Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DJ questions

[es] :: Muzička produkcija :: DJ questions

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 16501 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shy

Član broj: 5726
Poruke: 7
*.254.EUnet.yu



Profil

icon Re: DJ questions15.10.2002. u 02:09 - pre 262 meseci
Puh....toliko sam procitao da su mi oci ispale.....ali da idem polako.Ja licno imam dva sistema ...jedan ide uz PC i on je jako jako dobar i mogao bi da dobije oznaku hi-fi,a drugi je u dugoj sobi i taj ima oznaku hi end.....Inace da naglasim da se bavim sa muzikom i da radim kao DJ od 1986 godine....Na Cd sam presao 1989 godine,ali sam uprzo uvideo da CD definitino nece potuci gramofon,tj da je analogija ostala ,a kako stvari stoje i ostace referenca kvalitenog zvuka.Sto se tice MP3a on je OK,barem meni samo za grubi info,a sto se tice DJ rada i sto se tice muzike tu je VINIL NEPREVAZIDJEN!
Pa sistem koji koristim za slusanje muzike se sastoji od cevnog pojacala (push pul izvedba),Thorens gramofona (kaisni),Mc zvucnice,Sonus Faber zvucnika,MC Thorens predpojacala,zatim cevnog fono pojacala koje ima posebno odvojeno napajanje (trafo ),Kimber zvucne i interkonekt kablove.........ma da ne duzim dugogodisnja je bila potraga za sistemom koji moze da me zadovlji zvucno,a da mogu da ga priustim materijalno....a da se u ni jednom momentu ne zapostavi muzika,koje je osnov celog sistema....Slusao sam stvarno jako skupe cd plejere koji imaju poseban transport,odvjen cevni DAK,koji imaju cak i odvojeno napajanje,pa i pored svega toga i toliko velike cene ,ne mogu da se priblize npr ni jednom Kuzminom gramofonu koji je cak u pola cene od datog cda.....o konfenkcijskim spravicama cenovne klase od par stotina dem,ne bi ni da pricam ......Preporuka za jeftin a jako jako dobar CD Califronia AUDIOLABS -Icon....to je prvi CD koji sam slusao a da je CD imao dusu...................Sto se tice DJ opreme tu je druga pesma ....neko gore napisa da se reggae i dub pustaju sa cda ,a ne sa vinila.......prelistaj malo istoriju DJinga uopste pa ces videto odakle sve potice i gde su nastali prvi SOUND SYSTEMI,naravno Jamaica!I dan danas reggae se vrti sa 7 icha ,tj sa singlica...tako da sam i ja na EXIT 001 vrteo stvari sa singlica...a imali ste priliku i da kupite od MAX ROMEO-a singlice i LP ploce....i da ne duzim ,ako mozete priustiti sebi ,neka to uvek bude VINIL!
 
Odgovor na temu

cviv
Ivan Cvetkovic
Nis

Član broj: 7376
Poruke: 3
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: DJ questions11.01.2003. u 21:35 - pre 259 meseci
Eeeeh amateri. Jes da sam malo zakasnio sa odgovorom na ovaj topic ali stvari ovako stoje. Gramofonska ploca (nova) ima NAJBOLJI kvalitet od svih poznatih medija u svetu (cak i od onih masivnih trakasha). Dalje, dj cd playeri nisu "izbac" za pustanje muzike, a jos mnoooooogo manje je mp3. Sa izlaskom Atomixmp3-a 2.0 verujte mi da gramofone mozete da bacite u vodu sa poredjenjem funkcija koje ima ovaj program. Da ne duzim skinite ga sami i uverite se. Ali tu naravno imidz koji neverovatno sluzi za okupljanje velikih masa (pricam kada na posterima stave 4 pa i 5 deck sessions). 4, 5 gramofona je lepo cuti i videti, ali verujte ni 20% mogucnosti nemaju kao Atomixmp3.

A sto se tice kvaliteta mp3-a, do pre 3 meseca mp3 je bio najslabiji poznati snimak zvuka. Ali... Pojavio se Fraunhoferov codec za encodovanje mp3-a. Nema sanse da cete da vidite razliku ni na 10000000000000000000 MW ozvucenja da li se pusta sa cd-a, gramofona ili mp3-a.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.net.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: DJ questions12.01.2003. u 14:14 - pre 259 meseci
cviv:
Preteruješ.

Vinil će uvek biti na vrhu što se clubbinga tiče iz više razloga. Ja lično sam jako malo radio na gramofonima, ali taj osećaj je po meni ipak nenadmašiv. Mada, midi kontroleri, jogwheel-ovi i neki softver nije loše rešenje...

Vinil kao vinil ima inferiornu dinamiku niskih i visokih frekvencija u odnosu na digitalne medije. Autechre je svoj album Confield morao da producira u dve verzije, za vinil i za cd, zato što vinil nije mogao da primi sve te zvučne 'informacije'.

A što se tiče kvaliteta mp3-a, nalupetao si se žestoko. Neki Fraunhoferovi codeci ispostavilo se da i nisu toliko savršeni... ( http://www.ff123.net/notrecomm.html ). I ako ti je merilo kvaliteta medija megavataža ozvučenja, žao mi je što ću ovo da ti saopštim, ali dečko, ti si nagluv.. :(( Obični zvučnici i slušalice na kojima inače slušaš muziku su glavno i najbolje merilo, baš iz tog razloga što na njima slušaš muziku. Još lepše neki fini monitori i kvalitetne slušalice... No, to je druga priča.

PS: molim te, sledeći put nas zaobiđi sa tim povukao-sam-boga-za-muda-ja-sam-najpametniji stavom.. Sledeći put ću da brišem ovakve neargumentovane postove, dok će ovo more nas "amatera" na mirni način diskutovati o omiljenim nam temama. Tako stvari stoje.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: DJ questions12.01.2003. u 19:07 - pre 259 meseci
Citat:
Nema sanse da cete da vidite razliku ni na 10000000000000000000 MW ozvucenja da li se pusta sa cd-a, gramofona ili mp3-a.


no comment, hahha :)

FBzP
 
Odgovor na temu

cviv
Ivan Cvetkovic
Nis

Član broj: 7376
Poruke: 3
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: DJ questions23.01.2003. u 13:51 - pre 258 meseci
U sustini ne razumemo se bash najbolje. Ne kazem da znam bash sve o zvuku ali mi pricamo valjda o klupskom zvuku. Ne znam da li kuci sedis i slusash na slusalicama neki nekomercijalni tehno (i uocavas bash te frekventne opsege koji nedostaju na gramofonu ili mp3-u), ali sam hteo da kazem sa "100000000 MW" podrazumevam neki happening gde te bash za***e za kvalitet zvuka. Veruj mi neces da primetis razliku da li je zvuk iz gramofona, cd-a ili mp3-a. A sto se tice kucnog slusanja to je vec druga prica.

Drugo neosporavam da je osecaj najbolji na gramofonu. Ali tu igra opet veliku ulogu imidz. Znam da ce se dj najbolje osecati kada se ispred njega vrti vinil nego da bulji u monitor. Ali... Sa 1 kompom dobijash 4 gramofona sa neverovatnim funkcijama (cak mozes da pustas i cd-e i njih da skrecujes, backspinujes, silujes sta vec... :) ).
Da ne duzim poseti www.atomixmp3.com
 
Odgovor na temu

Mishimishimabowei-teri

Član broj: 7688
Poruke: 32
147.144.65.*

Sajt: www.propellerheads.se/rep..


Profil

icon Re: DJ questions24.01.2003. u 23:20 - pre 258 meseci
dobra stvar sa techno muzikom je sto na bilo kakvom happeningu 99% ljudi nikad nece primetiti tu razliku... Jako ozvucenje je veoma dobro, ali u velikom broju slucajeva koncertno ozvucenje je nepunog opsega. Vecina ljudi ionako slusa muziku na neprofesionalnim zvucnicima opsega recimo 50/60-16/17000Hz, a velika vecina koncertnih zvucnika je mozda cak i manjeg opsega (recimo do 15-16KHz). Tako da je otprilike svejedno sa cega ce se pustati muzika. Mada nisam siguran kakvi se zvucnici koriste na techno parties. Bas me zanima to sad, a nikad se ranije nisam zapitao.... Strange, strange....
Takodje ako se pusta mp3 uopste nema potrebe za dj-em: dovoljno je napraviti veliku lepu playlistu, i samo ponekad uraditi talkover.
Pretpostavljam kad bi neki "DJ" pustao muziku sa kompjutera da bi taj kompjuter adekvatno hardverski promenio.
Da li iko zna za "DJ"-a koji pusta muziku sa mp3? Ne racunam na kafice i tako to...
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.net.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: DJ questions25.01.2003. u 00:38 - pre 258 meseci
Citat:
Mishimishimabowei-teri:Da li iko zna za "DJ"-a koji pusta muziku sa mp3? Ne racunam na kafice i tako to...


Što je najzanimljivije, stvarno ima ljudi koji profesionalno (?) puštaju sa MP3ja...
Nažalost, ne sećam se ijednog imena, ali zagooglaj malo i pronaći ćeš ;))
 
Odgovor na temu

cviv
Ivan Cvetkovic
Nis

Član broj: 7376
Poruke: 3
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: DJ questions25.01.2003. u 21:46 - pre 258 meseci
Sad but true :)
Nazalost nema imena na mp3-u.

btw. da li neko prodaje pioneer cds-100 (polovne, nove)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: DJ questions25.01.2003. u 21:54 - pre 258 meseci
Citat:

A sto se tice kvaliteta mp3-a, do pre 3 meseca mp3 je bio najslabiji poznati snimak zvuka. Ali... Pojavio se Fraunhoferov codec za encodovanje mp3-a. Nema sanse da cete da vidite razliku ni na 10000000000000000000 MW ozvucenja da li se pusta sa cd-a, gramofona ili mp3-a.


Fraunhofer je MP3 enkodere izbacio jos 1992-ge godine, i zavrsio rad na njima neke 1997-me otprilike (ako ne racunamo "ubrzani" fastenc)

Od tada je FhG sa Dolby-jem, Sony-jem i AT&T-om standardizovao novi standard MPEG-2/4 AAC (sve ima na fhg sajtu)

Drugo, nije tacno da je bio najslabiji - pogledaj EBU (european broadcasting union) www.ebu.ch - MUSHRA listening testove, ako te profi audio testovi zanimaju. MP3 svakako nije najgori - cak se moze reci i da je vrlo dobar, uzevsi u obzir cinjenicu da je finalni standard iz 1992, a razvijan je krajem 80-tih. Danas su ga pretekli mnogo moderniji sistemi, recimo MPEG-4 AAC (i mp3Pro na jako visokim stepenima kompresije, recimo 64 kbps) ili MP+ ...

Sto se razlike tice, ja mogu da razlikujem 192 kbps MP3 i 128 kbps AAC od originala na najobicnijim Sennheiser HD490 slusalicama (o HD590/HD600 da ne pricamo). A verujem i da masa drugih ljudi moze isto...

Na kraju krajeva LAME 3.90 VBR (-alt_preset_xxx) je bolji od bilo kog FhG MP3 kompresora.

Sto se vinila vs. digital tice - to je preterano duga rasprava - elem. 24 bitni audio sa bar 48 kHz frekvencijom semplovanja je bolji od bilo kakvog vinila u smislu kvaliteta snimka, samo je pitanje sta se zeli postici - za neke stvari vinil daje "lepsi" zvuk, ali to nema veze sa cuvanjem originalne informacije vec se moze gledati kao na neki "gramafonski" post-processing efekat :)

http://www.hydrogenaudio.org - za vise informacija o svemu :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xenomorph

Član broj: 40587
Poruke: 21
80.93.248.*



Profil

icon Re: DJ questions26.06.2005. u 23:22 - pre 229 meseci
Citat:
Radim kao DJ u Zrenjaninskoj diskoteci vec 2 godine "Mravinjak" ako je neko cuo,u startu da razjasnim da se ne pustaju stvari koje zahtevaju rad na vinilu mada ne bi bilo lose>
Problem je sto svaki ambiciozni DJ zeli da radi sa plocama jer je to standard ,ali kod nas su uslovi za to malo zahtevni,da ne racunamo gramafone koji su uzasno skupi i oprema,uzmimo u obzir samo ploce 30-50 evra je svaka novija trazena.Ko to moze sebi da priusti od dj honorara????
Bitno je napomenuti da bez 70 ploca ne vredi ni da pocinjes!
Ploce su strava ali puno kostaju i dostupne su samo Dj-evima koji ih dobijaju dzabe radi promovisanja materijala!



/off-topic

to nije diskoteka, vec mesto za skupljanje seljaka fensera.. coveche, pa ti pustas stoju..
ti ne zasluzujes da se zoves DJ...

 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.pltn13.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: DJ questions27.06.2005. u 02:34 - pre 229 meseci
pljuv pljuv?

sve ok, ali offtopic na diskusiju koja je prekinuta pre 2 godine (i to u pljuvackom obliku) je stvarno bez veze.
FBzP
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: DJ questions

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 16501 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.