Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu

[es] :: Vodič za učenje :: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23592 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ana J.
Ana Jovcic
Beograd

Član broj: 59347
Poruke: 75
213.137.127.*

Jabber: ana6888@elitesecurity.org
Sajt: www.farmaceuti.com


Profil

icon falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 10:54 - pre 228 meseci
da li moze neko da mi napise spisak svih falkuteta univerziteta u beogradu koji su priznati u inostranstvu i ako je moguce gde su tacno priznati,znam da su svi tehnicki i matematicki priznati ali me zanima i za ostale
ignoscas semper alteri,
nunquam tibi!!!
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 10:56 - pre 228 meseci
"Priznat u inostranstvu" je veoma rastegljiv pojam. Mislis da li ti ispite sa tih fakulteta priznaju ako se kasnije prebacis na studije u inostranstvu, priznaju diplomu (kada trazis posao na primer, ili ako hoces postdipl. da upises...).
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Ana J.
Ana Jovcic
Beograd

Član broj: 59347
Poruke: 75
213.137.127.*

Jabber: ana6888@elitesecurity.org
Sajt: www.farmaceuti.com


Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 13:18 - pre 228 meseci
da mislim na to cije su diplome priznate da sa njima mozes da se zaposlis
ignoscas semper alteri,
nunquam tibi!!!
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 14:23 - pre 228 meseci
Nazalost i vecinu diploma tehnickih faksova (masinstvo, elektrotehnika, gradjevina, tehnologija) unija u Bgd ces morati da nostrifikujes u inostranstvu. U iseljenickim zemljama (Kanadi, Ozu i Nzu) ne mora da se nostrifikuje ali se zato jako tesko dobija posao. Tacnije prvi posao.
Diplome zavrsenog faksa, koji sluzi za skolovanje ispiraca mozga (politicke nauke, pravo, ekonomija, filozofija, civilna odbrana...), se ne mogu nigde nostrifikovati. I ne vaze nigde van zemlje. Sa malim izuzetkom ekonomije koja moze da se prizna uz ogromne napore (citaj finansijska sredstva).
Medicinu i stomatologiju je moguce nostrifikovati u usa i to samo u jednoj drzavi: New York. Mada i to iziskuje ogromna finansijska sredstva ali i podrazumeva fenomenalno poznavanje materije. Medicina mozda prodje u Norveskoj.
Farmacija se ne priznaje. Mada mozda prodje u Norveskoj.
Eto.

E da, saobracajni, fon i slicne tvorevine ako uspes da nostrifikujes ili da ti odmah priznaju... Nema sanse.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 14:26 - pre 228 meseci
Elektrotehniku recimo sigurno neces morati da nostrifikujes u Nemackoj, npr... to znam pouzdano - fakultet je sasvim OK priznat cak i za nastavljanje skolovanja u DE (doktorat)

Sto se nalazenja posla tice - to u principu mnogo vise zavisi od stanja na trzistu rada i tvog CV-ja.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 05.07.2005. u 15:32 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 14:33 - pre 228 meseci
Pouzdano znam da se velika vecina ispita BK univerziteta priznaje u USA. . Drug je upravo u Majamiju gde se prebacio sa 3. godine BK fakulteta za menadzment.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 15:03 - pre 228 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Elektrotehniku recimo sigurno neces morati da nostrifikujes u Nemackoj, npr... to znam pouzdano - fakultet je sasvim OK priznat cak i za nastavljanje skolovanja u DE (doktorat)

Cool, to je za Nemačku, a zna li neko kako stoje ETF u Beogradu i US, ili Kanada ? Posebno oko postdiplomskih?
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Ana J.
Ana Jovcic
Beograd

Član broj: 59347
Poruke: 75
213.137.127.*

Jabber: ana6888@elitesecurity.org
Sajt: www.farmaceuti.com


Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 16:38 - pre 228 meseci
recimo pribliznije,
kako stoje FARACIJA,tehnoloski,hemijski fax
sta se sa njima moze u inostranstvu
ignoscas semper alteri,
nunquam tibi!!!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 17:10 - pre 228 meseci
Citat:
STELLANOVA: Pouzdano znam da se velika vecina ispita BK univerziteta priznaje u USA. . Drug je upravo u Majamiju gde se prebacio sa 3. godine BK fakulteta za menadzment.


1. BK nije Beogradski Univerzitet.
2. Ja sam uspeo da prebacim jedan od devet ispita sa BK.
FBzP
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 17:24 - pre 228 meseci
Citat:
Ana J.: da mislim na to cije su diplome priznate da sa njima mozes da se zaposlis


Dakle, odgovorio sam ti za farmaciju. Nema sanse da ti je negde priznaju. Ali recimo mozes da upises postdiplomske iz farmakologije na University of Illinois at Chicago jer tamo predaje gospodin Miodrag Radulovacki i do sada je vec imao nekolicinu nekadasanjih diplomaca medicinskog i farmaceutskog fakulteta BU.

Sto se tice tehnoloskog on spada u klasu etfa, masinca i gradjevine. Znaci dobra, cak sta vise jako jako dobra perspektiva. Narocito sa smerom hemijsko inzenjerstvo (chemical engineering) jer je to naplacenija i najcenjenija inzenjerska struka van Srbije.

Hemija: Mozes lagano da upises postdiplomske u USA ali ces za tako nesto morati da se oderes od rada na faxu. Znaci bez sjajnog proseka i dobrih preporuka nema nista... Sto se tice zaposljavanja odmah nakon svrsetka faxa... Bledo. Vecina diplomaca ode na postdiplomske. Ovo znam jer mi je sestra od strica zavrsila biohemiju na hemijskom faxu na BU. A sa poslediplomskih iz hemije odradjenih u USA mozes da uzmes jako dobre novce. Ako ti je to u mislima. Isto tako mozes da nadjes finu karijeru.

[Ovu poruku je menjao cvijic_ltd dana 05.07.2005. u 18:25 GMT+1]
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 17:35 - pre 228 meseci
Citat:
1. BK nije Beogradski Univerzitet.
2. Ja sam uspeo da prebacim jedan od devet ispita sa BK.


Tema je fakulteti univerziteta u beogradu a ne Beogradskih univerziteta, Bk univerzitet je u Beogradu ;)

Sto se tice prebacivanja i priznavanja ispita to zavisi od faxa do faxa u USA. Neci ce ti priznati vecinu a neki nijedan. Ovo za Majami je provereno.
 
Odgovor na temu

Ana J.
Ana Jovcic
Beograd

Član broj: 59347
Poruke: 75
213.137.127.*

Jabber: ana6888@elitesecurity.org
Sajt: www.farmaceuti.com


Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 18:21 - pre 228 meseci
e hvala!
jos samo da dodam ... kakva je situacija u kanadi?
ignoscas semper alteri,
nunquam tibi!!!
 
Odgovor na temu

Ana J.
Ana Jovcic
Beograd

Član broj: 59347
Poruke: 75
213.137.127.*

Jabber: ana6888@elitesecurity.org
Sajt: www.farmaceuti.com


Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 18:25 - pre 228 meseci
ili grcku i rusiju?
posto sam citala da nase medicinske sestre odlaze u grcku i italiju zbog bolje plate kao i uslova!
onda bi (po nekoj logici) bilo logicno da priznaju i diplomu sa nekog naseg faxa tamo.
ignoscas semper alteri,
nunquam tibi!!!
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 20:14 - pre 228 meseci
Citat:
Ana J.: ili grcku i rusiju?
posto sam citala da nase medicinske sestre odlaze u grcku i italiju zbog bolje plate kao i uslova!
onda bi (po nekoj logici) bilo logicno da priznaju i diplomu sa nekog naseg faxa tamo.


Tacno je da vecina zemalja EU a narocito Italija ima ogroman nedostatak za medicinskim osobljem. Ovo se bas i ne odnosi na lekare (medical doctors -MD) (ne vazi uvek jer recimo u Norveskoj imaju manjak lekara) vec na tzv medicinske sestre ili bracu (engleski izraz nurse).

E sad, i u USA imaju OGROMAN manjak registorvanih nurse. Ovde postoji jedan paradoks jer u USA i UK sistemu skolstva se mozete iskolovati i postati B.S. in Nursing. Tako nesto ne postoji u nasem Srpskom sistemu. Eventualno na Visoj medicinskoj. Ali recimo da ce se tu priznati diploma Assosiate of Science in Nursing sto je manje od B.S. Ali da ne tupim puno...

Eh da, sto se tice Grcke: i oni imaju manjak osoblja. Pa gomila Grka studira tu famoznu medicinu na univerzitetima u Srbiji i nakon toga odlaze kuci gde rade u struci --> znaci diplome se priznaju tamo. E sad koliko je tesko otici i dobiti radnu dozvolu u Grckoj kao lekar je druga prica...

[Ovu poruku je menjao cvijic_ltd dana 05.07.2005. u 21:16 GMT+1]
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.18.eunet.yu.



Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu05.07.2005. u 21:47 - pre 228 meseci
Citat:
Ana J. :ili grcku i rusiju?
posto sam citala da nase medicinske sestre odlaze u grcku i italiju zbog bolje plate kao i uslova!
onda bi (po nekoj logici) bilo logicno da priznaju i diplomu sa nekog naseg faxa tamo.


Nije ti dobra logika. Pazi, oni dobro znaju kako izgleda nase skolstvo i koliko se ono degradira u kvalitetu od osnovne skole (gde je odlicno), preko srednje pa do fakulteta. U srednjim skolama su mnogo manje grupe npr. na praksama, bolja je nastava, vise se nauci i samim tim su to jako kvalitetni diplomci koje posle izadju, i zato se veoma lako nostrifikuju te diplome u inostranstvu.

Sem toga kod medicinskih sestara je rec o tome sto su one i pod Slobom kad nije nista od firmi radilo, ipak radile svoj posao i to na jako strucnom i visokom nivou i stalno se usavrsavale.

Onoliko koliko znam o nostrifikaciji diploma. Svi imaju iskustva da sto je vise obrazovanje to teze ide sa nostrifikacijom. I vise ce ti dokumenata traziti. Kad ti za srednju skolu traze sto hiljada papira, uz diplomu i svedocanstva, mozes misliti sta ti sve traze za fakultete...

Ali najvaznije je to radno iskustvo koje ti steknes kako na studijama tako i posle...

Ako ti papiri pokazuju da si npr. u srednjoj imao grupe do 10 ucenika na jednog profesora na praksama, a na fakultetu 50 i vise studenata na jednog profesora / asistenta, zna se sta ce se bolje vrednovati.

Jako je bitno i dobro radno iskustvo posle zavrsene skole (nevezano da li srednje ili fakulteta) po mogucstvu u nekoj dobroj firmi / ustanovi.


[Ovu poruku je menjao neo01 dana 05.07.2005. u 23:11 GMT+1]
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

maji
Beograd

Član broj: 21850
Poruke: 174
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu07.07.2005. u 14:49 - pre 228 meseci
Prvo bih zelela da dam komentar na izjavu "fakulteti za skolovanje ispiraca mozgova", naravno bez zelje da izazovem flejm, ali me nervira nipodastavanje odredjenih fakulteta. Svako bira studije prema svojim afinitetima i tezi da se u svojoj struci sto vise afirmise, naravno za svoj racun, ali i drustva u celini. Samo prava simbizoza i multidisciplinarnost u obrazovanju clanova jednog drustva mogu da doprinesu njegovom optimalnom funkcionisanju. Postojanje samo prirodnih nauka i stavljanje akcenta samo na iste, jednostavno nije dovoljno za funkcionisanje jedne savremene ljudske zajednice.

U vezi sa temom diskusije, na University of Illinois, Chicago moguce je nastaviti sa poslediplomskim studijama ekonomije. Oni vec tokom kurseva na samom fakultetu organizuju praksu na razlicitim mestima. Recimo moja sestra je bila na praksi na Chicago Stock Exchange. Na Pittsburgh Law School takodje je moguce, po zavrsetku studija prava kod nas, nastaviti sa njihovim master programom.

Za zaposlenje, slazem sa Ivanovom izjavom, sve zavisi kako se krece ponuda i traznja na trzistu rada kod njih i kvalifikacija, tj. CV-a pojedinca.

[Ovu poruku je menjao maji dana 07.07.2005. u 15:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

devilhope
G

Član broj: 30226
Poruke: 26
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu10.07.2005. u 18:06 - pre 228 meseci
Poznato mi je da priznaju Beogradski ETF u Kanadi (znaci direktno za posao), bez nostrifikacije, dok recimo slicne ostale fakultete po SCG morate nostrifikovati/evaluirati posto se rejtinguju kao "macko slabiji" u odnosu na ETF.
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu11.07.2005. u 19:51 - pre 228 meseci
Citat:
devilhope: Poznato mi je da priznaju Beogradski ETF u Kanadi (znaci direktno za posao), bez nostrifikacije, dok recimo slicne ostale fakultete po SCG morate nostrifikovati/evaluirati posto se rejtinguju kao "macko slabiji" u odnosu na ETF.

Nisi potpuno u pravu, ETF priznaju isto kaoi skoro sve tehnicke fakultete BU, odnosno one za cije poslove nije potrebno proci licenciranje (nasuprot advokaturi, medicini itd.). Nema tu puno mudrosti, Srbija==Azerbejdzan==Burundi, ETF u Beogradu == bilo koji tehnicki fakultet drzavnih univerziteta u Istocnoj Evropi. Isto vazi i za postdiplomske. Ne znam jos nikoga da je imao problema oko priznavanja diplome kako ETF, tako i MATF ili FON-a (a verovatno ni ovih tipa tehnologija, masinstvo i slicno, mada za ta podrucja ne znam kolika je uopste potraznja preko). Jednostavno, nekom Amerikancu, Kanadjaninu ili Australijancu su svi ti fakulteti "neki fakultet u nekoj rupi na rubu Evrope"...

Citat:
neo01: Nije ti dobra logika. Pazi, oni dobro znaju kako izgleda nase skolstvo i koliko se ono degradira u kvalitetu od osnovne skole (gde je odlicno), preko srednje pa do fakulteta. U srednjim skolama su mnogo manje grupe npr. na praksama, bolja je nastava, vise se nauci i samim tim su to jako kvalitetni diplomci koje posle izadju, i zato se veoma lako nostrifikuju te diplome u inostranstvu.


Da li ovo pricas na osnovu iskustva, ili na osnovu svog razmisljanja i onoga sto bi ti radio u toj situaciji? Cini mi se da je ono drugo.
Prvo, ne znam odakle ti ovo da su nase osnovne/srednje skole ne znam kakve po kvalitetu? Mozda su jedino teze nego u inostranstvu (mada je i to mozda cista bapska prica), ali su nedavni testovi cije rezultate smo skoro imali prilike da vidimo pokazali da nam je znanje ucenika slabo u odnosu na druge.

Moje iskustvo, a imam ga pomalo sa sva tri nivoa skolovanja, je da je fakultet daleko ozbiljniji od osnovne/srednje skole. Nekome je mozda i laksi, jer ga niko ne tera da ista radi, ali takvi obicno posle nekog vremena vide da im isopiti stoje, da ce tim tempom zavrsiti za 50 godina, a na kraju odustanu.

Molim te da pricas samo o stvarima koje si prosao, a ne u onom fazonu "kiselo je grozdje"...

Citat:
neo01:
Onoliko koliko znam o nostrifikaciji diploma. Svi imaju iskustva da sto je vise obrazovanje to teze ide sa nostrifikacijom. I vise ce ti dokumenata traziti. Kad ti za srednju skolu traze sto hiljada papira, uz diplomu i svedocanstva, mozes misliti sta ti sve traze za fakultete...


Za fakultete nema sta da mislis sta ce ti traziti - svako ce ti traziti ono sto ga zanima, a to moze da bude bukvalno sve ;) Medjutim, grdno se varas ako mislis da, kao sto ti rece " oni dobro znaju kako izgleda nase skolstvo i koliko se ono degradira u kvalitetu". Da budem precizniji, ako imaju misljenje da nam je skolstvo lose, smatrace to za sve stepene. Ipak, najcesce su neutralni, validno je ono sto pise u dokumentima, kojima veruju kao i bilo kojem zvanicnom papiru iz Istocne Evrope - veruju, mada ne bas toliko cvrsto kao papirima izdatim u njihovoj drzavi.Imaju oni svoje nacine da utvrde da li si covek po njihovoj meri pre nego sto te zaposle, a u celoj prici diploma ti NIKAD ne donosi negativne poene, nekad je i uslov da uopste potrose vise od 2 sekunde na tebe.
Sto se tice nostrifikacije, kao sto rekoh, znam vise ljudi kojima nije bila potrebna (eventualno je bi potreban prevod) a nisam jos upoznao nikog kome su za ove oblasti trazili nostrifikaciju. Podrazumeva se da ovo sve vazi ako utvrde da si odgovarajuci covek za poziciju koju juris.

[Ovu poruku je menjao kobrejabre dana 11.07.2005. u 20:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu20.07.2005. u 18:14 - pre 228 meseci
@kobrejabre, ucestvujem u regrutaciji odredjenih kadrova iz ove zemlje.

[Ovu poruku je menjao neo01 dana 20.07.2005. u 09:13 GMT+1]
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

ivanusa
ivan lazic
amerika

Član broj: 119408
Poruke: 1
*.hsd1.il.comcast.net.



Profil

icon Re: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu31.10.2006. u 01:06 - pre 212 meseci
ja trenutno zivim u usa i posto sam u srbiji studirao medicinu interesovalo me je kako stoji stvar sa nostrifikacijom.Procitao sam par odgovora na forumu i mislim da su neki prave dezinformacije.Tacno je sledece i napominjem da vazi samo za medicinu jer me drugi fakulteti nisu interesovali tako da se nisam za druge ni raspitivao
Medicina zavrsena na BU je 100% priznata tj vasa diploma je priznata isto kao i dipoloma iz bilo koje zemnlje u eu ili iz neke americke drzave.Sad neki pametnjakovici kazu da treba da se nostrifikuje diploma sto apsolutno nije tacno.
Od vas se zahteva da polozite step jedan ,dva i tri.To su tri ispita u kojima je sadrzano skoro svo znanje steceno na univerzitetu.E sad pitate se vi kako to priznata a ipak treba da se poloze silni ispiti
Stvar je u tome sto i sami amerikanci moraju da prodju ove ispite samo sto ih oni prolaze u toku skolovanja a ne kao vecina nasih studenata zavrse studije i tek onda im padne na pamet da bi mogli i te stepice da poloze
Znaci nasa diploma je valida isto kao i americka .Pa ne ocekujete valjda da oni nase studente pustaju da rade bez ta tri polozena nazovi ispita a da svoje studente sa medicine detaljno ispituju?
Kako posle naci posao to je vec stvar vestine a manje stvar znanja jer treba znati prave ljude i dobiti neko volontersko mesto da bi posle nekoliko meseci citaj godina dobili priliku da radite ali verovatno to ljubiteljima zdravlja ljudi i dece nece tesko pasti ako se uzme u obzir i velika novcana nagrada (citaj milioni godisnje)

ivan lazic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: falkuteti univerziteta u beogradu priznati u inostranstvu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23592 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.