Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?

[es] :: BSD :: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?

[ Pregleda: 4094 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RidiK
BGD

Član broj: 61573
Poruke: 8
217.24.27.*



Profil

icon Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?01.07.2005. u 17:20 - pre 228 meseci
Nabavio sam disk sa PC-BSD 0.7.5 što pretpostavljam da je najnovija verzija.
Pa me samo interesuje koji mi modem preporučujete da kupim a koji će sigurno raditi na PC-BSD bez problema ili komplikovanog podešavanja.

Hvala svima unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?01.07.2005. u 17:45 - pre 228 meseci
Eksterni RS232 modem (NE USB!!! Ni slucajno USB!!!)

Radi mi 100% sa Linux i NetBSD a moze i na nekoj Amigi da ti radi OK ;)
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?13.08.2005. u 17:30 - pre 227 meseci
kako ridik rece, bilo koji externi RS232 modem (na com portu). provjeri na kojem blocku ti je modem, kod mene na OpenBSD-u je /dev/cua00 (com port 1). com port 2 bi bio cua01. na FreeBSD-u je cuaa0, cuaa1...itd. pogledaj kako PC-BSD naziva, jer nisam siguran. ako zelis provjerit da li ti modem ispravno radi, u konzoli upisi ppp, pa onda

set device [block] (recimo set device /dev/cua00)
set parity even
set speed 115200
term

onda upisi at, pa enter, i ako izbaci OK, vjerovatno je sve u redu s vezom put modema.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?26.08.2005. u 07:38 - pre 227 meseci
Gde se, u Beogradu konkretno, moze nacji eksterni RS232 modem i po kojoj ceni?
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?26.08.2005. u 10:12 - pre 227 meseci
Najbolji su US Robotics externi. Oni će raditi 100% gde hoćeš. Jedini problem je cena tih modema koji nije ni malo povoljna :(

Meni su preporučili na jednom stranom bsd forumu Viking modeme za koje sam tada prvi put čuo i nisam uspeo da ih nađem na net-u. Pitanje je da li ti modemi uopste postoje?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?26.08.2005. u 12:21 - pre 227 meseci
Citat:
Gde se, u Beogradu konkretno, moze nacji eksterni RS232 modem i po kojoj ceni?


Cene pocinju od oko 32 E pa dalje.

Pogledaj ovde:

http://www.pcberza.co.yu/asp/p...asp?group=017&subgroup=002

Nije mi jasno odakle vam taj princip "svi interni modemi su OK a kod eksternih iznenada "najbolji su USR""? Meni je i Sweex eksterni, seriski radio odlicno (a onda sam presao na ADSL). Verovatno Sweex nece izdrzati 15 godina, kao USR, ali je zato duplo jeftiniji. Cim se neko zaglibi sa interrnim modemom u Linuxu, zbog drajvera, najcesce mu govore: "Ma, kupi USR eksterni (zaboravivski da mu skrenu paznju da uzme obavezno seriski) i nemas problema!" Ispada da marka zamenjuje drajver, sto nije tacno. Ako vec imas interni modem, recimo bas Sweex, pa te muci drajver, po kojoj logici bi bilo lose da kupis istu marku, ali seriski, eksterni i time resis problem drajvera za tu i sve ostale buduce distribucije i kernele? Naravno, dok na ploci budes imao seriski port - novije ploce to postepeno izbacuju, prvo jedan, posle i drugi.

Ta prica je otisla toliko daleko da su ljudi poceli da kupuju i interne USR winmodeme, jer "su USR najbolji za Linux"!

Mislim da za FreeBSD (=PC-BSD) postoji drajver za Lucent / Agere winmodeme, proveri u dokumentaciji.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 26.08.2005. u 13:23 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?26.08.2005. u 16:15 - pre 227 meseci
Pa ne mora čovek da kupi baš USR, ali ako hoće stvarno dobar/kvalitetan modem nema nekog velikog izbora.
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?30.09.2005. u 20:14 - pre 225 meseci
meni je dok nisam uveo adsl lepo radio sa externim RS-232 koji ima lucent venus chip u sebi, cak se lepo fino brzo konektovao. Kostao me je oko 20e svojevremeno.

Sto se internih 56k modema tice, radice ti samo Lucent i to jedan od onih hardverskih sto su se prodavali 2000-2002. SV92-P chipovi *NE RADE* na FreeBSD-ju.
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: Pc-BSD koji modem da bi ispravno radio?

[ Pregleda: 4094 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.