Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ekstraktovanje zvukova iz igara ....

[es] :: Audio softver :: Ekstraktovanje zvukova iz igara ....

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iggsy

Član broj: 50840
Poruke: 147
212.200.27.*



Profil

icon Ekstraktovanje zvukova iz igara ....15.06.2005. u 22:21 - pre 229 meseci
Vidjao sam ranije da se neko bavio ovom temom na forumu ali ne mogu da je pronadjem.

Pitanje je kako ekstraktovati zvukove iz igri, s obzirom da su promenjene ekstenzije i zaglavlje fajla.

Da li postoji softver koji odradjuje posao?

Da, da... znam autorska prava i tako dalje ... ali kako ?
Poz.
Prodrmah fasung i bi svetlost!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Ekstraktovanje zvukova iz igara ....19.06.2005. u 12:34 - pre 229 meseci
Molio bih da nego odgovori na ovu temu posto zaista mislim da bi to mnogima koristilo. Ja sam to radio na naj gluplji moguci nacin. Stavim mic od racunara pored zvucnika i onda record u Sound Forge.
 
Odgovor na temu

iggsy

Član broj: 50840
Poruke: 147
212.200.27.*



Profil

icon Re: Ekstraktovanje zvukova iz igara ....19.06.2005. u 12:55 - pre 229 meseci
Pazi imash elegantnije resenje za snimanje podesish u rec propertisu muzicke karte (ovo govorim za cretive) da snima master udjesh u igru i tamo cangrljash.....
Mikrofon unosi mnogo suma, a nikada sa njim necesh snimiti stereo ...

Moje pitanje je bilo druge prirode.

To sam uspeo u medjuvremenu za MaxPaine2.

Poenta je extractovati iz jednog (cab, ili nekog, za svakog proizvodjaca drugacijeg fajla) u kome se nalaze svi wav fajlovi sa promenjenim hederom) u zasebne wav fajlove.

Na netu sam nasao neki ruski program i to samo na jednom forumu koji se zove riffextractor.exe, pokrece se iz komandne linije i extractuje muziku i zvukove iz Pejna2.

Da li neko ima josh neko resenje za ostale igre i da li je radio nesto tako?

Jer u poslednje vreme igre imaju jako kvalitetne zvukove koje mogu biti iskorisceni u audio produkciji, jer sami diskovi sa efektima, kojiko sam gledao na netu su extra skupi!

Sto se tice zakona... niko nikada vas nece tuziti za tako nesto jer male su sanse da vasn neko od istih proizvodjaca otkrije, josh manja da vas tuzi, a najmanja da dokaze da ste zvuk uzeli bash od njega!

Po mom misljenju zvukovi su upotrebljivi, mada ... u max-u su ipak 22Khz...ali tek dolazi vreme kvalitetnog zvuka u igrama !!!!

P.S. Voleo bih da ova diskusija malo vise zazivi!
Prodrmah fasung i bi svetlost!
 
Odgovor na temu

baco

Član broj: 22811
Poruke: 38
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Ekstraktovanje zvukova iz igara ....03.07.2005. u 00:15 - pre 228 meseci
pa skoro nista na tu temu jedino da pogledas http://bim.km.ru/gap/view.asp?...8B77-4930-8859-1C48806E663C%7D
 
Odgovor na temu

iggsy

Član broj: 50840
Poruke: 147
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ekstraktovanje zvukova iz igara ....03.07.2005. u 12:59 - pre 228 meseci
E ovo ti je strasna stvar...extra!!
Hvala!
Prodrmah fasung i bi svetlost!
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Ekstraktovanje zvukova iz igara ....

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.