Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SWISHMax i promena HTML-a (java script)

[es] :: Flash :: SWISHMax i promena HTML-a (java script)

[ Pregleda: 2589 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon SWISHMax i promena HTML-a (java script)17.08.2005. u 23:45 - pre 227 meseci
Ovako bi trebalo da izgleda code,u Flash-u MX, da iz swf-a promenim boju pozadine html-a u kome je zapravo smesten taj isti swf...

Code:
getURL ("javascript: document.style.backgroundColor = '#369';");


Medjutim ja radim u SwishMaxu i code nece da radi, mozda je problem u sintaksi??? Trazio sam nesto u helpu ali nema pokusao sam i na google ali opet bezuspesno...

moj cod :

Code:
on (press) {
    getURL ("javascript: document.style.backgroundColor = '#369';");
}


Prilikom klika u status baru pise "Done" ali boja pozadine ostaje ista...
Znate li u cemu je problem???
 
Odgovor na temu

adi356
Adorjan Cizmadia
CEO of BidUno
BidUno
Novi Sad

Član broj: 65311
Poruke: 22

Sajt: www.biduno.com


Profil

icon Re: SWISHMax i promena HTML-a (java script)18.08.2005. u 00:01 - pre 227 meseci
Postovani,
Za swishmax ti ne treba taj script, jer boja pozadine html fajla u kome se otvara flash je isti kao i boja scene u kojoj je radena animacija. Ovo vazi za html sajt koji sluzi samo za prikaz flash animacije ili sajta.
Html pozadinu mozes da menjas tako sto, kada exportujes svoj .swf file u html+swf onda te program pita da li bi hteo da editujes html stranicu. Tu pritisnes OK i u nekom html editoru namestis boju stranice.
Ako ti treba jos neka pomoc u vezi Swishmax-a, pisi mi i resicemo ga zajedno. I ja radim u swishmax-u i veoma mi se dopada.
Pozdrav.
Biduno, aukcijski sajt na kome, pored postavljanja aukcija i kupi odmah predmeta, možeš da otvoriš i svoju virtuelnu prodavnicu i poboljšaš prodaju i vidljivost svojih predmeta.

Poseti nas i postavi svoj predmet besplatno ili potraži predmet koji ti se sviđa i kupi ga ili nudi.
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.160.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: SWISHMax i promena HTML-a (java script)18.08.2005. u 00:07 - pre 227 meseci
Posto sma postovao ovo i na html forumu ispustio nesto bitno a to je da moj swf ima 6 starna i svaka ima svoju boju... otvaranjem strane crvrnr boje treba da pozadinu html-a promenim u istu boju... Prva strana, home, naravno ima istu boji kao i pozadina ili ti obrnuto pozadina ima istu boju kao i prva strana... Klikom na link za drugu stranu, koja je u sklopu istog swf-a, treba da promenim boju html-a...

Izvinjavam se sto nisam ranije objasnio
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: SWISHMax i promena HTML-a (java script)18.08.2005. u 00:08 - pre 227 meseci
manix, zašto otvaraš novu temu s istim pitanjem? Sada ne mogu ni da je brišem jer ti je i ovde stigao odgovor (mislim, mogu, ali nije fer...)
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: SWISHMax i promena HTML-a (java script)18.08.2005. u 00:12 - pre 227 meseci
Misli sam posto su dva razlicita foruma.... IZVINI :o(( Ako moze prebaci ili brisi nije problem!
 
Odgovor na temu

adi356
Adorjan Cizmadia
CEO of BidUno
BidUno
Novi Sad

Član broj: 65311
Poruke: 22

Sajt: www.biduno.com


Profil

icon Re: SWISHMax i promena HTML-a (java script)18.08.2005. u 00:26 - pre 227 meseci
Postovani manix.
Tvoj swf ima 6 strana ali samo jednu movie boju. To je boja koja ce se pojaviti i na html strani. Ti si na svojim 6 stranicama napravio na svakoj po jedan kvadrat kojem si dodelio velicinu stranice. Jedino tako mozes da promenis boju svake stranice. Zar ne? A glavna podloga (Movie) uvek ostaje iste boje.
Ako si tako radio, kao sto sam napisao, onda ne mozes menjati html stranu. Mozes izabrati samo jednu boju i to je sve. Najbolje je izabrati onu boju koja najvise odgovara svim 6 stranicama.

Pozdrav.
Biduno, aukcijski sajt na kome, pored postavljanja aukcija i kupi odmah predmeta, možeš da otvoriš i svoju virtuelnu prodavnicu i poboljšaš prodaju i vidljivost svojih predmeta.

Poseti nas i postavi svoj predmet besplatno ili potraži predmet koji ti se sviđa i kupi ga ili nudi.
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: SWISHMax i promena HTML-a (java script)18.08.2005. u 00:32 - pre 227 meseci
Ok stvari oko promene boje u okviru samog swf-a nisu problem... cak se moze pomocu action scripta promeniti i boja pozadine u samom swf fajlu... Medjutim 100% se moze promeniti boja html-a klikom na dugmic u swf-u evo i lnka
http://www.echoecho.com/flashjavascript.htm
ali problem je sto ja ne znam kako to da uradim iz swishmaxa.

P.S. Ovo je tut. za Flash

Jos jedna bitna stvar pozadinska boja svake scene se moze promeniti... pored polja za upis imena scene postoji polje color gde se moze odrediti boja samo se alpha mora staviti na 100%, da bi se boja videla, posto po defaultu 0% ....


U MEDJUVREMENU moderator "noviKorisnik" foruma mi je postovao ispravan code
Code:

on (press)
{
    getURL ("javascript: document.body.style.backgroundColor = '#369'; void (0);");
}



[Ovu poruku je menjao manix dana 18.08.2005. u 02:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: SWISHMax i promena HTML-a (java script)18.08.2005. u 00:52 - pre 227 meseci
Da, to je klasični način komunikacije Flasha i JavaScripta preko FSCommand, mada mi je jednostavnije da koristim getURL ("javascript:... foru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: SWISHMax i promena HTML-a (java script)

[ Pregleda: 2589 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.