Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako uzgajati nojeve

[es] :: Vodič za posao :: Kako uzgajati nojeve

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17252 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jolex
Beograd

Član broj: 43826
Poruke: 7
*.21.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako uzgajati nojeve 25.06.2005. u 16:43 - pre 229 meseci
Znam dosta o gajenju Nojeva. Najbolji su hrvatski sajtovi za informacije. Moguc je i zajednicki biznis.
Za jednu koloniju od dve zenke i muzjaka potrebno je najmanje 5.ari. Noj pojede oko 1,5 kg hrane dnevno. Prva tri meseca u zivotu nojeva su vrlo osetljiva. Od tri do sest meseci smrtnost je minimalna. Odrastao noj ne bi trebao biti izlozen stresu (plasljiva zivotinja) i treba im se postepeno uvoditi promene u ishrani.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

Član broj: 56532
Poruke: 71
*.3dnet.co.yu.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: Kako uzgajati nojeve 15.07.2005. u 17:37 - pre 228 meseci
Cao Milose, izvini sto se nisam prikljucio forumu, ali od 25. 06 do 13. 07 sam bio na odmoru. Vidi druze, u potpunosti se slazem stobom, ako kod svake od dve sredis po blizance oohooo to su cetiri od jednom. Za koga da nabavis jos jednu zenku, za noja ili ???
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

Član broj: 56532
Poruke: 71
*.3dnet.co.yu.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: Kako uzgajati nojeve 15.07.2005. u 17:58 - pre 228 meseci
Zdravo Jolex, vidi reprodukcioni nojevi ili ti reprodukteri najrentabilnije " trio "(jedan muzjak i dve zenke trebaju: minimum 90m kvadr. otvorenog(6m x 15m, 7m x 13m ili 9m x 10m), i 40m kvadr. zatvorenog prostora. Za reproduktere vazi da se moraju cuvati izvan bilokakvih izvora buke i sokova. Stresovi i sokovi uticu vrlo negativno na broj snesenih jaja, tj. bitno smanjuju broj. Takodje, suvise velika povrsina nije preporucljiva, jer reprodukterima smanjuje plodnost tj, fertilnost. To je sto se povrsine tice.

Sto se hrane tice, ako si mislio na reproduktere: od 14meseci starosti pa do 30 mes. starosti po 2,3 kg dnevno. Od 30 mes..... po 2,5 kg dnevno.
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

Član broj: 56532
Poruke: 71
*.3dnet.co.yu.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: Kako uzgajati nojeve 18.08.2005. u 12:04 - pre 227 meseci
Milosee, sta ima novo i sta se desava sa tvojim nojevima

[Ovu poruku je menjao rocki dana 18.08.2005. u 15:31 GMT+1]
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

Član broj: 56532
Poruke: 71
*.3dnet.co.yu.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: Kako uzgajati nojeve 18.08.2005. u 12:06 - pre 227 meseci
Jolex imali sta novog za uzgoj nojeva

[Ovu poruku je menjao rocki dana 18.08.2005. u 15:31 GMT+1]
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

Jolex
Beograd

Član broj: 43826
Poruke: 7
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako uzgajati nojeve 18.08.2005. u 14:37 - pre 227 meseci
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako uzgajati nojeve 19.08.2005. u 13:34 - pre 227 meseci


Rastu :) I dalje imam 2 komada ... hteo sam da nabavim jos jednog ali nesto nisam imao vremena ... Inace za nojeve vlada misljenje da nisu pitomi i plasljivi
ovi moju su extra pitomi . Zadnjih dana kada je ovo promenljivo vreme desava se da imaju poluotvorene oci konstantno , moram to da proverim da nisu navukli nesto ...I to je tacno premestio sam ih dosta dalje od buke i bilo kakvih aktivnosti , imali smo jedan mali ogradjeni prostor za ovce . posto nijh nema, nojevi tu kolo vode....


pozdrav

 
Odgovor na temu

rocki
Radomir Andjelkovski
Jabuka kod Panceva

Član broj: 56532
Poruke: 71
*.3dnet.co.yu.

Jabber: windowsXP
ICQ: 19041960


Profil

icon Re: Kako uzgajati nojeve 27.08.2005. u 21:54 - pre 227 meseci
da nisu pitomi i plasljivi



Zdravo Milose, nabavi jos jednu zenku sto pre, a da .. ne za tebe nego za noja ha ha ha. Pitomi jesu, ali zavisi kad, a plasljivi su ite kako. Da ti ispricam nesto. Ortak moj ovde ima 10 kom. I skoro odem kod njega a on umotao neke krpe oko kuka i butine, pitam ga sta ti je to, kaze mekinje na otekline kao obloga. Sto bre obloge, a on kaze sutnuo ga noj. Pitam sto, kaze nema poima, usao i mazio jednog noja a sa drugog kraja farme kaze sjuri se drugi i pravo na njega. Kaze nikad nije bio blizi kapiji a kapija dalja. I on ga stigne blizo kapije odskoci od zemlje i nogom u butinu, zakucao ga za kapiju. Pitam kad si ga mazio, kaze kad je dosao saposla, i to je to.
On radi na benzinskoj pumpi i kombinezoni su im crvene boje, a nojevi kada treba da se pare, muzjacima su crvene noge a zenkama telo, pa to bio neki ljubomorko. Sada znas da su alergicni na crvenu boju tj ljubomorni, nikako ne ulazi sa crvenom garderobom. Dobar je to poso i unosan kad se poznaje.
Pozdrav
Vreme je da se predje na Proizvodnju - Promet i Uasluge
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako uzgajati nojeve

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17252 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.