Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje pravog terminala ?

[es] :: Linux hardware :: Postavljanje pravog terminala ?

[ Pregleda: 5157 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.verat.net



+13 Profil

icon Postavljanje pravog terminala ?27.05.2001. u 19:59 - pre 278 meseci
Naime, hocu da uzivam u carima da mogu iz dvorista preko terminala, znaci da imam samo monitor i tastaturu, da se logujem na linux box, koji je naravno non stop upaljen i u kuci je :)

Pa me zanima sta mi je sve potrebno za to ? Da li se moze improvizovati tako nesto sa monitorom i tastaturom ? Ili mora da se nabavi bas terminal ili sta vec? Znaci, kako sve to ide ?

 
Odgovor na temu

tuzlaorg
Istanbul, Turkey

Član broj: 286
Poruke: 285



+1 Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?28.05.2001. u 00:40 - pre 278 meseci
Nabavi produzni brate :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?28.05.2001. u 00:44 - pre 278 meseci
Produžni za šta? Za struju nije problem ali šta sa monitorom, postoji li za to produžni i koja je max dužina ?
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.041net.co.yu



+13 Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?28.05.2001. u 10:11 - pre 278 meseci
Izgleda da me niste bas najbolje razumeli !?

Ocu bre da postavim pravi terminal, znaci da se na linux kacim preko serijskog terminala, a ne preko virtuelne konzole !

A to znaci da u isto vreme mogu da radim ja, recimo, na terminalu (iz dvorista ), a da mi burazer bude za pravom masinom i da radi preko konzole, nezavisno jedan od drugoga !

Ali nemam pojma sta mi je potrebno da kupim za sve to itd itd ... Da li ima neko ko zna odgovor na ovo pitanje ? Pa to ne bi trebalo bar da je problem, jer koliko je meni poznato ovo je vrlo cesta potreba, jer linux je multi user, tasking .... os, i upravo se i koristi cesto na ovaj nacin ?!
 
Odgovor na temu

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.yubc.net



Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?28.05.2001. u 10:25 - pre 278 meseci
Citat:
seven je napisao:
znaci da imam samo monitor i tastaturu, da se logujem na linux box, koji je naravno non stop upaljen i u kuci je :)


heh, sta bi ti .....?? da ti se gosti prijavljuju pre nego sto udju u kucu ??
L;)))

nene, ozbiljnost sada :
Za takav tvoj plan nema leka ....treba ce ti jos jedno kuciste .......jer nakon svega gde ces da prikacis drugi kraj serijskog port-a ???
 
Odgovor na temu

dominus
Jovan Ivankovic
Beograd, Palilula, Srbija

Član broj: 23
Poruke: 100
212.62.53.*

Jabber: dominus@jabber.freenet.de
ICQ: 61525285
Sajt: slash.default.co.yu/~domi..


Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?28.05.2001. u 14:31 - pre 278 meseci
Ma nabavi neko djubreto sa monohromatskim monitorom (moz i 286) , dovoljno dug serijski null modem kabel i na hostu pokreni getty a od ovamo se kaci nekim terminalskim programom (telemate rulz) ... ima clanak o tome u nekom broju linux gazzete ... pa cu postovati link cim nadjem...
Fabula de Dominus!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?28.05.2001. u 15:35 - pre 277 meseci
Upravo tako. Jedina alternativa starom računaru je da nabaviš pravi terminal, a to nećeš naći baš kod dilera hardverom ;o). Zaista, najbolje je uzeti stari 286 ili čak XT, sa herkules karticom i monitorom, null-modem kabl i telemate.

P.S. Ako nabaviš 386 i VGA monitor/kartu možeš da imaš i grafički terminal ;o).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

tuzlaorg
Istanbul, Turkey

Član broj: 286
Poruke: 285



+1 Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?28.05.2001. u 18:42 - pre 277 meseci
Mogu ja da nabavim sve to ovdje. Ima jedan diler koji se zove Wierd Stuff :)
Ima svega. Nema cega nema i sve je jeftino. Od Spark Station pa nadalje.

www.weird-stuff.com
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.041net.co.yu



+13 Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?28.05.2001. u 21:06 - pre 277 meseci
Ok, nije losa ideja sa 386 i slicno, ali meni je najbitnija stvar da ta krs masina koristi SVE resurse sa MAIN masine, osim monitora, tastature i (misa?) naravno.Samo me jos zanima da li je to moguce i kupujem neko djubre da montiram to.A ako moram na tu masinu da instaliram sve jovo na novo + losa masina do bola, a da mogu samo da se kacim na main masinu ne dobijajuci njene resurse vec samo recimo programe, a da sve to ide na tu krs masinu, onda to nije ono sto sam zamislio ? Znaci ja zelim bukvalno da koristim main masinu, ali na daljinu Da li se to moze izvesti kombinacijom 386 ?

A ti tuzlo kad imas tako jeftino javni nam koliko bi to sve izaslo sto treba za ovaj pos'o ?
 
Odgovor na temu

Spirkowsky
Nenad Spirkoski
Beograd

Član broj: 205
Poruke: 50
*.tmf.bg.ac.yu

Jabber: spiki@elitesecurity.org
ICQ: 18986722
Sajt: www.spiki.be


Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?29.05.2001. u 04:23 - pre 277 meseci
seven, prvo jedan predlog. nemoj da se ljutis ali moras bre prvo da procitas dokumentaciju neku, da sebi razjasnis pojmove...

sto se tice predloga, lepo su ti rekli, najjeftinije ti je sa herkulesom, kosta 20 dem,mon+karta. vidjao sam nekoliko puta po halo oglasima mislim...

ja sam npr nedavno uzeo jedno sranjce za dopunu. chaintekova ploca sa p 133 procesorom, u at kucistu sa napajanjem, uz S3 Virge 968 Vision 2MB
i 32 MB rama, din tastatura i mis...
izaslo je malo preko 100 dem, mada mislim da moze i jeftinije da se nadje, meni se zurilo...(a i nisam ja platio :)



I sell frozen jogurt which i call frogurt
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.041net.co.yu



+13 Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?29.05.2001. u 09:14 - pre 277 meseci
Ma ne ljutim se druze uopste, a i citam dokumentaciju svaki dan, samo mi nije jasno zasto si mi to rekao ? Iskreno sam rekao da se ne razumem uopste u povezivanje terminala itd itd ... Pa stoga postavljam pitanje ovde, i zanima me na koju si dokumentaciju mislio konkretno, tj. sta sam ja to lupio sto je tebe navelo da kakis ?
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Postavljanje pravog terminala ?30.05.2001. u 05:27 - pre 277 meseci
Ma može, sve može... Imaš otprilike 25 HOWTO-va na tu temu na linuxdoc.org. Naravno ne možeš baš SVE da vučeš sa glavne mašine, ali 386 sa 8 MB RAM-a može da podigne Linux kernel, Bourne Shell i rlogin, čak i bez hard diska/swap fajla. Može verovatno i X server da podigne. Na temu grafičkog terminala sam ja već pisao na ES, pogledaj threadove u BSD forumu... Što se tiče ovog konzolnog, tu stvarno nema šta da se priča... 386, herkules, jedna boot/root disketica sa drajverom za NIC u kernelu i udri me do zore...
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Postavljanje pravog terminala ?

[ Pregleda: 5157 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.