Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sendmail i domain routing (mailertable) ili Address Mappings (virtuser)

[es] :: Unix :: Sendmail i domain routing (mailertable) ili Address Mappings (virtuser)

[ Pregleda: 3957 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivaan
Ivan Pajovic
u kanal
Boca di Cataro

Član broj: 34318
Poruke: 7
195.66.162.*



Profil

icon Sendmail i domain routing (mailertable) ili Address Mappings (virtuser)20.05.2005. u 14:18 - pre 230 meseci
Kako da postavim sendmail da za podstavljeni poddomen rutira postu i prima od istog nazad i prosledjuje lokalno ili dalje na mrezu???

Za poddomen je win racunar sa instaliranim mail serverom MailEnable (smtp, pop3,...) koji se nalazi u lokalnoj mrezi i nema pristup internetu.
Linux gateway za internet je ujedno i mail server (koristim sendmail) i pokusavam da svu postu za poddomen prosledim windows pomenutom mailserveru.

Da li je bolje koristiti mailertable ili virtuser ???

- pokusao sam i u jednom i u drugom da postavim da mi postu za:
[email protected] rutira sa linux mailservera na ipadresu win mail servera

- ubacih i u localdomains i u relaydomains da ima poddomen i da relay pusta ipadresu.

svaki put kad posaljem mail javlja mi da unknown host i mailerdaemon vrace postu

telnetom se normalno kacim na pop3 i smtp portve na win mail serveru
????
vracam se da lupetam po konfiguracijama, a ako neko moze bolje da me uputi, bio bih zahvalan...
Pokusavam da se potpisem markerom po monitoru, al nista ne ostaje u ovom polju za potpis ???
 
Odgovor na temu

[es] :: Unix :: Sendmail i domain routing (mailertable) ili Address Mappings (virtuser)

[ Pregleda: 3957 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.