Zato lepo dodjete na
www.danipiva.co.yu a ne da idete na neke Bir festove....
POČETAK DANA PIVA - XX DANI PIVA
26.08 Petak
20:00
- Hor prepodobni Rafailo banatski - Gradska bašta
- Medjunarodni festival folklora "LALA" - bina na Trgu Republike - učestvuju folklori iz Španije i Slovačke
- Medjunarodni festival zabavne muzike "SUNFLOWER"- festivalska bina hotela "Vojvodina"
21:00
- Glavna bina na Žitnom trgu: Zvanično otvaranje XX "Dani piva"
- Vatromet
22:00
- Glavna bina na Žitnom trgu: koncert Zvonka Bogdana
27.08-Subota
10:00 - 14:00
Šahovski turnir u Gradskoj bašti
17:00
Zlatni kotlić - finale takmičenja u kuvanju riblje čorbe (obala Begeja kod Pivnice)
20:00
- Medjunarodni festival folklora "LALA" - bina na Trgu Republike - učestvuju folklori iz Španije, Slovačke, Rumunije, Italije i SCG
- Medjunarodni festival zabavne muzike "SUNFLOWER"- festivalska bina hotela "Vojvodina"
- Glavna bina na Žitnom trgu: Festival tamburaša »Prim za primom, festival sa pivom«
- Koncert grupe Romano 4 u Gradskoj bašti
21:00
- Takmičenje u brzom ispijanju piva - glavna bina na Žitnom trgu
- Takmičenje u držanju litarske krigle sa pivom - glavna bina na Žitnom trgu
22:00
Koncert grupe Eyesburn na glavnoj bini na Žitnom trgu
28.08-Nedelja
15:00 - VI manifestacija narodnog stvaralaštva "BANATSKE VREDNE RUKE" - u Gradskoj bašti
19:00 - Revijalni nastup folklora učesnika festivala - plato ispred Vojvodjanske banke
20:00 - Medjunarodni festival zabavne muzike "SUNFLOWER"- festivalska bina hotela "Vojvodina" (finalno veče)
- Muzičko veče u Gradskoj bašti - "Šanji Kečkeš i prijatelji"
21:00 - Takmičenje u brzom ispijanju piva - glavna bina na Žitnom trgu
- Takmičenje u držanju litarske krigle sa pivom - glavna bina na Žitnom trgu
22:00 Koncert Darkwood Dub na glavnoj bini na Žitnom trgu
29.08 - Ponedeljak
20:00 - Glavna bina na Žitnom trgu: Festival tamburaša »Prim za primom, festival sa pivom«
- Veče španske muzike sa ansamblom "EL ENCINAR" iz Španije - Gradska bašta
21:00 - Takmičenje u brzom ispijanju piva - glavna bina na Žitnom trgu
- Takmičenje u držanju litarske krigle sa pivom - glavna bina na Žitnom trgu
22:00 Koncert Prljavog inspektora Blaže i kljunova na glavnoj bini na Žitnom trgu
30.08-Utorak
20:00 - Glavna bina na Žitnom trgu: Festival tamburaša »Prim za primom, festival sa pivom«
- Koncert Tanje Banjanin u Gradskoj bašti
21:00 - Takmičenje u brzom ispijanju piva - glavna bina na Žitnom trgu
- Takmičenje u držanju litarske krigle sa pivom - glavna bina na Žitnom trgu
22:00 Koncert grupe Rebel - Glavna bina na Žitnom trgu
31.08
Sreda
20:00 - Glavna bina na Žitnom trgu: Festival tamburaša »Prim za primom, festival sa pivom«
- veče meksikanske i grčke muzike grupe "ELDORADO" - Gradska bašta
21:00 - Takmičenje u brzom ispijanju piva - glavna bina na Žitnom trgu
- Takmičenje u držanju litarske krigle sa pivom - glavna bina na Žitnom trgu
22:00 Koncert zrenjaninskih rock bendova: Instant karma i Oružjem protivu otmičara - glavna bina na Žitnom trgu
01.09-Četvrtak
20:00 - Glavna bina na Žitnom trgu: Festival tamburaša »Prim za primom, festival sa pivom«
- "Liturgija svetog Jovana Zlatoustog" za muški kamerni hor, kompozitor Siniša Pejakov, dirigent Andrej Bursać, gost - solista djakon Petar Kojić - u Reformatskoj crkvi
- Muzičko veče benda "3 + 1" - Gradska bašta
21:00 - Takmičenje u brzom ispijanju piva - glavna bina na Žitnom trgu
- Takmičenje u držanju litarske krigle sa pivom - glavna bina na Žitnom trgu
22:00 Koncert grupe Last Station - glavna bina na Žitnom trgu
02.09-Petak
20:00 - Glavna bina na Žitnom trgu: Festival tamburaša »Prim za primom, festival sa pivom«
21:00 - Takmičenje u brzom ispijanju piva - glavna bina na Žitnom trgu
- Takmičenje u držanju litarske krigle sa pivom - glavna bina na Žitnom trgu
22:00 Koncert grupe Van Gogh - glavna bina na Žitnom trgu
03.09-Subota
20:00 - Koncert Bojana Milanovića u Gradskoj bašti
21:00 - Finale takmičenja u brzom ispijanju piva - glavna bina na Žitnom trgu
- Finale takmičenja u držanju litarske krigle sa pivom - glavna bina na Žitnom trgu
22:00 - Koncert grupe Neverne bebe - glavna bina na Žitnom trgu
04.09-Nedelja
08:00 - 13:00 Takmičenje u sportskom ribolovu - obala Begeja (od fabrike šešira)
12:00 - Balkanski šampionat u moto-krosu staza Vašarište (kod Fabrike tepiha) -glavna trka
--------- -------------------------------------------------------------
UGOSTITELJSKI ŠTANDOVI - SVAKOG DANA NA ŽITNOM TRGU - VIŠE OD 25 VRSTA PIVA
petkom i subotom od 10h do 01h a ostalim danima od 10h do 24h
Prateći programi
od 18:00 Dečiji program svakog dana na Trgu Slobode ispred Pozorišta
22. 08. - 05. 09 Luna park parking prevlaka
svakog dana
17:00 - 24:00 Etno centar - prodajna izložba rukotvorina - ul. Kralja A. I K. (ispred centralne apoteke)
29. 08. - 03. 09. Izložba "PIVSKOM ETIKETOM KROZ SVET" - hol "Vojvodjanske banke"
svakog dana
18:00 - 24:00 Likovni hepening - Pešački most
svakog dana
10:00 - 24:00 Mini sajam knjiga na Pešačkom mostu
svakog dana od 20:00 DJ ludilo na platou - Trg republike
svakog dana od 18:00 Dani izazova - rekreativno sportski program animacije gradjana. Svako veče na Trgu republike
- Medjunarodni ženski odbojkaški turnir - hala sportova "Medison" prvak Slovačke, prvak Rumunije, ŽOK "Crvena zvezda", ŽOK "Klek" - 29. 08. u 17h i 19h - polufinale - 30. 08. u 17h - utakmica za III mesto, i u 19h - finale
27. 08.- 04. 09.
15:00 - 21:00 Turnir beach volley - Trg Slobode
kategorije: pionirke, seniorke, seniori, veterani
27. 08. - 04. 09.
od 17h Turnir basketball - ul. Kralja A. I K. ( ispred Delta banke)
01.09 - 03. 09.
10:00 - 19:00 VI MEDJUNARODNI SAJAM PREDUZETNIŠTVA, INOVACIJA I KOOPERACIJA " INOCOOP 2005 " - hala sportova "Medison"