Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Game-port problem

[es] :: Ostali hardver :: Game-port problem

[ Pregleda: 2797 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agapetos
Sveštenik
Kula

Član broj: 59643
Poruke: 11
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 265974016


Profil

icon Game-port problem30.05.2005. u 13:37 - pre 230 meseci
Skoro sam kupio novi kompjuter i konačno dočekao da mi se Flight Simulator skine sa net-a (jer sam fan letačkih simulacija) i čim sam doneo svoj stari Joystick da ga instaliram na kompjuter shvatio sam da ovaj nema gde da se priključi. Inače, Joystick ima onaj standardni 15-pinski priključak koji treba da se uključi u standardni gameport (naravno 15-pinski ) ali na mojoj ploči na kojoj je integrisana 5.1 muzička kartica nigde nema game-porta (pre sam ga uključivao normalno na muzičku karticu, jer nije bila integrisana).
Sledeće što sam pokušao, je da sam skinuo sa Ferarijevog volana konvertor sa 15-inči na usb i tako ga uključio, ali sve jedno ga ni ne detektuje. Pokušao sam sve jedno na add... u game controlerima (control panel) i tamo mi ne dozvoljava da dovršim instalaciju novog hardware-a sa porukom:
Your gameport or game port drivers are not corectlz configured, please consult device menager.......
Odem tamo u device menager i ... tu sam se izgubio..
Ako neko ima neki korisni predlog ili savet, dobrodošao je da mi pomogne - hvala!
MSI nForce 3 250Gb K8N Neo, AMD 64 3000+ 200x10 MHz, 2x512 Kingston VR 400, Maxtor 200 Gb, ASUS N6600/TD/256M/A, Samsung 997MB...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Game-port problem30.05.2005. u 17:05 - pre 230 meseci
Ranije su postojale posebne I/O kartice za ovakve namene. Sada ih nema. Bar ne u PCI varijanti. Ja imam nekoliko starih, ISA kartica, ali je to neupotrebljivo.

Neko eventualno rešenje je da kupiš neki krš od PCI soundblastera (do 10 evra) ili nađeš neki polovan. Isključiš u device manageru sve osim njegovog Game porta (zbog resursa, mada nije neophodno. I tako će integrisani SB davati bolji zvuk od nekog starog loma) i to je to.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Game-port problem

[ Pregleda: 2797 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.