri dugoj ekspoziciji, i visokim ISO vrednostima tj na ISO 200 i ISO 400.
Takodje EFV (0.33'' sa 114 000 pixela) mu je sasvim OK kao i kod svih ostalih u toj klasi. Na forumima se i on dosta kritikuje, ali to je zato sto Minota ima vrhunski EFV (0,33'' sa 724 000 pixela) na modelu A200, pa ljudi ocekuju isto za manju lovu, ali nece slonce u lonce :-)
Inace aparat lezi sjajno u ruci, i gumiran je deo drske tako da ne moze da isklizne, a
sa 4 baterije moze da islika i do 320 fotografija (meni je realno oko 200 i neki kraci fimic). takodje uz njega se dobija dosta stvari u paketu.

Moje zamerke su sledece:

- LCD ekran je 1,5'' i osrednje rezolucije od 75 000 piksela, sto je prosek, tako da vas nece fascinirati (cinimi se da je isti ekran kao na mojoj staroj Minolti E223)
- AntiShake opcija dosta zagreva aparat, pa vam se ruka malo greje dok ga drzite
- Gumirani deo kod prikljucka za USB je odradjen osrednje u odnosu na ostatak aparata
- Aparat (bar ovaj koji sam ja nabavio) je napravljen u Kini, ali sta se moze, zuti su ionako sve preuzeli.

Dosta dobar review se moze naci na http://www.megapixels.net , gde je ovaj aparat dosta bolje ocenjen od Fuji S5100 (S5500) i Canona S1 IS. Takodje primere slika mozes naci na sajtu http://www.digicamreview.co.uk/photos/gallery/newzealand04 , da imate neku predstavu o ovome o cemu sam ja pisao.

Inace naglasio bih da u Beogradu i Srbiji, na ceni su najvise Canon i Fuji, dok KonicaMinoltu malo ko nudi iako je rec o vrhunskim aparatima tako da je kupovina istog u BGu i Srbiji nemoguca misija. Sa druge strane dileri Canona i Fujia, ih jako omalovazavaju, i vode jaku kampanju protiv KonicaMinolte i ostalih proizvodjaca. Tako je u mom prisustvu jedan prodavac u fotoradnji u centru Beograda, koja je inace jedan od glavnih distributera Canona rekao da je KonicaMinolta zivo g*vno i da to djubre niko u gradu ne prodaje. Ja razumem da konkurenciju treba unistiti ali ...
Slicno sam cuo od nekih ljudi da pojedini serviseri pljuju po Fujiju S5500, kao da se mnogo kvari i da je mnogo los, a da su Canoni S1 i S2 naj, naj ...

Dakle da rezimiram, ko se odluci na kupovinu KonicaMinolte sigurno nece pogresiti bez obzira na bezocnu kampanju koju vode ovdasnji dileri Canona i Fujija. Istakao bih da je meni je ovo drugi aparat od Minolte, i da sa njima imam samo pozitivna iskustva.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649004.09.2005. u 12:25 - pre 227 meseci
ja nisam siguran koji je bolji aparat ali bi se slozio sa Bartmanom. Balkan je dosta trusno tlo po pitanju posla. i onda kad se neko "navadi" na nesto treba toljagom da ga ubjedis da postoji i inesto drugo a jednako dobro. Slicna je situacija sa Golfovima gdje su se etablirali kao maltene jedino vozilo.
Dakle sve je to manje vise isto, i sve zavisi od licnog ukusa i svaki aparat ima svoje mane i prednosti pa je pitanje samo koje mane ti smetaju vise a koje smetaju manje. Kod fujija s5500 meni najvise smeta los makro tj tek 10cm je minimum sto u stvari nije upotrebljivo nizasta sto nije velicine cvijeta.


Jedina prednost kad kupis nesto sto ima svaki drugi stanovnik je to sto za to sigurno ima servisa i rezervnih dijelova. No valjalo bi se prekrkstiti i popiti jednu rakijicu da mu servis ne zatreba.

Pozdrav


 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649004.09.2005. u 21:21 - pre 227 meseci
Mislim da ste upravu kada pricate o "navadi" na odredjen aparat ali takodje mislim da to ne znaci da je taj aparat los ili losiji o nekog slicnog u klasi...

Zapravo i meni kod s5500 najvise smeta mali macro... To moze da se resi kupovinom dodatnog sociva od 15-20e i da se dobije bolji macro nego kod aparata koji imaju 1cm macro...

Mozda na nekim sajtovima z3 ima bolje karakteristike "na papiru" ali treba pogledati slike koje aparat pravi... Moje misljenje je, posle pregleda testova, da ipak bolje fotke daje s5500... z3 ima stabilizaciju slike i bolji maco ali...

Coveku savetujem da slike gleda ISKLJUCIVO U FULL REZOLUCIJI kako bi mogao vidti detalje,sum i slicno pa tek onda da ih poredi...
 
Odgovor na temu

igorcelikovic
Bologna

Član broj: 64175
Poruke: 25
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649005.09.2005. u 10:14 - pre 227 meseci
a da li se i ovu pricu ikako moze ubaciti i S1 canon, ili je on mnogo losiji???

citao sam na nekim siteovim, da u uvjetima s manje svjetla daje dosta lose slike i mutne... malo detalja...
da li je IS od presudne vaznosti.. da li bih ga ja kao jedan obican korisnik mogao toliko iskoristiti... jer razmisljam, ak pravis ekspozicije od preko 1 sekunde tu ti ni IS ne moze pomoci.. moras imati stalak...
zar ne?
 
Odgovor na temu

nsduke
Novi Sad

Član broj: 66289
Poruke: 2
*.neobee.net.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649005.09.2005. u 12:57 - pre 227 meseci
Nisam bio u gradu, pa me nije bilo nekoliko dana na sajtu. Anyway, hvala svima na odgovorima...

Imam jos nekih sitnijih nedoumica, a sad ste me bacili u trip s Minoltom... :) Odlucio sam se ipak za kodak, nekako mi vise odgovaraju veci LCD i li-ion baterija (s obzirom da ce mi za fuji-ja trebati i dodatne baterije, kao i punjac), a na par mesta u gradu je i jeftiniji od fuji-ja 20-ak evra.

E sad, ako Bog da zdravlja pa mi keva uleti s malo kredita, uzecu dx 7590, a onda mogu da se pozdravim sa studijama, jer verujem da aparat necu ispustati iz ruku! Salu na stranu, sjajna animirana prezentacija na kodak-ovom zvanicnom sajtu, kao i mogucnost dodatnog blica i povoljna iskustva od ljudi koji ga imaju - mislim da necu pogresiti.
 
Odgovor na temu

Paparazzo1
Dejan Kitic
NS

Član broj: 66986
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649007.09.2005. u 12:18 - pre 226 meseci
Kodak DX7590 je najveca glupost od aparata, najgori digitalac od svih. Nemoj slucajno
da uzimas taj aparat jer je to igracka za klince najgori prosumer ikada napravljen.

Taj aparat kosta u amphotoworld radnji 268$ mozes pogledati na ovom linku.
http://www.amphotoworld.com/product.asp?id=kddx7590

A to je u evrima danas oko 215 EVRA ja nebih dao za njega ni 100 EVRA zato sto je jako
los aparat.

Bolje kupi bilo koji drugi aparat neces pogresiti.




[Ovu poruku je menjao Paparazzo1 dana 07.09.2005. u 13:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649007.09.2005. u 21:03 - pre 226 meseci
Citat:
Paparazzo1: Kodak DX7590 je najveca glupost od aparata, najgori digitalac od svih. Nemoj slucajno
Bolje kupi bilo koji drugi aparat neces pogresiti.


zasto. daj malo iskustava daj linkova gdje ga kritikuju itd. argumenti mi (nam) trebaju a ne samo sa neba pa u rebra..


ne znam ali s5500 vrijedi svakog evra kojeg ga platite (naravno ako je cijena realna) i zaista je odlican aparat u odnosu na konkurenciju. e sad svako je naveo sta su mu mane pa vidi ako ti neka od mana jako smeta trazi dalje.

ono sto je najbitnije je sto se NIKO ne zali na lose kuciste, slampava vratanca, klimav ekran ovo ono.... a dosta drugih ultra zoom aparata kupi prigovore na ovo....


 
Odgovor na temu

ozastgejc
Banja Luka

Član broj: 37290
Poruke: 41
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649009.09.2005. u 19:56 - pre 226 meseci
Hmm smiješno, čovjek kaže Kodak njesra. Baš bezveze! Sad će još reći da je Trust super :)
Imam tog Kodaka 7590 i to mi je treći Kodak a biće nekad i četvrti i peti itd.
Taj Fuji nije ništa bolji. Ta Konica u odnosu na tog Kodaka je čisto njesra. Gledao, igrao se i sretan uzeo svog Kodaka opet u ruke. Mana mu je nešto lošije fokusiranje u mračnijim okruženjima (skupa rezervna baterija) a koliko sam vidio na ta druga dva aprata, razlika je mizerna. Aha i "imidž stabilajzer" bi mu dobro došao osim ako nemaš super mirnu ruku.
Moja poruka drugaru koji je postavio post je: ne brini, ako je povoljno uzmi slobodno, nećeš se pokajati. Druga stvar je kome god ga dadneš sa njim će bez ikakvih problema praviti odlične fotke. Setuj na auto i udri do zore. Sa druge strane sve manuelna podešavanja su ti tu pa izvoli i što je bitno tu ti je "reset to default" za sve što pobrkaš. Još moram spomenuti predivan displej od 2.2".
Toliko i da se razumijemo da ja ne kudim druge marke pomenutog tipa nego jednostavno branim Kodak.
Pozdrav
STOP REKLAMAMA ZA VRIJEME UTAKMICA!!!
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649009.09.2005. u 22:36 - pre 226 meseci

Citat:
Ta Konica u odnosu na tog Kodaka je čisto njesra.


Necu da zapocinjem flejm ali ovakvu prozivku ne mogu da izdrzim.
U odnosu na pomenuti Kodak ta "njesra Konica" (zapravo se zove KONICAMINOLTA) ima superiorniju optiku 12x naspram 10xkod Kodaka i koju sama proizvodi, a ne kupuje je od drugih firmi kao sto Kodak kupuje od Sneider-a. To govori u prilog tome da je KonicaMinolta ozbiljna firma a ne neka srafciger industrija. Druga stvar koju Kodak nema i koju ce jako tesko implementirati u svoje ultra zoom aparate (sem ako nekupi licencu od Canona ili KonicaMinolte) je stabilizacija slike, a koju ta "njesra Konica" ima po default-u, pa je cak ugradjuje i u point and shoot serije (najnovija X serija). Pritom napominjem da oni jedini imaju stabilizaciju CCD senzora, dok Canon i Panasonic imaju stabilizaciju sociva. Treca stvar je auto fokus koji je pri normalnom osvetljenju bar 5 puta brzi ok Kodak-ovog, i konkretno u odnosu na drugog sa liste najbrzih autofokusa je duplo brza.
Gledajuci ove parametre svako ko je nepristrasan i normalan moze da zakljuci koji aparat je "njesra". I sve price da je KonicaMinolta bolja samo na papiru padaju u vodu, jer je ona zaista i u realnosti toliko bolja od Kodaka.
I ta prica da se KonicaMinolta Z3 raspada je najobicnija glupost. Drzao sam Canona S1 IS i nije mi delovao nista stabilnije i cvsce od KonicaMinolte Z3. Ono sto KonicaMinolta ima je svemirski izgled koji ili volite ili mrzite, a sto se tice lezanja u ruci, sigurno bolje lezi od Canona S1 IS koga sam drzao i nije me fascinirao.
Kodak je firma koja polako ali sigurno ide u istoriju. Iako su prvi poceli sa proizvodnom daleko pre Minolte, Canona, Nikona i ostalih, nisu pratili razvoj tehnike i doziveli su da se bore za goli opstanak.
Ne kazem da je Kodak njesra firma, jer ja u svom aparatu koristim njihove baterije (zapravo one koje je Sanyo napravio za njih, i nalepio njihovu nalepnicu), ali malo procitaj komentare po Netu o njihovim apartaima pa ces i sam videti sta ljudi misle o njima. Videces i kao im ocenjuju aparate, i videces da nisu bas u vrhu popularnosti. To ipak ne znaci da ih treba potpuno izbaciti iz igre, ali svako ima pravo da za svoj novac zahteva i trazi, pa ne treba odbacivati i bezrazlozno omalozavati druge samo ako si fan Kodaka.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

sum1
11000BG

Član broj: 41034
Poruke: 1
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649006.11.2005. u 15:54 - pre 224 meseci
Izvinjavam se sto dizem ovu, ali mi je bilo glupo da otvaram novu temu.
Na vise tema sam videla da s5500 moze da se nadje za oko 240e, ali da li neko zna GDE ga ima u BGu za tu cenu?
tnx
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: fuji finepix S5500 ili kodak dx649006.11.2005. u 17:10 - pre 224 meseci
Citat:
Na vise tema sam videla da s5500 moze da se nadje za oko 240e, ali da li neko zna GDE ga ima u BGu za tu cenu?
tnx

Nema vise rasprodato
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: fuji finepix S5500 ili kodak dx6490

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15506 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.