Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bootabilan CD (prevara?)

[es] :: Windows desktop :: Bootabilan CD (prevara?)

[ Pregleda: 5942 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Bootabilan CD (prevara?)23.04.2005. u 09:12 - pre 231 meseci
Moje pitanje je vezano za jednu veoma cestu pojavu koju stalno cujem (procitam). Naime, u kojekakvim oglasima, ali i u razgovorima sa prodavcima racunarske opreme cesto nailazim od strane istih da spominju kako posjeduju (prodaju) bootabilne CD-ove sa Windows XP-om i oni to spominju na takav nacin kao da je to nekakva njihova ekskluzivnost odn. da samo oni to imaju. Mene interesuje da li je ovo istina ili su to samo njihovi trikovi. Koliko znam svaki CD Windows XP-a je bootabilan (naravno pod uslovom da se u BIOS-u namjesti opcija da se racunar podize prvo sa CD-a) ili mozda grijesim. Znaci, interesuje me da li postoje verzije CD-ova sa WinXP-om koje nisu bootabilne ili je ovo jos jedna od reklamnih prevara (nekih) prodavaca kompjuterske opreme.
tyranBL
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
..net.139.193.62.in-addr.arpa.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)23.04.2005. u 10:53 - pre 231 meseci
Pa naravno, vecina CD-ova je butabilna (kada je XP u pitanju).
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

Vesa 77
Petrovac na Mlavi
Petrovac na Mlavi i šire

Član broj: 29663
Poruke: 276
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)23.04.2005. u 12:37 - pre 231 meseci

Naravno da postoje instalacione verzije windowsa koje se nalaze na nebootabilnim diskovima! Jeste tacno da su retki,tj. mnogo je vise onih koji su bootabilni a nikome nisu ni potrebni ovi koji nisu pa je zato to slucaj!
Znaci postoji XP nebootabilan i to nije nista cudno,a to sto se neki hvale bootabilnim diskovima XP-a je smesno!!!
 
Odgovor na temu

IgLo
Igor Lovric
Sremski Karlovci

Član broj: 19524
Poruke: 129
*.neobee.net.

Sajt: www.unicornsoft.net


Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)23.04.2005. u 12:50 - pre 231 meseci
Ne vidim zasto bi se neko time hvalio :) Ali mozda uopste nije u pitanju instalacioni CD WinXP-a. Mozda misle na Live verziju WinXP (nesto kao knopix kada se radi o linux-u). To se malo redje moze naci, ali nije nesto posebno sto i krajnji debil ne bi mogao napraviti. Znaci, ubacis taj CD na masinu koja recimo nema HDD i kompletan (dobro, skoro kompletan) Win ti se podigne sa CD-a. Ovo se naravno uglavnom koristi za servisiranje i ne vidim zasto bi se neko time hvalio musteriji, mislim, svaki iole ozbiljan serviser (ili administrator) bi trebao da poseduje ovako nesto. Ako te zanima nesto vise o ovome pogledaj na: http://www.nu2.nu/pebuilder/ ili http://www.911cd.net/
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)23.04.2005. u 15:12 - pre 231 meseci
Hvale se zato što ima dosta početnika koji su čuli za tamo neki butabikilalrni CD i sad misle da je to nešto posebno i retko.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)23.04.2005. u 16:03 - pre 231 meseci
A zašto bi to bila prevara ? Mislim da nema ničeg lošeg u tome što se napominje da je verzija koju prodaju butabilna, s obzirom da postoji i verzija koja nije butabilna.Dakle, butabilan CD nije nešto podrazumevajuće, iako su butabilne verzije češće.To je slično kao i kod modema.Iako su interni modemi u većini u odnosu na eksterne, ipak postoje i ovi drugi, tako da to valja napomenuti.U svakom slučaju, prevara nije, prevara bi bila kada bi napominjali da prodaju butabilnu verziju, a daju vam onu koja nije.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)24.04.2005. u 03:04 - pre 231 meseci
Ajoj. Kakva tema? Sacuvaj boze. Zar je bitno da li je CD bootabilan ili nije? Samo jednu stvar da pitam? Kada se instalira XP iz network share-a na HDD-u ili lokalno sa HDD-a da li je slucajno bootabilan? Pa i od XP-a kopiranog na HDD se moze vrlo lako napraviti bootabilna verzija na CD-u. Dajte bre budite ozbiljni. Administratori obavljaju vecinu svojih instalacija XP-a sa network share-a pa im uopste nije bitno da li je Windows XP koji duze bootabilan ili nije. Cak se i slipstream kad izadju service pack-ovi vrsi direktno na taj jedan network share i posle se po potrebi narezuje na backup CD-ove koji mogubiti i napravljeni bootabilnim uz odredjene alate. Ovo su neke stvari koje bi svi trebalo vrlo brzo da nauce jer nisu teske a hrpa je vec objasnjena na ES-u samo treba traziti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)24.04.2005. u 07:48 - pre 231 meseci
Binary Mind, jasno mi je sve ovo o cemu govoris medjutim moje pitanje nije trazilo te odgovore. Znaci nisam pitao: "ukoliko se putem network Wireless-a instalira WinXP da li je onda vazduh bootabilan". Ja sam jasno i glasno pitao da li je standardan (default) CD Windows-a XP bootabilan ili ne. Jasno mi je da se naknadnom intervencijom moze dodati ili ukloniti boot segment, ali mene interesuje samo standardan Windows XP. Zasto sve ovo pitam? Zato sto kao sto sam i rekao mnoge osobe koje prodaju racunare i racunarsku opremu u svojim oglasima velikim slovima stavljaju da imaju bootabilne CD-ove sto u nekim slucajevima moze da prevagne kod kupaca koji onda kupe losu konfiguraciju za puno para samo zbog te stvari sto su vidjeli da ovdje dobijaju taj nekakav bootabilan CD. Ja sam ubijedjen da su svi CD-ovi (default) WinXP-a bootabilni ali ovo pitanje sam postavio da sebe (i druge) definitivno (raz)uvjerim jer smatram da je ovo (ES) odgovarajuce mjesto za to.
tyranBL
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)24.04.2005. u 08:07 - pre 231 meseci
Vecina je boot-abilna ali nisu svi. As simple as that.
To sto se neko mozda hvali je ili zato sto on nema pojma ili zato sto misli da sagovornik nema pojma.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)24.04.2005. u 13:39 - pre 231 meseci
Citat:
zato sto misli da sagovornik nema pojma

Mislim da je ovo u pitanju.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)24.04.2005. u 23:33 - pre 231 meseci
Upravo je ono na sta je Shadowed ukazao u svom zadnjem postu to sto me je izazvalo da poludim i pocnem da ukazujem na to kako je nebitno kakav je Windows XP CD u pitanju. Bitno je da se sa istog moze instalirati Windows XP i da je originalan ako je za njega placen ipak velik novac za nase uslove. Mozda sam malo preterao ali nemojte mi zameriti.
 
Odgovor na temu

Force
Zemun

Član broj: 50211
Poruke: 200
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)25.04.2005. u 09:42 - pre 231 meseci
Citat:
Vesa 77:Znaci postoji XP nebootabilan i to nije nista cudno,a to sto se neki hvale bootabilnim diskovima XP-a je smesno!!!


Slazem se.Inace,ja sam uvek koristio nebootabilan i dalje ga koristim..
May the force be with you!
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.net
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)25.04.2005. u 10:06 - pre 231 meseci
A kako majke ti instaliras XP na cistu masinu, tj. na formatiran HDD ?
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)25.04.2005. u 13:39 - pre 231 meseci
@Cyberghost

1. Pravac MS --> Search --> Download WinXP_En_Pro_Bf.exe
2. Win98/ME --> StartupFloppy --> Run x:\i386\winnt
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.net
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)25.04.2005. u 14:03 - pre 231 meseci
OK, ali zar nije sve ovo lakse sa Bootabilnim, ja Floppy vise i ne koristim,
cak i sistemska mi se nalazi na CD-u.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Bootabilan CD (prevara?)25.04.2005. u 18:36 - pre 231 meseci
Dobro. plavigor je zaboravio da napomene da sistemski disk mora na sebi imati smartdrv.exe koji se mora dodatno iskopirati na floppy ali tu smo da se dopunjujemo. Jeste lakse sa bootabilnim CD-om, ali opet napominjem da ce doci do scenarija (ako radite u nekoj velikoj firmi kao system admin) gde nece biti bitno da li je CD bootabilan ili ne. Medjutim velikavecina Windows XP instalacionih CD-ova jeste bootabilna pa oni koji vole lakocu instalacije ne treba da brinu kada idu da kupe Windows XP u nekoj radnji. Pri tom treba videti da li radnja ili firma ima odgovarajuce MS-ove sertifikate i licence.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Bootabilan CD (prevara?)

[ Pregleda: 5942 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.