Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sito stampa - pomoc za profesionalce

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377954 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maja8282
Maja Stojiljkovic
str MAJA
Leskovac

Član broj: 165162
Poruke: 4
91.150.91.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.12.2007. u 07:56 - pre 199 meseci
Cao. Ja sam nova na forumu i takodje u ovom poslu. Sito stampom sam pocela da se bavim pre dva dana. Planiram da stampam jelkice. Sito sam otvorila iz prvog puta. Stampa mi ne ide bas ali se ucim. I imam jedan mali problem. Kad uradim otisak slova mi nemaju bas idealno prave ivice. To se vidi samo izbliza. Da li je problem u otvaranju sita?

[Ovu poruku je menjao maja8282 dana 05.12.2007. u 14:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.12.2007. u 13:55 - pre 199 meseci
Ja bih te prvo pitao dali si imala uopste dodira sa ovim poslom. Za dva dana ne moze se bas mnogo nauciti u vezi sitostampe a pogotovo ako radis posao mirisljavih jelkica. MNogo faktora utice na otvaranje sita.Koje sito imas, koju emulziju koristis, kako osvetljavas sito i minutaza pri osvetljavanju. Ovako je tesko objasniti ako nemas ama bas nikakvog iskustva. Ja bih ti savetovao da pocnes prvo da uspesno otvaras sita. Ti si mozda uspesno otvorila sada ali pitanje je dali dovoljno si osvetlila sito. Moze da se desi da ce ga razredjivac razbiti klise koji si uradila. Moras nam reci koju emulziju koristis, koje boje (PVC) ILI neke druge.Daj malo vise informacija. A moras znati da sada svi su u poslu sa stampanjem kalendara tako da mozda nece mnogo njih da odgovore odmah.
Poazdrav
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.12.2007. u 14:49 - pre 199 meseci
malischa ti je lepo obkasnio...

maja8282 99% problema je u otvaranju sita. mozda je prejak mlas pri otvaranju, mozda se mrda podloga pri stampi tj jelkica, mozda je mali razmal ili pak veliki...

sito stampa se uci godinama...

ali kad ukapiras i dovedes otvaranje sita do savrsenstva onda ce i stampa da bude dobra...

postavi sliku te jelkice, ili sliku stola gde stampas ili stola za osvetljavanje...

a kako si resila pakovanje i mirisanje jelkicca?

poz i srecno
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

maja8282
Maja Stojiljkovic
str MAJA
Leskovac

Član broj: 165162
Poruke: 4
91.150.91.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.12.2007. u 15:44 - pre 199 meseci
Sto za osvetljavanje sam dobila od coveka koji se dugo bavi sito stampom. Sastoji se od 6 neonki po 18w. Udaljenost neonke od stakla je oko 13cm. Emulzija je DIRASO 915 a boja poli plast PY 121. Sito osvetljavam 7,5 min. a posle otvaram pod pritiskom. Probala sa obicnim mlazom tusa al ne ide.
Ovo je za olovke i upaljace a za jelkice sam ukapirala da je problem u prevlacenju rakelom, mora da se vuce onim ostrim delom.
Rado bih stavila sliku ali neumem.
Da li negde gresim???
Slika je od upaljac a jelkicu sam spakovala tako da ne moze da se vidi lepo.
Unapred hvala. Pozdrav



[Ovu poruku je menjao maja8282 dana 05.12.2007. u 16:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao maja8282 dana 05.12.2007. u 17:10 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maja8282
Maja Stojiljkovic
str MAJA
Leskovac

Član broj: 165162
Poruke: 4
91.150.91.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.12.2007. u 16:07 - pre 199 meseci
Imam koncentrat parfema za jelkice koji se mesa sa jos dve komponente. Mirisu se cetkom ili potapanjem u parfem.
A pakujem ih u vec gotovim kesicama za jelkice koje na kraju lepim masinom za lepljenje celofana sa tri linije. I naravno vezujem specijale koncice.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.12.2007. u 16:41 - pre 199 meseci
maja najbolje se covek uci na svojim greskama, vremenom ce sve biti ok, znaci moras nekako da fiksiras predmet koji stampas, i da vuces rakel prema sebi, pod uglom od 60 stepeni, i kad podignes sito da vratis boju nazad.

jeli odakle si?
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

maja8282
Maja Stojiljkovic
str MAJA
Leskovac

Član broj: 165162
Poruke: 4
91.150.91.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce06.12.2007. u 08:40 - pre 199 meseci
Hvala na savetima.
Iz okoline Leskovca
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce06.12.2007. u 15:21 - pre 199 meseci
Jedan mali savet. Ako ces da potopis jelkice u koncetrat koji imas onda ces ubrzo potrositi sav koncetrat a neces mnogo jelkica namirisati. Ja igrom slucaja poznajem sistem kako se stampaju jelkice jer sam jednom mom prijatelju pomogao oko stampanje jelkica ali ne i u njihovom pakovanju. Pretpostavljam da si nasla odgovarajuci karton za jelkice. Najbolje je da nanosis cetkom na jelkice. Sto se tice samo sito stampe nema tu bas neke mudrosti. Dali je 60 stepeni ugao ili ne to nema bas mnogo veze. Veruj mi iz iskustva ti kazem. Prvo najbitinije pravilo je da radis taj posao OPUSTENO i da ne strahujes da ces zeznuti nesto jer ces kad tad nesto zeznuti pa ne treba da ti padne tesko zbog toga. Drugo testiraj minutazu i zapisuj na papir da znas na koliko si osvetljavala pa kada vidis da sito ne drzi emulziju ili puca klise pri radu ili pri koriscenju razredjivaca onda povecaj minutazu. U slucAJU da nemozes da otvoris sito ni sa jak mlaz vode znaci da si preterala u osvetljavanju pa onda moras da smanjis minutazu sve dok konacno ne uklopis koliko treba. Emulziju koju koristis je ok to je sericolova emulzija ja mislim. Ma polako probaj sve. Ja nemogu bas sad da pisem mnogo u guzvi sam nekoj pa nadam se da ce neko jos na ovom forumu da ti pomogne.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce06.12.2007. u 19:03 - pre 199 meseci
maja8282 ako dolazis do nisa javise pa mozemo neki kontakt da ostvarimo
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

RAYLI
Rayli Josip
Beograd

Član broj: 45162
Poruke: 69
212.200.222.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce06.12.2007. u 22:36 - pre 199 meseci
Devil pa otidji ti do Leskovca pa pomozi devojci. he he he he
RAYLI
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce07.12.2007. u 18:31 - pre 199 meseci
Citat:
maja8282:  Sito sam otvorila iz prvog puta. Stampa mi ne ide bas ali se ucim. I imam jedan mali problem. Kad uradim otisak slova mi nemaju bas idealno prave ivice. To se vidi samo izbliza. Da li je problem u otvaranju sita?

[Ovu poruku je menjao maja8282 dana 05.12.2007. u 14:40 GMT+1]


Uffffffff!
Ajd ipak prvo dobrodišlica: Majo dobrodošla na forum!

Moraš malo detaljnije da opisuješ problem, pa ćeš i dobiti manje opširnu dijagnozu. "Otisak slova nema idealne ivice". Da li na situ ima "idealne ivice", i šta su uopšte idealne ivice. Dakle problem kod otvaranja sita ili kod same štampe. Niko nije spomenuo i oslojavanje sita emulzijom. Krzave ivice slova mogu da budu od pretanko nanešene emulzije (i još mnogo drugih faktora) pa se vidi gustina sita odnosno "kockice" pogotovo na linijama ili slovima pod uglom (V,A,S). U slučaju predebele emulzije treba ti više vremena da otvoriš sito tj. i više vode, pa slabije osvetljena emulzija počinje da se ljušti sa svile i pojavljuju se "iskrzane" linije. 915 je gusta emulzija i traži malo vežbe da naneseš debljinu sloja koji ti odgovara.
Koju gustinu sita koristiš? Koliko puta oslojavaš sito i sa koje strane? Čime? Koja tvrdoća rakela? Neću više da smaram, nastaviću drugi put.

To nije posao koji se uči za dva dana ali... Za put od 1000 milja potrebno je napraviti prvi korak, koji si napravila i samo nastavi u pravom smeru.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Arsenal2007

Član broj: 165404
Poruke: 7
*.internet.krstarica.net.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce07.12.2007. u 20:33 - pre 199 meseci
Zdravo svima, evo i ja sam nov u sito stampi, procitao sam sam sve tutorijale na ovom forumu pa se cak moze reci da sam se potkovao "teorijski". Sad dolazi tezi (mnogo tezi) deo praksa. Planirao sam sledece nedelje da uzmem opremu pa bi vas zamolio da mi pomognete pri izboru rama. U Sevi rade aluminijumske ramove pa da'l taj da uzmem? Takodje me interesuje koju gustinu svile da uzmem za pocetak? Recimo da bi prvo probao na upaljacima i sl. pa bi kasnije presao na textil. I jos oko kadice za nanoselje emulzije jeli neophodna?

Svaka pomoc oko pocetka bi mi dobro dosla, inace forum je odlican!!!

 
Odgovor na temu

RAYLI
Rayli Josip
Beograd

Član broj: 45162
Poruke: 69
212.200.222.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce07.12.2007. u 22:07 - pre 199 meseci
Uzmi alu ramove, svilu uzmi gustinu 140. To je za upaljace, olovke, kalendare.....
Kadica ti treba da navuces sito, bez nje nemozes nista. Emulzija, boja, usporivac, razredjivac, rakel.......
RAYLI
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce08.12.2007. u 02:00 - pre 199 meseci
Opa pa dobrodoso Arsenal2007 u svet sito stampe !!!
Narode zivnula nam je tema...imamo novajlije :)

Arsenal2007 ja koristim 120 niti sito..
Ja mislim da je najbolje da uzmes AL ramove...
E sada boje bi ti preporucio Argon i pvc i tekstilne, emulzija Univerzalna Argono je dobra, naravno i njihov pvc razredjivac...
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce08.12.2007. u 07:05 - pre 199 meseci
Dobrodošao arsenal!

Možda opet pokrenemo temu o podforumu.

Sito 140 jeste za upaljače, ali za početak probaj nešto manje komplikovano npr. papir-karton barem 200gr i sito 100-120 koje ćeš lakše otvoriti. I naravno malo krupnije tekstove od barem 12pt i linije ne tanje od 0,5mm. Za početak!
Ne reče odakle si, a pošto pominješ Ševu, mislim ovu iz N.Sada, proveri cene i u symbolu i ns grafopromu. Ako imaš neke cene opreme, ne bih se ljutio da mi to negde okačiš, pošto sam i ja u fazi nabavke nekih sitnica.
Kadica skoro pa obavezna, kupuje se prema veličini sita!

@devil: Sorry. video zakasnele poruke na MSN. Nije mi radio računar par dana pa javi ponovo da li je aktuelno ono za digitalu. Ovih dana ću biti više prisutan, barem koliko klinci dozvole.
Jel si još uvek zagrejan za zlatotisak? Juče video kod drugara Tehnikin Semi 2 o kojem smo već pričali. Stanje OK, a ne koristi ga. Kad sam mu spomenuo, razmišlja da proda - trebaju mu pare.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Arsenal2007

Član broj: 165404
Poruke: 7
*.internet.krstarica.net.



+1 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce08.12.2007. u 13:46 - pre 199 meseci
E hvala ljudi ...

djerys: Da iz Novog Sada sam , nisam upisao tamo u profil , jbg.
Okacicu cene u ponedeljak kad se raspitam sve detaljno. Ako imas moses mi poslati tel.broj tog NS grafoprom-a.

devil-666: Ko prodaje te Argon boje, mislim od koga se mogu uzeti u NS-u?

Imam jos jedno (verovatno glupo) pitanje. jel se sito premazuje emulzijom sa obe strane ili samo spoljne?
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce08.12.2007. u 14:13 - pre 199 meseci
Nijedno pitanje nije glupo, postoje samo glupi odgovori.
Sito premazuješ sa obe strane, u zavisnosti koja debljina emulzije ti je potrebna.
Za retka sita koja ja koristim za tekstil (21-56) prevlačim emulziju po dva puta sa donje i gornje strane.
nsfrafoprom je preko puta limanskog doma zdravlja na bul. cara lazara, pa potraži broj. Ima argona, serikola, colorplana i tiflexa. Nemam broj telefona pri ruci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce08.12.2007. u 17:12 - pre 199 meseci
djerys koliko para taj zlatotisk, razmisljam zlatotisk ili tampon dilema je sad.

nije vise aktuelno....
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

RAYLI
Rayli Josip
Beograd

Član broj: 45162
Poruke: 69
212.200.222.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce08.12.2007. u 19:00 - pre 199 meseci
Kolika je povrsina koju moze da otisne taj zlatotisak?
I mene zanima
RAYLI
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce08.12.2007. u 19:35 - pre 199 meseci
Ne znam tačno format, oko 10x15cm ako stavljaš slova ili kliše lepiš na fazetu, ako skineš ram za slova i kliše lepiš direkt na gornji deo onda je po 2,5cm veća.
Rayli, ti si u bgd pa možeš pogledati kako izgleda zlatotisak u Tehnici - Selimir Milovanović. Mislim da ih pravi još uvek po ceni preko 1000E. Ovaj polovan je u NS i mislim da neće tražiti više od 300E. Imao sam takav model i veoma je dobar. Mnogo podešavanja parametara: visina, paralelnost ploča, pritisak itd. Još sam na jeftin i jednostavan način stavio pneumatski klip od 400kg pritiska i uživanje za raditi.

 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377954 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.