Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?

[es] :: Advocacy :: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5661 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 10:35 - pre 230 meseci
Ajde malo opet da raspravljamo o browserima. Kao što ste verovatno već čuli, izašao je novi Netscape 8. Moji prvi utisci su odlični, o tome sam već pisao na svom blogu.

Citat:
Izašao Netscape 8

Nova verzija nastala je očigledno pod velikim uticajem proboja Firefox-a, te su meniji i opcije u njima gotovo identične kao u FF-u.
Ono što novi Netscape razlikuje od Firefox-a je sjajno odrađena online instalacija. NN 8 se instalira pomoću online instalera, tako da prilikom download-a izbacuje slajdove sa opisima novih mogućnosti , na sličan način kao prilikom instalacije Windowsa ili Linuxa.
Pored ovoga posebno izdvajam i mogućnost izbora engine-a za svaki pojedinačni sajt, tako da sajtovima koji mogu raditi samo na IE-u (poput sajtova koji koriste Active X kontrole dostupne samo IE-u) možete odrediti da se prikazuju preko IE engine-a. Testirano na online banking sistemu Delta Banke i radi savršeno u NN8!


Jel probao još neko ? :)
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 13:28 - pre 230 meseci
Nema za Mac :(
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 13:32 - pre 230 meseci
Šta je bre ovo, 300K instalacija :o
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 13:38 - pre 230 meseci
Izvinjavam se na neznanju i neinformisanosti - ja zivim u uverenju da Netscape ima "neke reklame" ili je polu-komercijalan, mada ne znam odakle mi to... svestan sam da je bez veze, ali bi mi koristilo da neko kaze da to nije tako i da je Netscape slobodan za skidanje i koriscenje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 14:03 - pre 230 meseci
Nema ni za linux.. anyway, skinuto, probato.. nije lose, lepo i brzo renderuje stranice, moze da koristi engine od IE-a ili firefox-a, instalacija je malo mnogo, 13.8 MB (to je kad se odlucite da ne skinete onih 300 kb pa dalje live install), nema reklama.
Menu jednostavno nije kompaktan, barem meni, nisam mogao da ga smanjim onoliko koliko sam hteo, i vrlo cudno se ponasa sa cookies-ima, znaci akoprebacite engine da bude od IE, on ce koristiti i one cookies koji su od IE???? i obrnuto, sto mi je "svasta". Lepa stvar je sto za svaki sajt mozes da definises da li ti je trusted ili da podesis sta kod njega da otvara a sta ne. Inace su mu podesavanja kao kod firefoxa, cak i pri prvom startovanju sam mislio da sam instalirao firefox od onog menija za import...


Mislim da je malo mnogo tih skoro 14 mb u odnosu na firefox.. a i sto nema ni za sta osim za windoze... to mu je mana.

Eto toliko na prvi pogled, mozda je i dobar i previse, ali to ne znam, probao sam ga na 20-ak minuta...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 14:04 - pre 230 meseci
tjdokic, to o polukomercijalnom sto pricas vazi za OPERU...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 18:37 - pre 230 meseci
Znači broj bugova u ovom smeću jest kumulativan broj bugova i u IE-u i u gecko-u????

Koja šupljaća....samo totalno neodgovorna i iracionalna osoba može ovakvo nešto koristiti!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 22:24 - pre 230 meseci
Jel ti to pokušavaš da mi kažeš da IE ima neke bugove ?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 22:48 - pre 230 meseci
Ne, već da FF nije ništa bolji po tom pitanju :)

+ još Netscape osim ovih bugova ovih enginea koje podržava ima još i gomilu svojih:

http://www.frsirt.com/english/advisories/2005/0583

Multiple remote code execution....mašala :))

Jednostavno.....zašto se izlagat nepotrebnom riziku?

Tko hoće sigurno surfanje neka koristi Operu. Tko misli da je faca jer zna što je HTML, XSLT i još poneki izraz neka koristi FF. Tko hoće jednostavno da surfa bez da se previše misli neka koristi Maxthon :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 23:11 - pre 230 meseci
Vala, dobar ovaj Netscape. MSDN prikazuje bez problema, a i ostalo radi očekivano i jednostavno. Mašinu sam prebaci na IE kad posetim MSDN tako da nema šta da mu se zameri oko kompatibilnosti sa takvim sajtovima (bar kad je u pitanju WWW; čitaj dalje).

Ako je tačno ono gore što je čovek napisao za kukije, za mene je to samo plus, a nikako mana: šta me briga koju mašinu Netscape koristi kad dođem na neki sajt, naravno da hoću da kukiji i dalje budu tu.. Što se mene tiče, ako Netscape izdrži ovaj long vikend, zauzeće mesto Maxthona, bez mnogo razmišljanja.

Thumbs up, dinke.


Sundance,
Maxthon je ipak lošiji od ovog Netscapea, koliko mi se čini (kratko sam sa Netscape da bih mogao sigurnije da kažem). Dalje, ni jedan ni drugi NE "oponašaju" IE 100%, ali pošto su problematične situacije ipak specifične (npr. poseta ftp servera, što sam do sad primetio) - meni je Netscape OK, za sada. Sigurnost većini ovde nije problem.


Ovako će, valjda, da radi i IE7: tabovi i ostalo, a kompatibilan sa IE6 :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 21.05.2005. u 02:19 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?20.05.2005. u 23:55 - pre 230 meseci
@Sundance
Zaboravio si da pomenes nas velike hakere koji rade e-transakcije iskljucivo koristeci lynx :)

Anyway, Netscape je imao browser pre nego sto su ostali koje pominjes i znali sta je to Internet. Ti si u to vreme verovatno igrao klikere pa nisi upucen - ne zameram ti.

Dakle, tvoja konstatacija definitivno ne stoji. No, ti si ionako samo zeleo malo da trolujes ovde, a moja zamisao je bila da podelim svoja iskustva sa ostalima kojima bi to bilo korisno.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 00:10 - pre 230 meseci
Opusteno, tema nestscape, sve sto zvuci kao FF vs. IE se brise tako da nemoj te trositi vreme
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 03:20 - pre 230 meseci
Onaj problem koji je prisutan kod Maxthona (pristup ftp serverima je praktično neupotrebljiv - valjda nisam propustio neku opciju negde) ovde se, ako ništa, lako reši prebacivanjem u FF mod. Klik, klik :) Znam, slično rešenje za IE stranice ima i FF (View in IE) ali ipak ja MSDN koristim mnogo češće nego što dolazim u situaciju da ručno menjam engine u Netscape. Osim toga, ovde ostajem u Netscape što je za mene big deal. Sve u svemu, good enough.

Nego da pohvalim -- otvaranje/zatvaranje tabova radi isto kao i na Firefox, što je meni jako jednostavno i zgodno. Maxthon sa ovim ponekad ima problema (ili je negde zakopano u opcijama).

Podešavanje opcija za specifičan sajt je takođe izuzetno jednostavno: otvoriš sajt, desni klik na tab i "Show Site Controls". Čekiraš opcije i ćao.

Videćemo kako će stvari izgledati za par nedelja - test koji nisu baš najbolje prošli FF i Maxthon kod mene, a Netscape mi je ponudio sasvim OK rešenje po ceni $0. Za sada stvari izgledaju više nego dobro, pogotovo što bez problema prolazi stvari zbog kojih su me FF i Maxthon nervirali.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 03:45 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance:
Ne, već da FF nije ništa bolji po tom pitanju :)
+ još Netscape osim ovih bugova ovih enginea koje podržava ima još i gomilu svojih:

http://www.frsirt.com/english/advisories/2005/0583


Sa iste stranice :
Citat:
* Solution *
Upgrade to Netscape Browser version 8.0.1

Sa stranice http://browser.netscape.com/ns8/security/alerts.jsp
Citat:
The Netscape Browser, v8.0.1 includes all Firefox security patches up to 1.0.4


Sad sam pogledao u About, kod mene je v8.0.1. Dakle, FF deo rešen, a IE deo je valjda ionako OK kroz Windows update.

Ne vidim mnogo razloga za brigu?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 03:46 - pre 230 meseci
Nego, Linuxovci, kako je, šta ima novo? Imate li Netscape 8 na kupusari?

:)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.vdial.verat.net.

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 15:32 - pre 230 meseci
Citat:
degojs: Nego, Linuxovci, kako je, šta ima novo? Imate li Netscape 8 na kupusari?


A jel ima NS8 za Mac?
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 19:36 - pre 230 meseci
Citat:
dinke:
Dakle, tvoja konstatacija definitivno ne stoji. No, ti si ionako samo zeleo malo da trolujes ovde, a moja zamisao je bila da podelim svoja iskustva sa ostalima kojima bi to bilo korisno.


Ma jeste, iznosi svoja iskustva bez želje da flejmuje, a ovamo stavio naslov Netscape - IE killer.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 19:50 - pre 230 meseci
Pa stavio je i FF... Osim toga IE ima najveći udeo, pa zašto ne bi stavio i samo "IE killer"? Kakav uopšte flejm ti vidiš sa dinketove strane ako je tako napisao i to u obliku pitanja...



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 21:40 - pre 230 meseci
Ne Palma, nije mi bila namera da flejmujem, vec jedna konstruktivna rasprava gde sam zaista hteo da uputim ljude da probaju novi netscape i da vidim sta misle.

Razlog zasto sam uopste stavio to "FF && IE killer" je zbog toga sto me mi es software nije dozvolio da postavim temu kracu od 15 karaktera. Onda sam stavio to, malo provokativno da bi ljude zaintrigiraju da temu i pogledaju. Posto sam odabrao advocacy forum, gde veliki broj tema raspravlja oko dva gorepomenuta browsera, mislim da je to imalo smisla. No, ako nekome smeta, mogu i da editujem taj naslov.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?21.05.2005. u 22:42 - pre 230 meseci
Pričajte vi šta hoćete, koliko vidim ovo je čudo šuplje i na IE i na FF i na Netscape-specific bugove.

Citat:
dinke: Zaboravio si da pomenes nas velike hakere koji rade e-transakcije iskljucivo koristeci lynx :)


Vidim da imaš iskustva u cardingu :)

Citat:
Anyway, Netscape je imao browser pre nego sto su ostali koje pominjes i znali sta je to Internet. Ti si u to vreme verovatno igrao klikere pa nisi upucen - ne zameram ti.


A jebga, tek sam prije 4g dobio prvi komp, još sam ja zelen :>

Citat:
Dakle, tvoja konstatacija definitivno ne stoji. No, ti si ionako samo zeleo malo da trolujes ovde, a moja zamisao je bila da podelim svoja iskustva sa ostalima kojima bi to bilo korisno.


Dakle, ti si veliki guru koji je pravio PHP sajtove dok smo mi majčinu sisu sisali, pa tvoja riječ vrijedi više nego fakti.

Browser je extremno šuuuuuuuuuuuuupalj, pa ti misli što hoćeš :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Novi Netscape 8 - FF && IE killer ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5661 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.