Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remote Control za Asus Tv-Fm 7134

[es] :: Windows aplikacije :: Remote Control za Asus Tv-Fm 7134

[ Pregleda: 4787 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazemi
Lazareski Marjan
Ohrid

Član broj: 14841
Poruke: 108
62.162.232.*



Profil

icon Remote Control za Asus Tv-Fm 713420.04.2005. u 16:19 - pre 231 meseci
Instalirao sam PowerDVD 6.0 Deluxe i sve je OK osim sto mi sada ne rade komande na daljinskom. Pre toga sam imao AsusDVD XP 4.0 Standard softver koji sam dobio sa karticom i daljinac je dobro radio. Kad pritisnem na dugme za startovanje programa izbacuje mi poruka File Path Error! Sta i gde treba da promenim da proradi?
 
Odgovor na temu

uBaH
Novi Sad

Član broj: 21616
Poruke: 26
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Remote Control za Asus Tv-Fm 713421.04.2005. u 20:23 - pre 231 meseci
U programu za Asusov daljinac (Asus Remote Master) sva default podesavanja namenjena su iskljucivo za rad sa programima koje dobijes uz karticu i njih ne mozes menjati. Kad pritisnes DVD dugme program trazi AsusDVD, a posto si ga deinstalirao izbacuje ti tu poruku. Postoji varijanta da sam definises funkcije dugmica na daljincu (desni klik na Asus Remote Master ikonicu u system tray-u pa izaberes Open Editor pa User Defined), ali pri svakom podizanju Win-a vratice ti na Default podesavanje pa moras rucno (misem) da ponovis prethodni postupak i da izaberes program kojim zelis da upravljas, cime se gubi smisao postojanja daljinskog.
Druga i najbolja varijanta je da koristis Girder. Ja sam odavno batalio taj Asusov program, jedino je bolji od Girdera u simulaciji misa.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao
Pozdrav
 
Odgovor na temu

lazemi
Lazareski Marjan
Ohrid

Član broj: 14841
Poruke: 108
62.162.17.*



Profil

icon Re: Remote Control za Asus Tv-Fm 713422.04.2005. u 11:00 - pre 231 meseci
Hvala na pomoci ali vec sam resio problem na jednostavan nacin. Obicno ne gasim kompjuter - koristim Stand By ili radi po ceo dan, ali juce sam imao potrebe od restarta pa nakon toga svaka komanda koja je vazila za AsusDVD XP sada vazi za Power DVD 6.0. Oko rada daljinskog nemam nikakve primedbe, svako dugme odradi ono za sto je i predvidzeno, a i sam znas kako je daljinsko adaptovano za softver koi smo dobili zajedno sa TV karticom. Treba sve to da menjas pa na primer zeleno dugme predvidzeno za Power VCR da predefiniras da ukljuci na primer TV Fly 2000, a dugme za Asus EzVCR da pokrene radio za Fly 2000 i puno zezancije, pa zbog toga i najvise koristim ovaj softver koji smo dobili. A sto se tice simulaciji misa od toga se ne bih mogao odreci. Ne znam koliko puta sam trebo da isklucim neki rad u pozadini (na primer neki zavrseni download) a ja vec zalego u krevet i gledam neki film a mrzi me da ustanem pa upotrebim daljinsko. Ne znam zbog cega su izbacili ovu mogucnost kod noviji model Asusove TV kartice (simulacija misa).
Ma bio sam prezadovoljan i sa AsusDVD XP ali uzeo sam Surround 5.1 ozvucenje pa nije bilo mogucnosti da odaberem opciju za Surround vec samo za Stereo pa sam morao da potrazim neki audio pack sa sajta Cyberlinka, a tamo kaze da treba da se updejtuje sa novim PowerDVD 6.0 Deluxe gde sam pronaso sve sto mi treba. A mogu reci da je ova novija verzija zaista fenomenalna. Sada mogu preko daljinskog i DiviX filmove da pustam a da nemam potrebe od naknadne instalacije dodatnih divix codeka i ProBunbll za subtitle. Jos je trebo da daljinac proradi a evo i to se desi.
uBaH, koji softver za TV, radio i DVD sada koristis?
Jos jednom hvala!
 
Odgovor na temu

uBaH
Novi Sad

Član broj: 21616
Poruke: 26
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Remote Control za Asus Tv-Fm 713426.04.2005. u 17:20 - pre 231 meseci
Drago mi je da si resio problem. Sada sam ukapirao da Asusov program za daljinac podrzava i PowerDVD jer jer u pitanju CyberLink. Ja sam se patio da namestim da umesto Power VCR-a II (mislim da se tako zove onaj program za TV) po defaultu pokrene ChrisTV ili Fly200TV, ali nisam uspeo. Uglavnom, presao sam na Girder, a Asus Remote Master ima ulogu samo da simulira misa. Mozda je malo neprakticno imati pokrenuta dva programa za daljinski. ali sad mi daljinac radi onako kako ja hocu, a u Girderu mi je mnogo lakse da podesim daljinski.
Od programa koristim sledece: Fly 2000 TV za gledanje TV-a i za capture; Axife FM Player za radio; DVD nemam na ovoj mashini pa je zuto dugme daljinca rezervisano za BS Player.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Remote Control za Asus Tv-Fm 7134

[ Pregleda: 4787 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.