Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A 85, svetlina na displeju i tamne slike

[es] :: Digitalni fotoaparati :: A 85, svetlina na displeju i tamne slike

[ Pregleda: 2255 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krdr
Dragan Krstic

Član broj: 42434
Poruke: 201
221.217.235.*

Sajt: krdr.ebloggy.com


Profil

icon A 85, svetlina na displeju i tamne slike28.04.2005. u 03:46 - pre 231 meseci
Desava mi se, narocito u uslovima smanjene vidljivosti, da displej pokazuje svetliju sliku (mnogo svetliju) od onoga kako slika zaista izgleda kad se baci na komp. Naknadno osvetljavanje u PhotoShopu daje ruzno zrno (mada je to zrno lepo kad je crno bela fotka). Sad slike u tamnom prostoru snimam na manual, ISO 100 da bih izbegao zrno, ali osvetljenje se i dalje razlikuje. Znam da je jedno od resenja da povecam duzinu ekspozicije, ali to ne menja cinjenicu da ono sto prikazuje displej nije ono sto ja vidim na kompu.
krdr
Mozda i proradi
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
195.252.85.*

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: A 85, svetlina na displeju i tamne slike28.04.2005. u 08:15 - pre 231 meseci
Ja sam imao isti problem, ali to je problem vezan za LCD displej, ne za aparat generalno.
Ja sam ga rešio tako što sam uradio eksperimentalnu fotografiju i odmah je preneo na računar. Zatim sam upoređivao fotografiju na aparatu sa ovom na monitoru i polako menjao ugao gledanja na LCD displeju. Ispalo je da je (baš kako kažeš) fotografija malo svetlija. "Trik" je da snimljenu fotografiju na LCD-u gledaš tako što ćeš malo oboriti prednju stranu aparata. Ja sam sebi kao marker uzeo donji deo aparata - kada aparat malo oboriš, taman toliko da se vidi njegovo podnožje, ne više - fotografije su baš onakve kakve će biti na monitoru.

Pokušaj, jednostavno je, a može ti dosta pomoći.

Što se tiče druge strane tamnih fotofrafija, pokušaj da povećaš Exp. na 1/3 ili 2/3 eV pa vidi kakve su fotke...
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: A 85, svetlina na displeju i tamne slike04.05.2005. u 08:20 - pre 231 meseci
Na Canonu može dosta da ti pomogne ugrađen merač osvetljenja (aparat se "oglasi" i prikaže negativan broj u gornjem levom uglu ekrana ako nema dovoljno svetla, na prvom kolenu okidača), kao i histogram koji dobiješ posle u preview modu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: A 85, svetlina na displeju i tamne slike

[ Pregleda: 2255 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.