Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Press biltem,trebam savet

[es] :: E-Marketing :: Press biltem,trebam savet

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
195.252.87.*



+18 Profil

icon Press biltem,trebam savet20.05.2005. u 21:51 - pre 230 meseci
Da li mi iko moze reci kako se pravi press bilten,teorijski deo
i koja je njegova upotreba u PR-u. Dakle sve sto znate,ispisite, treba mi za fax!

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Press biltem,trebam savet22.05.2005. u 07:27 - pre 230 meseci
Preporučujem vam da tematiku pronađete na taj način što ćete preko nekog od pretraživača na srpskom (preporuka na engleskom) pronađete rezultate koji su u vezi s odnosima s javnošću. Ako budete tražili sa rečima press bilten i sl. mislim da nećete puno toga naći.
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.26.eunet.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Press biltem,trebam savet23.05.2005. u 00:13 - pre 230 meseci
Citat:
Da li mi iko moze reci kako se pravi press bilten,teorijski deo
i koja je njegova upotreba u PR-u. Dakle sve sto znate,ispisite, treba mi za fax!


Ako sam te dobro razumeo tebe zanima kako se pravi saopstenje za novinare ili press release. Mislim da je bitno naglasiti kod pisanja dobrih press saopstenja je da prvo dobro profilises medije kojima ces se obratiti a zatim i novinare (to je pre svega praksa u vecim medijima). Na primer, ako saljes saopstenje vezano za kulturu za neki casopis koji ima raznovrstan sadrzaj (npr. dnevne novine) ti mozes poslati svoje saopsenje na npr. [email protected] ali je bolje da znas ko je osoba koja je zaduzena za oblast kulture u tom casopisu i njemu/njoj direktno saljes press saopstenja. Najbolje je da se prvo nazove dati casopis i pita ko je zaduzen za kulturu, razgovara sa tom osobom i dobije se email za kontakt.

Takodje, je bitno znati do kada treba da se posalju saopstenja da bi bila objavljena u sledecem broju. Neke osobe posalju press saopstenje 2 dana pred zakljucenje broja pa se pitaju sto njihov tekst nije objavljen u tom broju. Sto se tice dnevnih novina ne treba ocekivati da ce PR saopstenje objaviti odmah u sutrasnjem broju. Moze ali ne mora.

Ovo nema veze sa pisanjem press saopstenja ali je polazna tacka u dobroj PR komunikaciji koja se cesto zanemaruje. Neke kompanije ne profilisu na pravi nacin medije i kontakt osobe.

Dobro PR saopstenje mora da bude koncizno i sa naslovom koji jasno stavlja do zna o cemu je dato PR saopstenje. PR saopstenje je kao i novinski clanak, koristi se tzv. "invertovana piramida" sto znaci da su najbitniji detalji saopstenja na pocetku. Urednici su cesto vrlo zauzeti i zato je bitno da se u prvom paragrafu sumiraju najbitnije stavke u saopstenju da bi uopste citali dalje. U pisanju se koristi 5 W pravilo: Who, Where, Why, What, When.

Vrlo je bitno reci da press saopstenje ne treba da bude kao reklama vec da bude napisana kao vest, nesto sto ce urednik smatrati korisnim za citaoce casopisa.

Sto se tice upotrebe u PR-u, dobro PR saopstenje je korisno kako za kompaniju koja ga salje tako i za medij koji ga objavjuje. Kompanija ce dobiti besplatnu promociju a medij korisnu vest.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
213.244.216.*

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Press biltem,trebam savet23.05.2005. u 09:06 - pre 230 meseci
Knjiga: "Novinar vas prijatelj"
Autor: Cvijetin Milivojevic
dugogodisnji novinar i urednik, danas vlasnik Pragme
www.pragma.co.yu

Ako se nesto vise zanimas za ovu temu odlicna je njegova trening radionica iz odnosa sa medijima

Miloje

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Press biltem,trebam savet17.06.2005. u 19:15 - pre 229 meseci
http://www.veza.biz/mkostic/42.html
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Press biltem,trebam savet

[ Pregleda: 3518 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.