Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem najverovatnije sa zvukom

[es] :: Ostali hardver :: Problem najverovatnije sa zvukom

[ Pregleda: 1963 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
195.252.85.*



+3 Profil

icon Problem najverovatnije sa zvukom 10.07.2005. u 18:26 - pre 229 meseci
Od nedavno računar je počeo nenormalno da se ponaša. Najčepće u igricama (Blitzkrieg) ili bilo kojoj drugoj, samo se sledi i onda se pojavi plavi ekran sa čitavim spektrom beskorisnih poruka. Ne pomaže ništa - moram reset na dugme.

Medjutim problem nestaje kada iz biosa zvucnu karticu postavim na disabled. (Integrisana AC97). Ponekad se dešava da u sred rada (skeniranje kompjutera Kaspersky AntiVirusom) se dogodi isti simptom - plavi ekran i onda reset ti ne gine, mada je to daleko češće u igricama.

Pokušavao sam sa promenom drajvera zvučne kartice ali ne vredi. Koje god da postavis problem je i dalje prisutan.

Ovo se nije dešavalo do pre 20-tak dana. Sumljam malo i na temperaturu mada nema mi to nekakvog smisla. Sempron 2500+ se greje u idle režimu i do 60 celzijusa što baš i nije normalno ali ... Ostatak je GA 7VT 600-P-RZ sa 2 x 256 Mb rama i 2 x 120 Gb diskovima.

Poruke koje se obično prikazuju na "plavom ekranu" su tip : IRQ not less or equal i sl. Mada je svaki put čini mi se neka druga poruka tako da to ne vodi ničemu.

Microsoftov tester memorije prijavljuje FAILURE na jednom memorijskom modulu ali kad ga izbacim i postavim novi modul koji je po njemu OK problem je i dalje tu, tako da na memoriju ne sumljam previše.

Mozda je jednostavno i Windows XP "puko" jer nisam formatirao disk skoro godinu dana a vremenom, opštepoznato, on se zna zagušiti, jer se sva i svašta instalira pa i na to sumljam, mada mi je fomratiranje diska zadnja opcija koju ču uraditi.

Jel neko zna u čemu je problem i kako ga rešiti ?

[Ovu poruku je menjao Hasimbegovic dana 10.07.2005. u 19:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Xenon
Beograd

Član broj: 18058
Poruke: 17
213.244.197.*

ICQ: 49867492
Sajt: www.thedivide.org


Profil

icon Re: Problem najverovatnije sa zvukom 12.07.2005. u 11:07 - pre 229 meseci
S obzirom da ti se problem dešava najčešće u igricama, možda je problem pregrevanje neke komponente. Da li ti je overklokovana magistrala?
 
Odgovor na temu

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem najverovatnije sa zvukom 12.07.2005. u 20:34 - pre 229 meseci
Ne nije maagistrala overklokovana. Problem je resen skidanjem OC-a sa graficke karte. Za sad radi bez problema i po 5 sati tamo gde do pre 2 dana nije mogao da izdriz ni pola sata a da se ne "zaledi".

Znaci skinuo sam overklock sa graficke kartice i vratio je na default vrednosti. I u BIOS-u sam podesio neke opcije oko MIDI reprodukcije i sad radi bez problema. Jedno od ta dva problema je sigurno ovo uzrokovalo. Licno sam blizi tvojoj opciji da je u pitanju pregrevanje graficke kartice u ovom slucaju sto je i dovelo do resenja.

Hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem najverovatnije sa zvukom

[ Pregleda: 1963 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.