Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu

[es] :: C/C++ programiranje :: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7519 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu02.08.2002. u 18:29 - pre 264 meseci
Uvek sam govorio da je CHM format nesto najbolje sto se pojavilo na Windows platformi...
E sada poslastica za ljude koji su cesto na Windows radnim stanicama i sa njih se konektuju na razne Linux/UNIX servere: na http://mefriss1.swan.ac.uk/~jf...2/documentation/chm/index.html imate stotinak manuala (helpova) za razne UNIX/Linux komande - u CHM formatu!

Zasto sam ovo stavio u C/C++ forum - priznajem da mozda nije trebalo, ali tamo se nalaze:
- CVS
- GCC
- Autoconf
- Automake
- M4
- Bison

Meni je ovo bilo dovoljno da ovu informaciju stavim ovde... :)

Pozdrav svima - ova strana me zaista odusevila i odmah sam skinuo sve CHM-ove!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu11.08.2002. u 22:31 - pre 264 meseci
Jel leko, a jel ima neki prog da se to pročita na Linuxu?
Ja nemam windozu uopšte
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu12.08.2002. u 00:00 - pre 264 meseci
Umm, mislim da su ti chm fajlovi samo izlazak u susret windows korisnicima. Za native *nux korisnike postoje mnogo bolji izvori informacija.

But hey, wait, ti nemas windows!!! wow!

Btw, pozdravi za leku, najveceg gnu ljubitelja ovde!


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu13.08.2002. u 13:32 - pre 264 meseci
Citat:
axez:
Jel leko, a jel ima neki prog da se to pročita na Linuxu?
Ja nemam windozu uopšte


Ako si na Linux-u covece ovo ti uopste i ne treba ... :)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu13.08.2002. u 13:36 - pre 264 meseci
Citat:
B o j a n:
Umm, mislim da su ti chm fajlovi samo izlazak u susret windows korisnicima. Za native *nux korisnike postoje mnogo bolji izvori informacija.

But hey, wait, ti nemas windows!!! wow!

Btw, pozdravi za leku, najveceg gnu ljubitelja ovde!



Bojane hvala na pozdravima. :)
Elem, bolji izvori informacija na UNIX-u i Linux-u ne postoje - man je dete u poredjenju sa CHM-om, info takodje...
Naravno, ocekujem sada kada XML napreduje rapidno da ce se pojaviti kvalitetno opensource resenje koje moze da parira CHM-u, bazirano na (nekoj) XML tehnologiji.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu13.08.2002. u 16:19 - pre 264 meseci
Upravo tako, CHM je sa korisničke tačke gledišta najbolji format za on-line (on-line u tradicionalnom smislu :o)) dokumentaciju koji sam koristio, najviše zbog index i search mogućnosti, kao i cross-referencinga. Što je najgore, mislim da info to sve podržava, ali klijenti za čitanje info dokumentacije su, blago rečeno, blagi užas.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu16.08.2002. u 13:45 - pre 264 meseci
Eto predloga da se napravi projekat....Reader za info, man , HOWTO i sve ostale helpove za Linux, BSD ili šta već koristite
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu16.08.2002. u 15:00 - pre 264 meseci
Konqueror već ima ioslaves za man i info, samo što je taj za info dozlaboga ružan. Ne znam, nisam baš potpuno upućen u mogućnosti info formata kao i razloge zašto ga FSF forsira, možda bi neko mogao da me/nas malo prosvetli po tom pitanju.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.itn.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu16.08.2002. u 15:46 - pre 264 meseci
A sta fali Gnome Info citacu?
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.bitsyu.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu18.08.2002. u 14:20 - pre 264 meseci
Citat:
random:
Konqueror već ima ioslaves za man i info, samo što je taj za info dozlaboga ružan. Ne znam, nisam baš potpuno upućen u mogućnosti info formata kao i razloge zašto ga FSF forsira, možda bi neko mogao da me/nas malo prosvetli po tom pitanju.


Vrlo su jednostavni razlozi: razvijen je komplikovan makro paket za TeX: texinfo; postoji velika količina već napisanih tekstova u tom formatu; isti format omogućava efikasno među-pozivanje (kros-referencing), izradu knjiga spremnih za štampu (zapravo, knjige koje prodaje FSF o Emacs-u i drugim GNU alatima su neposredni proizvod ovih programa).

Priznajem da nisam mnogo koristio CHM, ali čini mi se da i Info format sadrži sve što i prvi, osim možda nekih suviše ,,aktivnih'' mogućnosti kao što su zvučni i video zapisi (a ne znam ni da li CHM ovo podržava).

Dalje, predlozi u vezi XML-a nisu na mestu. XML je adekvatan kada se nešto radi ,,od nule'', samo početka. TeXinfo dokumenti su i sami struktuirani, i sadrže sve što treba. Dovoljno su fleksibilni, i imaju odličan izlaz pomoću već postojećih programa. Zar sve ovo baciti u vodu da bi se pratila ,,moda'' i koristio ,,XML svuda''? Čak bi se morali pisati novi klijent alati za pregled, DTD, stylesheets za štampu i još koješta? Mislite li da u FSF-u treba da posvete toliko vremena tome?

Uopšte, XML je koristan samo kada pišete nove stvari, i koristite gomilu raspoloživih alata za procesiranje, biblioteke za čitanje i slično. Prema tome, osnovni razlog je ne pisanje istih stvari iznova. TeXinfo je nastao pre XML (ili bar zaživeo pre njega), i on se može tretirati kao jedna zasebna XML aplikacija.

Za više o TeXinfo pogledajte
http://www.cs.utexas.edu/users...tml/info2html.cgi?(texinfo)Top
ili ,,info texinfo''.

Sam info format nije prilagođen gledanju na grafičkim terminalima, već na tekstualnim terminalima. Iz istog TeXinfo fajla se mogu generisati i HTML (sa slikama i svim ostalim), PDF/PS preko TeX-a itd.

Sve vas ovo podseća na modernu proizvodnju sadržaja pomoću npr. DocBook XML DTD + XML procesori + stylesheets + transformations, ali sve ovo je nastalo nešto ranije i sigurno je bilo inspirisano previše komplikovanim SGML-om (kao i sam XML).

Ako vam smeta izgled info dokumentacije u vašim grafičkim klijentima, generišite HTML i spakujte ga u jedan tar, koristite tarfs i eto vam ga Tarred-gziped-HTML (analogno CHM-u, ili ne?)

Toliko ES-Pretraga.co.yu foruma, vero
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu18.08.2002. u 18:49 - pre 264 meseci
Nekada zaista ne kapiram ljude oko sebe... T0wk, ti se naprica ko da niko drugi ne zna za info2html, texinfo, tarfs i tako dalje... Ovde se uopste ne govori o tome da li postoji bilo kakva alternativa na Linux/UNIX-u za CHM, vec da li postoji alternativa koja moze da se meri po funkcionalnosti sa istim.

Alex je pomenuo GNOME Help Browser (i ja ga koristim) koji odlicno radi i sa info i sa man stranama. - Sve je to super, ali ovo po mom skromnom misljenju ne moze uopste da zameni CHM...

T0wk prica o zapakovanim html fajlovima i raznim "kucnim carolijama" - necu uopste ovo da komentarisem, samo cu mu reci da proba da pogleda jedan jedini CHM fajl i da vidi kako to radi... Sve ce mu biti jasno.

Na kraju jedna stvar - ja ovde ne promovisem Windows niti Microsoft - samo "dizem kapu" za CHM format i nadam se da ce nesto slicno da se pojavi u opensource verziji. Siguran sam da je DocBook na pravom putu za to, ali videcemo kako ce se realizovati pretrazivanje, referenciranje na odredjene delove teksta, source code (primer iz helpa) unutar fajla, snimanje istog na disk...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.bitsyu.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu18.08.2002. u 22:07 - pre 264 meseci
Leka, pročitaj moju poruku, i citat uključen u njoj. Zatim poveži na šta ja dajem odgovor.

Veći deo je posvećen tome ,,zašto FSF forsira info format''. Prema tome, priznajem da odstupam od prvobitne teme, ali diskusija je (bar delimično) krenula i u ovom pravcu.

Kao što su neki pre mene istakli, ne postoje dobri info čitači. Ja još dodajem da .info nije samo to, već i da je to proizvod namenjen gledanju na tekstualnim terminalima. Njegov nadformat TeXinfo je dovoljno moćan da omogući sve što i CHM, ali i nešto više. (Ko je izdao knjigu štampanu direktno preko CHM-a?)

Leko, ne sumnjam da znaš za info2html, ali to nije program koji omogućava uključivanje slika u rezultujući dokument. Upravo zato sam insistirao na TeXinfo formatu u kojem se izrađuje info dokumentacija, i koji može sadržati slike ako je medijum odgovarajući.

Evo, pokrenuo sam ,,ThinkPad Assistant'' (IBM help sistem rađen u CHM), i ne vidim ništa što ne može postojati i koristiti se u TeXinfo dokumentaciji: TreeView (zavisi od čitača), slike (od izlaznog formata; HTML, PS/PDF podržavaju, info naravno ne) i slično. Kad odem na ,,Installing new memory'', imam link ,,If you cannot see the animation below, click here'', i belo polje ispod (pretpostavljam da bi tu trebala da bude animacija ,,koju ne vidim''). Kao prvi korisnik CHM-a, ne znam šta sam pogrešio, ali nije nimalo ,,jednostavno''.

Posebno ističem da nisam rekao ništa protiv CHM (pokušao sam samo da ga spustim na zemlju), već sam pokušao da razjasnim info i TeXinfo format dokumentacije. To je bio odgovor samo onima koji su konstatovali kako bi voleli da vide nešto tako i na *NIX sistemima: tako nešto zapravo i postoji, samo je potrebno više truda!!! (uobičajeno u našem svetu).

Ukoliko te ni ovo ne zadovoljava, uvek imaš KDE sistem dokumentacije sa pretragom pomoću htDig i slično.

Da li ćeš sve to integrisati (CHM --- Windows filozofija) ili ne (UNIX filozofija --- mali programi za jedan posao), je pitanje izbora. Nijedan sistem te ne sprečava da radiš suprotno njegovoj filozofiji.

Bez želje da ikoga uvredim, omalovažim, ili da ,,raspirujem vatru'',
Toliko

PS. Nadam se da ne zvučim kao zakleti MS protivnik, pošto ja to i nisam. Imam poštovanja za njihove kvalitetne proizvode (NT i derivati), i neke tehnologije (neću nabrajati, a možda bih tu ubrojao i CHM da znam nešto više o njemu).

Post PS. Zar ,,alternativa'' nije ona ,,koja može da se meri po funkcionalnosti'' sa originalnim proizvodometraga.co.yu ima svoje mesto na
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu19.08.2002. u 00:14 - pre 264 meseci
Ajde onda ja da pitam ovako: koji to info browser za UNIX u ovom trenutku podržava tree view, pretragu indeksa pojmova i pretragu (grep) određenih delova dokumentacije?

Koliko sam primetio, Gnome help browser i KDE-ov help sistem nemaju barem prve dve od ove tri osobine.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.bitsyu.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu19.08.2002. u 02:39 - pre 264 meseci
TreeView sam po sebi podržava veći broj čitača: Emacs i XEmacs (pročitao sam negde da ovaj ima mnogo bolji, ali nisam probao) kao primer koji mi prvi pada na pamet.

Pretragu indeksa za dati info fajl podržava čak i ,,standalone info program'': probajte pritiskom na ,,i''. Za pretragu pojedinačnih reči pretpostavljam da znate za ,,s'' ili ,,/''.

Naravno, podrazumeva se da znate o kom se info fajlu radi (ovo je čini mi se tačno i za CHM fajlove; unošenjem ThinkPad u ,,Windows Help'' pretrazi nisam našao ništa) i da nećete tražiti uputstvo za info u gcc.info.

Dalje, svi previdite jednu važnu stavku koju stalno ističem: osnovni format dokumentacije je TeXinfo, a info je samo jedan podskup toga.

Prema tome, Emacs info čitač podržava sve pomenuto, i neke druge opcije kao što su obeležja (bookmarks) i slično.

Dalje, o KDE-ovom sistemu dokumentacije sam govorio nezavisno od TeXinfo i info sistema (nisam mislio na KDE info čitač). A sve od pomenutog sadrži i KDE HelpCenter još iz 2. izdanja, i sve veoma liči na Windows Help sistem (KDE je tradicionalno inspirisan korisnički-usmerenim rešenjima iz Windows-a).

Ili je došlo do nesporazuma, ili nikada niste pokrenuli KDE Pomoć.

Tolikotim i!verujem da bi se sa ta
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu29.08.2002. u 19:21 - pre 263 meseci
Ja zapravo mislim da bi jedino neki DocBook citac mogao da se "meri" sa ovakvim stvarima.
Kylix ima neki HyperHelp ili kako se vec to cudo zove, koji je veoma slican Microsoft Help sistemu (koji je dobar, ali mi se nesto i ne dopada). CHM je definitivno (prema mom misljenju) nesto najbolje tog tipa sto ja znam.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu02.09.2002. u 16:25 - pre 263 meseci
Leko, kao prvo da istaknem da poštujem tvoje mišljenje.

Ali, ja ne bih bio ja kada ne bih zatražio bar neko obrazloženje.

Šta je to što te toliko oduševljava kod CHM formata da ništa ,,ne može da se meri'' sa njim.

Jedino što sam ja uspeo da uočim, a što ne postoji u drugim oblicima dokumentacije, su animacije (koje meni, uzgred, ne rade). Možda i estetska uređenost samog klijenta, kao i delimično brzina (u odnosu na KDE Help sistem, definitivno ne u odnosu na info :)?

Pretraga po ključnim rečima (indeks), pretraga samog teksta (full-text search), outline/tree view, kao i osobine ,,nadteksta'' (hipertekst) su prisutne i kod terminalski-orijentisane info dokumentacije.


Pravi DocBook čitač, kada bi postojao, ne bi mogao da se meri sa bilo kojim postojećim sistemom dokumentacije.

Naime, DocBook je oblik struktuirane dokumentacije, i kao takav mnogo moćniji od svih rešenja zasnovanih na HTML-u (koji je delimično struktuiran, ali samo u smislu kraćih netehničkih članaka). Prema tome, moguće je tražiti ,,strcpy'' u nekom listingu koda, ili ,,Knuth'' kao autora nekog citata, ili uopšte pretraživati samo citate, samo listinge, samo tabele, samo naslove poglavlja, odeljaka i slično.

Mada priznajem da ne poznajem CHM dovoljno dobro, sumnjam da sadrži ovakve (hipotetičke) mogućnosti DocBook formata. Međutim, ono što će većinu najverovatnije iznenaditi je to što iste ovakve (opet hipotetičke) mogućnosti ima i TeXinfo format: potpuno je struktuiran, i omogućava isto automatizovano prepoznavanje sadržaja na osnovu ,,kategorija'' (veštačkih naravno).


Toliko
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu08.09.2002. u 14:47 - pre 263 meseci
Upravo to CHM i radi... Mozes da trazis "strcpy" u celoj dokumentaciji. Cross-referencing, multimedijalne stvari mozes imati u dokumentaciji. Da ne pominjem samu aplikaciju koja je intuitivna, laka za koriscenje, sve je na svom mestu...
Znas, mozda cak postoji i nesto bolje od CHM-a, ali je problem da je CHM zaokvirena celina, dovedena do savrsenstva (koliko je Micro$oft to mogao).
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de



+7177 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu08.09.2002. u 15:23 - pre 263 meseci
Inace, interesantna stvar a propo brzine CHM-a

Kada je Microsoft uveo CHM u Microsoft VC++ 5.0 oni su zamenili stari help sistem koji se koristio u 4.0 verzijama kompajlera (koji je opet bio zamena za default Win32 help sistem) - i svi su se zalili kako je novi sistem mnogo sporiji !!! :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beotel.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu09.09.2002. u 03:18 - pre 263 meseci
Citat:
leka:
Upravo to CHM i radi... Mozes da trazis "strcpy" u celoj dokumentaciji. Cross-referencing, multimedijalne stvari mozes imati u dokumentaciji.


Kao što sam iznad istakao, ,,to radi čak i terminalski orijentisan info čitač''.

Ako si mislio na moj hipotetički DocBook čitač, onda nisi dobro razumeo šta sam rekao. Pravi čitač (recimo jedan zasnovan na Oracle bazi i XMLType ,,polurelacionoj'' obradi) bi omogućio da ti insistiraš na tome da ,,strcpy'' bude u naslovu nabele — ne bilo gde, već u nekoj unapred utvrđenoj kategoriji (najčešće su listing, tabela, naslov glave/odeljka, tekst glave/odeljka, ime autora, ključne reči), ili možda po nekom drugom načinu prepoznavanja (npr. naglašen tekst — bio on ,,boldface'' ili ,,italic'').

Ovakav čitač nije teško napraviti, ali mislim da je stvar glomazna i da bi bila suviše spora.

Ne zaboravi da meni ,,multimedija'' nije baš slavno proradila. A među-pozivanje (,,cross-referencing'') podržavaju svi tipovi dokumentacije osim možda man zapisa iz 70-tih godina (a i sa njim se možde neka beda od međupozivanja oponašati).

Citat:
Da ne pominjem samu aplikaciju koja je intuitivna, laka za koriscenje, sve je na svom mestu...


Daću citat čiji izvor ne znam (možda mogu da pronađem, najverovatnije ,,BSD games'' fortune cookie):
,,Intuitivno je ono što sam tvorac smatra za intuitivno.''

Koliko su ovi komentari relativni, mislim da je svima jasno. Šta je lako za korišćenje: prevući mišem preko pola ekrana, pritisnuti na ,,Index'', izabrati tekstualno polje mišem (znači kliknuti na njega), i uneti tekst za pretragu? Meni se čini da je jedno kucanje ,,i'' i zatim unosa teksta za pretragu nešto lakše za korišćenje. Ali, priznajem, možda ne i tebi, i nema potrebe za više komentara.

A ,,sve je na svom mestu'' je jedan pristup: pristup integracije. To je opet unapred utvrđen izbor. Ja želim integrisane pakete (da mi cela pomoć bude u jednom fajlu, da mi i slike i tekst i indeks i sve ostalo bude na jednom mestu), ili želim male programe za pojedinačne poslove koji se mogu spojiti. Znači, izbor (ja se nisam konačno opredelio, već izneo dve varijante; sigurno ih ima još).

Citat:

Znas, mozda cak postoji i nesto bolje od CHM-a, ali je problem da je CHM zaokvirena celina, dovedena do savrsenstva (koliko je Micro$oft to mogao).


Drago mi je da ti se sviđa (to je sve što mogu reći :)

Jedino se protivim tim ,,apsolutnim'' izjavama (,,ovo je savršenstvo/najbolje/lako/dobro'').

Odužismo ovu diskusiju koja i nije toliko značajna (mislim sa informatičke i obrazovne strane; samo smo suprotstavili par stavova).

Pozdrav, i sve najbolje.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu09.09.2002. u 13:06 - pre 263 meseci
Hehe, da si malo pazljivije citao stekao bi utisak da je to MOJE, LICNO MOJE MISLJENJE. Znaci kad kazem da je nesto savrseno onda to shvati kao moje licno misljenje - protivio se ti tome ili ne to je tako. :)

Za mene ce CHM biti uvek bolji od bilo kog man-a, info-a i slicnih stvari - sve do trenutka kad neko ne sedne i napise neki slican sistem za Linux ili UNIX.

t0wk ja ti samo preporucujem da malo razmislis o cemu govoris - obican narod koji kompjuter koristi za ono sto on treba da bude kad je obican narod u pitanju (kao alatku) ce mnogo lakse da se snadje sa CHM-om nego sa bilo cim drugim. Posto (pretpostavljam) CHM koristi CppWebBrowser komponentu (InternetExplorer u malom) za prikaz strana - jasno je da su te strane prikazane na perfektan nacin (da se vratim na ono sto si rekao - kad kazem perfektan to znaci da to meni izgleda perfektno). Poredjenje tog prikaza strana i lakoce navigacije sa GNOME Help Browserom, KDE Help-om i slicnim stvarima je moguce, ali je samo prazna prica.

Jeste, tacno je da su man i info postojali pre Micro$oft Help-a i CHM-a, ali ljudi nemojte da budete TOLIKO konzervativni!

Jednu paralelu da povucemo - cim je Linux postao lak za instalaciju ljudi su poceli masovno da ga koriste. - Ja vam TVRDIM (evo konacno da kazem nesto takvo) da prosecni Linux korisnici (DANASNJI) ne znaju, ili ne zele, da koriste man i info!

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: GNU/UNIX dokumentacija u CHM formatu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7519 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.