Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?

[ Pregleda: 5203 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brako
Beograd

Član broj: 45335
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?26.08.2005. u 10:59 - pre 227 meseci
Da li neko zna koji od DVD/DiviX plejera na nasem trzistu moze da na 5.1 izlazima reprodukuje zvuk kodiran DTS-om.

Obzirom da izvestan broj plejera ima na prednjem panelu odstmpan DTS logo, a da niko od "prodavaca" nije znao da mi odgovori na ovo pitanje sumnjam da je u pitanju prevara, narocito kod jeftinijih modela (XORO, TrioTec, Stylandia...).


Unapred hvala.

P.S. Nisam u mogucnosti da sa takvim diskom ovo probam u prodavnici.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?27.08.2005. u 11:04 - pre 227 meseci
Pa gledaj ovako, ako ti hoces pravi DTS trebali ti i neki ozbiljniji zvucnici, samim tim bi ti bio potreban i DTS decoder (AVR, ili AV pojacalo) ti decoderi kineske proizvodnje koji su ugradjeni po pravilu u jeftine playere nije sigurno ni da imaju dobar DD zvuk, a sad bi ti hteo da dobijes i DTS
Salim se, ali izvuci zakljucak sam DTS decodiranje bi trebao da ti obavi neki spoljni decoder (AVR, ili AV pojacalo) preko digitalnog izlaza na bilo kom pleyeru, ako imas ostatak opreme....
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?27.08.2005. u 20:02 - pre 227 meseci
Pozdrav,

pa nece bas biti da pomenuti kineski (ma da mi je znati gde li to Philips proizvodi inace) DTS dekoderi ugradjeni u DVD playere ne valjaju. Koliko je meni poznato to uopste i nije tacno, cak naprotiv, vecina ima kojekakve druge probleme a ne sa DTS ugradjenim dekoderima. To sto pise na prednjoj strani da podrzava DTS uopste ne mora da znaci da ima u sebi zaista ugradjen vec mozda samo digitalnom vezom prenosi originalan ali na odredjeni nacin "spakovan" DTS zvuk koji tek izvor sposoban za njegovo dekodiranje i distribuciju po zvucnicima moze da priblizi korisniku u audio smislu. Pojednostavljeno, to je vec pomenuta verzija posebnog dekodera. Ja licno koristim obe verzije, i ugradjeni i posebni dekoder iz raznih razloga a ponajvise zato sto se reprodukcija odvija u razlicitim prostorijama a sa jednog izvora i zaista nemam primedbi na ugradjeni DTS, da nemam druge uredjaje koje kacim na poseban 5.1 receiver, koristio bih samo ugradjeni, ovako koristim oba.
 
Odgovor na temu

Brako
Beograd

Član broj: 45335
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?27.08.2005. u 20:19 - pre 227 meseci
Interesantna razmišljanja, ali jos uvek nisam dobio jasan odgovor.

Naime, u medjuvremenu sam malo prošetao kroz karakteristike ESS Vibrato II čipa koji se nalazi npr. u XORO HSD 415 playeru. Postoje dve verzije ovog čipa, od kojih jedna ima DTS dekoder (u sufiksu oznake na čipu stoji "D"). i to je jedina razlika izmedju njih.

Sumnjam da će mi u prodavnici dozvoliti da otvorim uredjaj da bih se uverio koji se čip koristi, a u specifikaciji ne postoji takav podatak.

Dakle, koji player ima mogućnost da na SVOJIM ANALOGNIM 5.1 IZLAZIMA daje DTS zvuk?

Na taj način bih mogao da iskoristim aktivne 5.1 zvučnike koji na žalonst nisu DTS READY.
 
Odgovor na temu

Styxx
Hrvatska

Član broj: 64428
Poruke: 53
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?28.08.2005. u 00:06 - pre 227 meseci
Ima ga Pioneer dv-575A i DV-585A.
Ja kupio nedavno 585A crni za 147 eura i super sam zadovoljan. Spojio ga na 5.1 zvučnike za PC. Uz dolby digital i DTS 5.1 još svira SACD i Audio-DVD!!!!!!!!
Pošto svira višekanalni SACD - MORA da ima 6 analognih izlaza. Sve sam isprobao i OK je.

Link: http://www.pioneer-eur.com/eur...id=11015&taxonomy_id=45-64

Uostalom pročitaj malo više na ovom forumu i drugim o njemu.
 
Odgovor na temu

Brako
Beograd

Član broj: 45335
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?28.08.2005. u 15:56 - pre 227 meseci
Hvala na preporuci, ne sumnjam da Pioneear odskače od ostalih žutih na našem tržištu.
 
Odgovor na temu

killaz
Bgd

Član broj: 31386
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?07.03.2007. u 19:19 - pre 208 meseci
Sorry za dizanje teme iz mrtvijeh...
Dakle Pioneer 585A i recimo neki od 5.1 aktivnih sistema mozemo povezati chinchevima i to je to?

Sistem 5.1 u opciji za povezivanje je: Altec Lansing FX-5051.

Jurim DVD plejer danima, a ne bih bash uzeo neko djubre...




TayRad!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?07.03.2007. u 21:21 - pre 208 meseci
To je to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DTS zvuk na 5.1 izlazu - Koji DVD/Divx player ovo ima?

[ Pregleda: 5203 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.