Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mihajlo pupin - vredi li?

[es] :: Vodič za učenje :: mihajlo pupin - vredi li?

[ Pregleda: 6905 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

novk_from_la
novkfromla
guess where
earth

Član broj: 61140
Poruke: 15

Sajt: www.youwish.com


Profil

icon mihajlo pupin - vredi li?20.06.2005. u 15:54 - pre 228 meseci
O.K. - bicu kratak.

Zavrsio sam VETS i hocu da upisem jos jedan fax tj. da se prebacim na trecu godinu. FON u BG-u otpada kao izbor jer su povecali skolarinu (96.000 din.) a ucicu po starom programu (novi pocinje tek za prvake 2005/06 sk. godinu ) a da ne pominjem polaganje razlike u ispitima i cuvenog "Klik Klaka"

Znaci ostaje mi Teh. Fax. u Zrenjaninu - Mihajlo Pupin http://www.tf.zr.ac.yu - smer za dipl. ing. informatike .

Na Zrenjaninu bih imao dosta slobodnog vremena da naucim nesto sa strane (CISCO kursevi isl.) a plus vec i imam posao, ali da ne tupim

Pitanja su:

1) da li se Zrenjaninski Fakultet priznaje u svetu tj. da li je neko uspeo da nostrifikuje diplomu tog fakulteta i gde?
2) Da li je neko nakon Zrenjanina upisao postdiplomske studije u inostranstvu?
3) da li je moguce prebacivanje ispita iz Zrenjanina na FTN u Novom Sadu
4) ako imate sta jos da dodate u vezi sa tim fax-om (ukljucujuci i pljuvanje ) samo napred

Svaki post koji bi pomogao u vezi donosenja ove 'krucijalne' odluke je dobrodosao
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: mihajlo pupin - vredi li?20.06.2005. u 18:06 - pre 228 meseci
Procackaj malo njihov forum:

http://www.tf.zr.ac.yu/forum/


ima dosta informacija.
 
Odgovor na temu

ITman
Aleksandar
Consultant Business Inteligence
Nemacka

Član broj: 20670
Poruke: 72
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Re: mihajlo pupin - vredi li?11.10.2005. u 12:15 - pre 224 meseci
Verovato je vec kasno i verovatno si vec doneo odluku, ali napisacu par redova za ljude koje jos mozda zanima ista tema...

Zavrsio sam taj faks pre godinu i po, smer dipl.inž.informatike, generalno
meni je islo dosta dobro zavrsio sam sve u roku, mada ne mogu da tvrdim da su svi koji su upisali i zavrsili, neki su odustali, neki jos uvek studiraju...tako da razbijemo mit o lakom studiranju na nasem fakultetu.
Sto se tice priznavanja diplome, T.F."Mihajlo Pupin" pripada Univerzitetu Novog Sada tako da ne vidim nikakav problem oko priznavanja diplome napolju (od zemlje do zemlje zavisi),ja sam se raspitivao za sebe ranije o studiranju u Nemackoj, tj. oko doktorata i nisam imao generalno zamerke na diplomu, gledaju se ispiti i eventualno cete morati da polazete neku razliku...
Znanje koje cete steci tamo(takođe i na drugim fakultetima) zavisi primarno od vas samih,koliko ste ambiciozni i vredni (ne u strebanju, vec u radu kod kuce, prakticnom radu:programiranju,citanju dodatne literature,Interneta...) Ja sam,na primer, tokom trece i cetvrte godine uveliko radio na mom softveru u Delphi-ju koji je zaziveo komercijalno pre mog diplomiranja.
Interesovanje i osnovne smernice u informacionim sistemima dugujem profesorki informacionih sistema Biljani Radulovic i asistentkinji Ljubici Kazi, koje su svojim prakticnim prilazom u nastavi pruzile naprednu polaznu osnovu iz ove oblasti. Kasnije je sve na vama samima. Nijedan fakultet ne garantuje znanje i uspeh ali ni neuspeh. Trenutno sam na FON-u na specijalistickim studijama, zaposlen sam u Hemofarmu kao programer i učestvujem u projektu implementacije SAP R/3 sistema.

Ako jos nekog zanima ova tema, rado cu odgovoriti,pozdrav!
 
Odgovor na temu

g@rfild

Član broj: 36567
Poruke: 174
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.blejanje.com


Profil

icon Re: mihajlo pupin - vredi li?11.10.2005. u 22:24 - pre 224 meseci
Citat:
Trenutno sam na FON-u na specijalistickim studijama

Mene je bas zanimalo da li moze sa tfzr da se upisu spec. studije na FON-u. Koja je procedura?

Da ljudi nikada ne prave, gluposti, nista se pametno ne bi dogodilo
-------------------------------
Ma decku je vaznija nauka od tamo neke bebe
 
Odgovor na temu

ITman
Aleksandar
Consultant Business Inteligence
Nemacka

Član broj: 20670
Poruke: 72
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Re: mihajlo pupin - vredi li?20.10.2005. u 13:39 - pre 224 meseci
Nema nikakve posebne procedure, overena kopija diplome, klasicna dokumenta, indeks i kinta naravno, prosle godine sam platio 44000,00 din ali sada je cini mi se vise. Jedan deo u oktobru drugi januara sto puno znaci ako se sam finansiras (as I had to...)
Evo ti tel. referenta za poslediplomske studije 395 08 28, Nada, pa proveri detalje.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Divjak
Vladimir Divjak
Student

Član broj: 4783
Poruke: 535
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: mihajlo pupin - vredi li?25.11.2005. u 16:58 - pre 223 meseci
želeo bih da oživim ovu temu sa sličnim pitanjima:

1) Da li se diploma TF Mihajlo Pupin priznaje? Prvenstveno me zanima kod nas, pa tek onda u inostranstvu. Bilo je nekih priča o korupciji, hapšenjima even a i znam da sam često nabasavao na oglase tipa: "traži se programer, zrenjaninski fakultet se ne priznaje..."

2) Nastavni plan mi prilično lepo izgleda, a alternativa mi je trenutno MF u NS-u... Da li se stiče približno isto znanje na ova dva fakulteta?

3) Kako je opremljen TF MP?

Hvala!
And don't be mad at me for crying for humanity,
call it pretensions but I got good intentions,
to keep my sanity, I'm hoping, fuck, there's gotta be
an answer to their strategies and their evil inventions... ~Looptroop
 
Odgovor na temu

ITman
Aleksandar
Consultant Business Inteligence
Nemacka

Član broj: 20670
Poruke: 72
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Re: mihajlo pupin - vredi li?06.12.2005. u 08:12 - pre 222 meseci
1. diploma TF Mihajlo Pupin je naravno zakonski ravnopravna sa bilo kojom diplomom nekog drugog fakulteta u ovoj zemlji.
1.2. To moras proveriti sa konkretni univerzitetom u inostranstvu gde planiras poslediplomske, generalno NSU je priznat u Nemackoj a time i TFMPZR kao deo NSU-a, moguce je da polazes koji ispit razlike. Drugar mi je zavrsio ETF u Beogradu i upisao je u Nemackoj doktorske skoro i takodje je polagao odredjene ispite razlike.
1.3 Bilo je kriminala za vreme Slobe i taj dekan je koliko ja znam osudjen zbog toga....posto su trgovali laznim diplomama za carinike spediter ili tako nekako, uglavnom ti vidi sta jedan(ili vise) covek moze da uradi ugledu fakulteta...Ali to nema veze informatikom. Znas kako, mi smo prvi uveli taj smer i to mnogim fakultetima bode oci, naravno titula nije znanje, niti ocekuj da ces tamo dobiti sve sto ti treba...slazem se da kod poslodavaca uvek postoji skepsa(mozes da ih ganjas na sudu zbog diskriminacije!(e... da je ovo Amerika)) oko Zrenjaninskog fakulteta i to ti moze biti problem ako nisi dobar u struci po zavrsetku faksa. Po meni slab je marketing fakulteta i tu lezi odgovor, pored onih slucajeva od ranije sa carinicima,u losem glasu.Realno situacija je prosecna kao i na ostalim fakultetima u zemlji. Ja gledam da upisem magistarske ovih dana na TFMP, usput zavrsavam spec. na FON-u, radim i gledam da se kotrljam napred....
2. Sve je to relativno, bez Interneta i dodatne literature mozda bi ti MIT pruzio kopletnu sliku :) nastavni plan shvatam vise kao basics i kao neophodnu gnjavazu koja te uci metodologiji ucenja, izrade kojekakvih radova i ponekog ''projekta''.
3. Sada ne znam, ali pre dve godine je bilo neko renoviranje i mislim da je obnovljena oprema,mreza....nisam siguran. 1998 kad sam upisao faks bilo je vise racunarskih kabineta...

To je moj subjektivan pogled zasnovan na mojim iskustvima....U svakom slucaju dobro razmisli pre odluke, pozdrav!
 
Odgovor na temu

ITman
Aleksandar
Consultant Business Inteligence
Nemacka

Član broj: 20670
Poruke: 72
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Re: mihajlo pupin - vredi li?06.12.2005. u 08:23 - pre 222 meseci
Citat:
Divjak

oglase tipa: "traži se programer, zrenjaninski fakultet se ne priznaje..."



Da, zaboravio sam ovo! Slusaj ovako, zavisi da li trazis 1.pocetnika (ja ga ne bih nazvao nikada programerom) ili trazis iskusnog 2.programera.

Ako trazis pocetnika,onda moras da se pomiris da ces morati da ga ucis ''dobroj praksi'' i ne ocekujes da zna mnogo, vec da je upoznat sa osnovnim konceptima programiranja bla,bla i ulazes rad u tog coveka da bi ti kasnije bio od koristi itd a toliko minimum zna svaki student smera dipl.inzenjer informatike u Zrenjaninu.

2. Iskusnog programera ne trazis po zavrsenom fakultetu, tj. nazivu fakulteta vec po referencama koje garantuju iskustvo, uostalom provalices da li je folirant veoma brzo.

Tako, ovaj oglas je pisao diletant i takva mu je i ''firma'',hocu reci ima svacega na berzi ''rada'', posla nije da nema, uglavnom je traljavo placen pa se ide metodom:ne svidja ti se,a? ok ima drugih koliko ti dusa pozeli...''drzavu'' briga za to,ljudi beze napolje i tako u krug...uzas.

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao ITman dana 06.12.2005. u 09:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ITman dana 06.12.2005. u 09:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: mihajlo pupin - vredi li?

[ Pregleda: 6905 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.