Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sito stampa - pomoc za profesionalce

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 376531 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zona c

Član broj: 206243
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce25.02.2011. u 22:43 - pre 159 meseci
Citat:
print sabac: Ljudi evo necega o cemu se dosta govori u sito stampi. Da li je neko imao iskustva sa ovom vrstom sito stampe na olovkama?
http://www.youtube.com/watch?v=GReT8N0Gc6Y
Pitao sam na drugim forumima, ali jos nema odgovora, pa mislim da je ovo pravo mesto, jer vidim da ima dosta ljudi koji su profesionalci u sitostampi.


Ovaj stampac sam video na sajmu grafike u Bgd krajem 2010. To je UV stampac. Do tada sam znao da se na ovakvim stampacima stampaju plocasti materijali, npr. pvc ploce, klirit, drvo isl. Ali na sajmu sam video stampu upaljaca i cd-a, kao i stampu na suvenirima od drveta. Stavi se u kalup i stampa recimo pedesetak upaljaca odjednom. Ono sto mi je skrenulo paznju je suv otisak odmah nakon stampe, nestvarno deluje. Rekli su da je cena otiska slicna kao kod stampe sitom.
U svakom slucaju na olovkama moze da se stampa, bilo plasticnim ili metalnim i na zakrivljenim predetima kao sa tamponom.
 
Odgovor na temu

crazymilan
Milan Nikolic
CRAZY PRINT
Nis,Srbija

Član broj: 281999
Poruke: 4
93.184.93.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce20.03.2011. u 21:38 - pre 158 meseci
emulziju nanosis koritancetom za nanosenje emulzije a ne RAKELOM
 
Odgovor na temu

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1331 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.03.2011. u 20:18 - pre 158 meseci
Pozz.
Da li je sitostampom moguce "izvuci" linije 0.01mm? Kakva svila je potrebna za to, ako je uopste izvodljivo?
Hvala! :)
 
Odgovor na temu

milekinez
mm sitotehna

Član broj: 218488
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce17.04.2011. u 14:44 - pre 157 meseci
kad to postignes ako mislis na stoti deo milimetra javi svima , ne moze naravno iz mnogo razloga sumnnjam da i jedna stamparska tehnologija ako zaboravimo stampu processora moze to da uradi, racunaj da je u proseku sa malo znanja moguce reprodukovati liniju od 0.1 mm u situ ali i to je manje vise problematicno
 
Odgovor na temu

eyesburn79
Ciric Miljan
Pirot, Srbija

Član broj: 278179
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: pirgos.webs.com


Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce18.04.2011. u 02:21 - pre 157 meseci
Postovani nov sam na forumu koji se bavi sito stampom, pocetnik sam i u sito stampi, pa imam neka pitanja za sada ako nije problem,a tice se esponiranja sita(koristim halogeni reflektor od 300w pa me zanima rastojanje sita od reflektora), a drugo koristio bih vodene boje za tekstil i papir (samosusece) koliko su vodene boje dobre za papir posto sam video neka neslaganja sa foruma skojeg su komentarisali da nisu dobre, a u sito logici su potvrdili da se mogu koristiti za papir i mogu li za papir koristiti bubrece aditive, i trece pitanje kako sacuvati emulziju od osvetljavanja, gde je skladistiti i kako je sacuvati kad je napravite u sta je presipate, moze neka plasticna ili limena posuda. Unapred hvala na pomoci, uz izvinjenje za oduzimanje vaseg vremena.
S postovanjem Miljan
 
Odgovor na temu

jezda
Nis

Član broj: 24595
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce18.04.2011. u 07:58 - pre 157 meseci
Sve informacije u vezi sito stampe mozete dobiti U nisu na telefone018/575-014 i 063/48 44 01 ili www.unoellite.rs
 
Odgovor na temu

mariofille20
sito stampar
Bijelo Polje

Član broj: 263779
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce19.04.2011. u 09:05 - pre 157 meseci
Miljanje sto se tice rastojanja reflektora , ja ga drzim na nekih 30 40 cm maximum, nzm tacno kolika je daljina.
za stampu na papiru ti nmg pomoci posto ja radim samo na textilu stampu, moja preporuka ti je da odes na
www.symobl.rs mnogo su dobri i ljubazni i sve ce ti detaljno i objasniti, cak ce ti i poslati upute uz robu, a koje
mozes na njihovom sajutu da nadjes takodje. e da i imam strasno lose iskustvo sa vodenim bojama posebno argonovim
tako da od tada argonove boje izbjegavam u potpunosti. a sto se tice emulzije nema potrebe da se brines hoces
li je osvijetliti ili ne, jer nije ona toliko osjetljiva (i ja sam tako mislio na pocetku), samo nemoj da exerimentises
sa njom da je drzis dugo na suncu ili na jakoj svjetlosti (tip reflektor), i nema potrebe da je presipas u drugu kanticu
samo gubis tako na kolicini, i koristi dirasol 22, ona je extra. ako razvijas sitne detalje onda 95 :)
poz
 
Odgovor na temu

jezda
Nis

Član broj: 24595
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce19.04.2011. u 09:59 - pre 157 meseci
Ne bih se slozio sa Miljanom da je Sericol bolji od Argona, jer je Argon broj 1 u svetu, sto se ne moze reci za Sericol. Jeste da ja prodajem Argon i da je logicno da ga hvalim. Da je Sericol bolji od Argona, Symbol ne bi zatvorio svoju prodavnicu u Nisu.
Ja garantujem 100% da su Argonovi proizvodi bolji od Sericolovih i naravno dosta jeftiniji.
Pozovi me naruci Argonove proizvode, a ja cu ti vratiti novac ako ti ne odgovaraju.
www.unoellite.rs
 
Odgovor na temu

eyesburn79
Ciric Miljan
Pirot, Srbija

Član broj: 278179
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: pirgos.webs.com


Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce20.04.2011. u 23:08 - pre 157 meseci
Postovani gospodine Milane mozete li mi poslati cenovnik vasih argonovih proizvoda na email.
Cenovnik
1. Tekstilnih boja na bazi vode (zlatna , bela) bubreci aditiv
2.Univerzalnu emulziju i sredstvo za skidanje iste-
3.Sredstvo za skidanje duhova-
4. Razni razredjivaci i paste za pranje i odmascivanje sita
5 Rakel i drzac za rakel 15 cm-
6 Kadica za nanosenje emulzije 20 cm -
S postovanjem Miljan iz Pirota
 
Odgovor na temu

eyesburn79
Ciric Miljan
Pirot, Srbija

Član broj: 278179
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: pirgos.webs.com


Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce20.04.2011. u 23:30 - pre 157 meseci
Zeleo bih da se zahvalim i korisniku mariofille20 na dodatnim objasnjenjima pa ako hocete da svoje proizvode(stampane) oglasavate mozemo se dogovoriti posto pravim sajt namenjen grafici.Izvinjavam se moderatorima za ovaj vid reklame ali nisam jos u mogucnosti poslati mail.
Spostovanjem Miljan iz Pirota
 
Odgovor na temu

El Zawahiri

Član broj: 284623
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce14.05.2011. u 22:25 - pre 156 meseci
Zdravo Milane majstore stari.
Pratio sam i procito skoro celu temu o situ od "tvog" pocetka pa do skoro sad...
Mogu ti rec da sam novajlija u sito stampi ,te da nisam imao ama bas NIKAKVO predznanje o tome. Bavim se dizajnom.logoima i dr. te sam tako doso na ideju da ssam stampam ono sto bi moglo da "prodje"..majice ,dukseve i sl.

MNOGO su mi koristila tvoja pitanja a kasnije i odgovori(to kad si postao majstor
Ovim hocu da tebi i ostalima ukazem postovanje za nesebicnost i trud da prrenesete svoje znanje drugima.

Sve sam sam opremio i napravio(uz malu pomoc metalostrugara). Od kutijhe za snimanje koju sam po proverenom receptu napravio do karsela sa 1 rukom..no i ti si tako poceo;)

e sad..PITANJE procito sam da ti fiksiras boju fenom zatim peglom ako do sad nisi nabavio prof.susaru.Imao sam problem jerr mi se boja skidala posle odkuvavanja pa sam odradio 30-tinu probnih otisaka sa susenjem na kvarcnoj peci (menjajuci blizinu grejalice i vreme przenja) da bi na kraju skonto da boja na platnu treba da PROVRI i da se istopi u tekstil a pri tom majica ne pozuti.. mogu rec da sam naso idealno resenje za te uslove i da mi se boja vise ne skida ni na otkuvavanju u LONCU kad voda kljuca.
A pitanje je veceras sam probao da boju susim fenom 3 minuta a zatim je preko papira za pecenje peglam 1 minut peglom na 180 stepeni valjda??(maksimalno)
Kad zavrsim sa peglanjem i hocu da odlepim papir boja mi se lepi za papir i pomalko odvaja od majice..a kad ostavim da se malo osusi onda nemam taj problem.Pitam jel to normalno da se desava? i da li se desilo da se boja posle tog nekom skida.
 
Odgovor na temu

milekinez
mm sitotehna

Član broj: 218488
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce26.06.2011. u 12:12 - pre 155 meseci
1. reflektori sa belom svetloscu koji verovatno ti koristis nisu pogodni za osvetljavanje bilo kojih foto slojeva , iz razloga st sadrze vrlo malo uljtraljubicastog spektra koji je presudan za osvetljavanje grafickih foto-slojeva bilo da su na bazi bihromata, dijazo jedinjenja ili foto polimera. te zbog malog sadrzaja uv spektra se produzava osvetljavanje a sto stetno deluje jer se povecava podkopiravanje i zatvaranje , suzavanje linije koju kopiras.
2 Minimalno rastojanje izvora svetla od stakla je oko 20-30% uvecana dijagonala sita koje koristis, po meni pristojno rastojanje je oko 150cm da bi se umanjili efekti podkopiravanjaza ram sita cca 80x60 cm., ali i s odstojanjem ima problema naime treba znati da intezitet svetla opada sa kvadratom rastojanja znaci za duplo vece odstojanje cetiri puta duze vreme osvetljavanja, stoga ako se ozbiljno bavis sigurno ti treba daleko jaca lampa i ako je halogena treba da bude namenjena za uv podrucje, od ubacenog halogenog elementa u lampu zavisi koji deo spektra je dominantan, mozes koristiti i zivine svetiljke HPR koje su odlican izvor uv ali moras pazljivo ukloniti spoljni beli balon koji je filter za uv zrake i naravno nuzan je balast lici na trafo tacno one snage koje je snage lampa, ja koristim hpr od 750 w ali bi prijalo od 1000 ili 1500w
 
Odgovor na temu

milekinez
mm sitotehna

Član broj: 218488
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce26.06.2011. u 12:21 - pre 155 meseci
oko toga ko je bolji serikol argon ili neki treci je besmisleno raspravljati, svaki proizvodjac ime neku dobru boju ili drugi proizvod i mudrost je odabrati ono sto ti treba ,
npr argonov vinil flat pvc mat boja jednostavno nema mane, serikolov poliskrin vrhunska epoksi boja, marabuove bele nema pokrivnijh kfg serija 2000 cmyk ko nadje bollju neka javi kfg beli plastisol pokrivni uuuuuuuuuuuuuuuuu itd, jas e nikada nisam vezivao za boje samo jedne firme jer takva idealna gde je sve dobro jednostavno ne postoji
 
Odgovor na temu

milekinez
mm sitotehna

Član broj: 218488
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce26.06.2011. u 12:29 - pre 155 meseci
kolege ne bacajte novce na srestva za skidanje duhova domestos je zakon jevtiniji tri cetiri puta od preporucenih hemikalija
a radi posao, ( po sastavu je isti kao i oni fabricki sadrzi par procenata aktivnog hlora ili nekadasnja varikina u gelu) kad se opere sito a ostali duhovi ostavis da se mrezica osusi i dobro natrljas najlonskom cetkom domestos
sa obe strane kruznim pokretima i ostavis do sutra i samo pistoljem izduvas sito, naravno ko koristi epoksi ili uretanske boje nesme da ostavi sito neoprano nego odma posle poslednjeg otiska pranje, ako se ostavi nikakvi anti-gostovi ne pripomazu
 
Odgovor na temu

El Zawahiri

Član broj: 284623
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce27.06.2011. u 17:36 - pre 155 meseci
E ovo ti za skidanje duhova zlata vrijedi.Hvala na savetima.Domestos NO1.
 
Odgovor na temu

anex88
Nebojsa Anic
Banja Luka, RS

Član broj: 289493
Poruke: 2
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce22.08.2011. u 16:34 - pre 153 meseci
Pozdrav svima, nov sam na forumu, citao sam dosadasnje poruke na ovu temu, ima jako korisnih savjeta, ja sam iz Gradiske blizu Banja Luke (Republika Srpska), bavim se sitostampom na tekstilu, vec godinu dana, ako nekog nesto zanima u vezi toga slobodno neka pita, ali mene zanima ako neko moze nesto da mi objasni u vezi mirisnih jelkica, npr. kojom bojom se stampaju, posto znam da neke boje spadaju kada se potope u miris, da li mozda ima neka caka u vezi toga ili je samo do boje? pozdrav
 
Odgovor na temu

J.Gutenberg
Zvonko Pavlovic
Ofset mašinista, Sito stampa,
Loznica, Srbija

Član broj: 291462
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce04.10.2011. u 22:40 - pre 151 meseci
POzdrav ljudi ako kome treba kalendara i rokovnika po najpovoljnijim cenama neka se javi na pp mozda ce biti i upaljaca i hemijski 100% najjeftinija roba a kvalitet zagarantovan.
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
93.87.32.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce04.10.2011. u 23:49 - pre 151 meseci
Ko je zainteresovan prodajem kompletnu opremu za sitostampu. Kontaktirajte me na PP.
 
Odgovor na temu

maxi13nemanja
Apatin

Član broj: 248020
Poruke: 3
*.client.mmnetkds.com.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce17.11.2011. u 11:39 - pre 150 meseci
Da li je neko probao da štampa na koži?
Sito štampom.
Kakvim bojama i da li je otisak bio trajan?
 
Odgovor na temu

sasa-djordjevic
sito stampa, formopis, digitalna stampa,
stampa velikih formata. slobodan kao
ptica na grani
Pozarevac

Član broj: 295544
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce18.12.2011. u 10:53 - pre 149 meseci
Pozdrav svim kolegama

Bicu veoma kratak
Poceo sam praviti kopir ram ali sam zapeo kod gume, dakle : gde kupiti gumu za kopir ram 200cm x 150cm, i koliko da bude debela.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 376531 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.