Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???

[es] :: Web aplikacije :: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10267 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???16.07.2005. u 00:04 - pre 228 meseci
ajd reci cemu taj tuzan smajli!?
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???16.07.2005. u 18:24 - pre 228 meseci
A taj tuzan smajl jer nikako da uspem u realizaciji.
Naime radim na jednom sajtu, veoma ozbiljnom nekomercijalnom projketu (da bude koristan svima), a pokusavam da sajt bude dvopismen: cirilica i latinica. Posto nisam web-majstor (tj. amater), znam obican html - u vecini slucajeva samo vizuelno dodavanje objekata - po malo obrada sa CSS, a sto se tice php tu sam jedino dobar kada treba da se promene preferance u vec odredjenom templateu.
Eh, stvar je u tome sto mi nedostaje taj JEDAN template (JEDNA php ili asp stranica) koji bi imao vec definisane funkcije latinica-cirilica, a sve ostale elemente bi dodavao ja i tako bi se projekat tj. ostale stranice razvijale na toj osnovi.
Sto se mene tice potrebna mi je jedna php stranica sa "switch"om cirilica-latinica i php fajl koji izvrsava tu funkciju (npr c2l) kao i funkcija da se pismo odrzi (cookies). Uspeo sam sa prebacivanjem jezika ali i dalje imam problema sa kukijima (tj odrzavanjem pisma).
Inace sajt ce biti tekstualno baziran (CSS oblikovan), zbog brzine otvaranja i filosofije "sadrzaj a ne oblik".

Ako neko zeli da pomogne moze da mi se javi na private ili mail da mu vise opisem projekat a ko moze da pomogne u vezi sa tim (cirilica-latinica). Jos je u, recimo, alfa fazi.

Poz

[Ovu poruku je menjao euripyd dana 17.07.2005. u 01:21 GMT+1]
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???16.07.2005. u 19:57 - pre 228 meseci
znas veliki je problem da ti neko pomogne ako ti slabo poznajes materiju. Jedinko da ti neko napise to... Ja bas i nemam vremena

A ono sa cookijima ne razumem sta ti je problem
setujes ga sa setcookie() na primer, a posle ga citas sa $_COOKIE['ime_kukija']
i tolko
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???16.07.2005. u 22:54 - pre 228 meseci
Ma jasno, znam da niko ne zeli da se cima. Samo ce meni biti potrebno mnogo vise vremena (citaj x20) za isti rezultat nego nekome kome je to gradivo u malom prstu (konkretno jedna prazna, podesena php stranica koja ce sluziti kao template za dalji rad).
A ionako to ne radim radi para ili neke druge koristi..
Ali sta je tu je... Ko hoce da se prikljuci...
:)

[Ovu poruku je menjao euripyd dana 17.07.2005. u 13:20 GMT+1]
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???17.07.2005. u 14:07 - pre 228 meseci
Znam da je glupo da se pita ali evo ovde su sredjeni fajlovi u php-u koji rade
prebacivanje cirilica-latinica (c2l).
Ako ima neki dobrovoljac da pomogne sto se tice tih kokija ili sesija da bi se pismo "odrzalo" neka slobodno postuje izmenjene fajlove. Bio bih mu veoma zahvalan.
Mogu i da mu na private opisem koju rec o doticnom projektu...

poz
Sunca li ti žarevog!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???17.07.2005. u 15:09 - pre 228 meseci
Logika ide ovako:

- utvrdis da li u sesiji postoji vrednost latinica, cirilica ili nema vrednosti
- ako je vrednost cirilica nevrsis pormenu nego izbacis tekst
- ako je latinica izvrsis promenu i izbacis tekst
- ako nema vrednosti onda izbacis default ( cirilica ili latinica )

Dalje ....

- ako je $pismo == 'cirilica' onda kreiras sesiju sa vrednoscu cirilica
- ako je $pismo == 'latinica' onda kreiras sesiju sa vrednoscu latinica

Imas ovde sesije na srpskom


Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???18.07.2005. u 16:54 - pre 228 meseci
Kako bi to izgledalo u ovom slucaju?:

Code:

<?php
if ($HTTP_POST_VARS) {
  foreach(array_keys($HTTP_POST_VARS) as $Var) {
   $$Var=$HTTP_POST_VARS[$Var];
  };
};

if ($HTTP_GET_VARS) {
  foreach(array_keys($HTTP_GET_VARS) as $Var) {
    $$Var=$HTTP_GET_VARS[$Var];
  };
};

ob_start();
include_once ('c2l.php');
include_once ('c2l_expand.php');
c2l_expand_table ($c2l_table);
?>
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>

<head>
<title>NASLOV</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>

<body>
<a href="index.php?pismo=cirilica">ćirilična verzija<br>
</a><a href="index.php?pismo=latinica">latinična verzija</a>
</body>

</html>

<?php
$page_contents = ob_get_contents();
ob_end_clean();
if ($pismo == 'cirilica') {
 echo $page_contents;
} else {
 echo c2l_convertor ($page_contents);
}
?>


A kako bi to isto izgledalo sa kukijima?
P.S. s tim sto je tekst u body
Code:
<a href="index.php?pismo=cirilica">ćirilična verzija<br>
</a><a href="index.php?pismo=latinica">latinična verzija</a>

na cirilici, (ali ne radi ovde na forumu)

[Ovu poruku je menjao euripyd dana 18.07.2005. u 17:59 GMT+1]
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???27.07.2005. u 14:24 - pre 228 meseci
Jel ima neko ko bi mi pomogao. Zaista uz muke jos nisam uspeo da se izborim sa ovim kukijima. Ako neko zeli. Ne znam php i sta da radim....
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???27.07.2005. u 14:32 - pre 228 meseci
dosad si mogao da naucis php ;), ali ajde...
ajd kako ti izgedaju te skripte koje pokreces za cirilicu/latinicu. Mada ti je sve objasnjeno do sada... ce pokusamo da ti razjasnimo...
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???28.07.2005. u 01:25 - pre 228 meseci
flylord, hvala na razumevanju.
video sam tvoj sajt, vidim da si majstor.
naime kao sto rekoh, u pitanju je jedan projekat, na meni je da ga po malo administriram. Nekomercijalan u potpunosti. Inace ne bih pitao za savet na ovakav nacin vec bi platio za uradjen posao.
Stvar je u tome sto mi treba jedna osnovna .php stranica koja ima vec uradjene sve preferanse i ona bi bila ustvari template, a samo bi se dalje vrsilo dodavanje sadrzaja i umnozavanje stranica.
Ali ne mogu nista da zapocnem dok prvo nisam definisao tu prvu stranicu (template) pa sve stoji bez veze.

Koristim c2l za presloavanje, koji je uradio jedan nas covek. Sve sam sredio u attach-ovanom fajlu, a problem je dakle ili taj cookie ili sesije koje bi odrzale izabrano pismo (npr, user klikne na "latinica" i tokom daljeg surfovanja ostane mu latinica kao glavno pismo, ili obratno). Ne znam sta je lakse da se sredi i sta je bolje, sesije ili kukiji.

sada, ukoliko je moguce da se izvrse promene na index.php kako bi to funkcionisalo. Eventualno menjanje preferansi mogu i ja sam da izvrsim (npr menjanje adrese ili linkova ili nesto slicno) to mogu i sam da ukapiram i da promenim. Znaci, treba mi generalno, promena na toj index.php stranici kako bi to (odrzanje pisma prilikom surfovanja) funkcionisalo.

Hvala na razumevanju.....
Sunca li ti žarevog!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???19.08.2005. u 18:15 - pre 227 meseci
E ljudi ima li neko da pomogne? Morao bih da uradim prezentaciju za lokalnu crkvu Sv.Save u stockholmu, ako moze da neko pomogne. Radim sajt za dzabe...
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???20.08.2005. u 16:01 - pre 227 meseci
Ovako nema potrebe da pises
Code:

if ($HTTP_POST_VARS) {
  foreach(array_keys($HTTP_POST_VARS) as $Var) {
   $$Var=$HTTP_POST_VARS[$Var];
  };
};



lakse je
Code:

extract($HTTP_POST_VARS);


rade isto...

dalje, nemoj da koristis $HTTP_POST_VARS i sl, nego $_POST, $_GET .... Ovi prethodni su zastereli, i postoje samo zbog kompatibilnosti....

I imas zakacenu prepravljenu tvoju skriptu, koja koristi sesije. Ako hoces preko kukija, reci, napravicu ti ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???20.08.2005. u 16:42 - pre 227 meseci
Hvala, evo sad cu da isprobam da vidim kako funkcionise.... Javljam uskoro.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se.



+7 Profil

icon Re: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???20.08.2005. u 23:44 - pre 227 meseci
Hvala puno flylord, evo testirao sam i radi savrseno. Nema problema nikakvih. Inace ono sto si mi objasnjavao, ja se u to ne razumem, sta je bolje i sta je krace. U svakom slucaju PUNO ti hvala na trudu.
Tako da znaju sada oni koji traze ovako nesto da sve funkcionise, dovoljno da skinu obrazac pa da sami dalje rade.
POZDRAV!
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: De ima da se nađe skripta da prebacim sajt na ćirilicu???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10267 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.