Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postati kontrolor letenja?

[es] :: Vodič za učenje :: Kako postati kontrolor letenja?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 74986 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7176 Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?20.07.2006. u 22:47 - pre 216 meseci
Molio bih ucesnike ove diskusije da licne rasprave ostave za neko drugo mesto :)

Hvala.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

gargamel011
gargamel
beograd

Član broj: 24788
Poruke: 126



+13 Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?20.07.2006. u 22:49 - pre 216 meseci
Nije ni bitno!!! Kao sto sam rekao ne bi priznala, a verovatno ne bih ni ja, boze moj Srbi su cudo!!!

Odoh
Ca'
Good luck is often with the man who doesn't include it in his plans!!!
 
Odgovor na temu

Darez

Član broj: 102222
Poruke: 10
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?21.07.2006. u 12:03 - pre 216 meseci
Ljudi ne znam zasto se svi lozite na oposite konflikte, kad je u vezbi pisalo da su svi zadaci podjednako vazni i da je vazno ne gresiti... A bilo je valjda 5 ili 6 zadataka da se prati, a oposite konflikti su bili jedan od tih zadataka, ali najtezi. Tacnije ne najtezi, nego najgluplji, tj. najvise vremena ti je trebalo da to trazis a da onda izgresis sve ostalo, to je bila navlaka. Ja te oposite uopte nisam trazio, a u mojoj grupi se broj nadjenih kretao od 0-1. Taj sto je naso 4 verovatno laze, posto je moj poznanik iz Madjarske koji vec ide u skolu kontrole letenja tamo kod njih pola godine, radio isti test pre mesec dana u sklopu skolovanja i nasao je 2 oposita i bio je drugi najbolji od svih tamo. Sumljam da je i postojalo 4 oposita, mozda 2-3 maximalno, a i da jeste taj koji je nasao 4 je onda samo to radio, i nista drugo...

Elem kao sto rekoh svi zadaci su bili podjednako vazni, tako je barem pisalo, a inace vezba je stvarno bila preteska, nesto kao da radite proceduralnu kontrolu (bez radara) letenja u 2 popodne na Frankfurtskom aerodromu, citaj NEMOGUCE. Ja se igrom slucaja iz hobija zezam sa pilotazom i kontrlom letenja vec godinama na raznim simulatorima itd...imam nekoliko drugara koji rade u kontroli letenja i ovo je stvarno bilo pretesko.

Mislim da je najbitnije bilo NE praviti greske, tj ne oznacavati nepostojece konflikte, oznacavati iste dva puta, nepravilno ukucavati updejtove koje cita teta, prerano brisati stripove koji vise nisu potrebni itd...
Pokusajte da se setite koliko vam je puta iskocio zvuk upozorenja i narandzasta slovca da oznace da ste pogresili, e tu ce se gubiti mnogo, mnogo poena, za svaku tu gresku, siguran sam.

Kao sto rekoh kada sam procitao kako izgleda oposite konflikt odluicio sam da ih uopste ne trazim, nasao sam jedno 6-7 lokalnih, sve redjao, obrisao gomilu stripova da mi je na kraju iznad 2-3 grada ostao samo po jedan, a updejtove koje je teta citala sve uredno odradio, tako da na kraju nisam imao ni jednu jedinu gresku, tj ni jednom mi nije svirao zvuk i cudesni narandzasti brojevi. Takodje je bilo bitno ni onaj Recall ne koristiti, to ce sigurno da zacepi dosta.

Eto toliko od mene o drugom testu, pa cemo da vidimo dal je bilo pametno da ne trazim opozite, a da ne napravim ni jednu gresku, ili bolje da sam nasao barem 1, koliko i ostalo :P
 
Odgovor na temu

Darez

Član broj: 102222
Poruke: 10
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?21.07.2006. u 12:12 - pre 216 meseci
Zaboravih da dodam da svi ti koje znam iz kontrole letenja se kunu da je sve sada na posteno, da sve pregleda eurocontrol, bla, bla ,bla, a i sa jos hiljadu strana sam cuo da je kao sve na posteno.

Stvarno sam i ja verovao u to, zbog toga sam se i prijavio, jer je sada prvi put u najavi bio posten konkurs, ranijih godina se otvoreno znalo da se samo preko veze moze uci. E sad te veze nisu tipa da znas nekog iz kontrole, ili da ti cak keva ili cale rade u kontroli, to je sve slabo... u ono vreme je bila vojska, generali, itd... a danas su izgleda politicari glavni.

Kada sam procitao ove famozne brojeve ovde na forumu stvarno sam se razocarao i izgubio volju za sve, a sto neko rece ko zna koliko njih ceka tek da uleti u kratkom finalu...

Najzalije ce mi biti ako prodjem sad ovaj test, pa dam 100 jura za lekarski pa prodjem i to, pa me onda pretekne neki sincic, da iz koze iskocis odma...

Al valjda ce neko i na posteno da udje, a mozda su i stvarno greske bile sa tim brojevima, sto mi zvuci nemoguce ali ko zna, i mozda bude na posteno, zivi bili pa videli, da ne gresimo dusu u najavi, ali najgore od svega je to sto iako ne bude na posteno mi koji smo isli na posteno to verovatno necemo znati, jer nas nema dovoljno koji se izmedju sebe znamo, pa da provalimo. Nego moz se desi da u poslednji krug udje nas 50, i da niko od tih 50 ne bude pozvan telefonom da je primljen, a da vec cekaju spremna 32... i svako od nas ce misliti da bas njega nisu zvali, tj da je on u onih 18 od 50, a zapravo cemo svi biti u 50 od 50, naspram spremnih 32 koji se u zivotu nisu pojavili, sve opcije su otvorene
 
Odgovor na temu

radojica_superstar
Nemanja Radojković

Član broj: 99332
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?28.07.2006. u 16:24 - pre 216 meseci
Jel' bio neko na lekarskom? Imate li kakvu informaciju od čega se sastoji?
mene su poslali iz štaba
 
Odgovor na temu

Darez

Član broj: 102222
Poruke: 10
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?28.07.2006. u 17:21 - pre 216 meseci
Ja u sredu tek idem...

Bio mi poznanik juce, sedeo ceo dan gore :)

Ujutru valjda das mokracu i krv, provere ti nivo secera, i onda popijes casu glukoze, i krenes da obilazis doktore svih specijalnosti po redu, a na svakih sat vremena moras da se vracas da ti izvade krv da prate kako ide secer, i tako valjda 3-4 puta. Taman za to vreme obidjes sve specijaliste i to je to za prvi dan. On je sedeo do 4-5 popodne, ali kaze da bi u principu trebalo da se zavrsi ranije, nego je malo frka zbog lekara posto ih je dosta na odmorima, pa sve sporije ide.

Od specijalista sve imas, sve ti pregleda, kozu, usi, grlo,nos, kicmu, misice, stomak, pluca, srce, vid, sluh, rengen valjda pluca i srca, ekg, radis cak i malo sklekova, trbusnjaka, zgibova, cucnjeva, pa onda posle opterecenja da se vidi ekg, pritisak, puls... Njemu najgore od svega bilo sto nista ne smes da jedes, a sedeo do 4-5 popodne tamo, jos ti zgibovi, cucnjevi..., zamalo se nije srusio, kaze da nije bilo te glukoze pao bi, to spasava : :)))

A drugi dan je mnogo opusteniji, posto je skoro sve psiha, popunjavanje upitnika, razgovori, itd..., a od ostalih pregleda samo se valjda zenice sire, posto sve ostalo zavrsis prvi dan. Dobro sad ovo kako kome, nekome je lakse da daje 5 puta krv, da ga kace na aparate i da radi zgibove, nego da popunjava upitnike i razgovara, meni bogme nije :P
Ja kazem da prvi dan preguram, a posle ce lako, ako nesto mrzim, to je da me bockaju iglama, a vala ima da nas izbodu samo tako : ))

Eto koliko sam ja saznao ukratko, meni sve jedno posto se zentam doktora inace... :(

Valjda ce da uzimaju u obzir momenat treme, uzbidjenja i cega vec kad se mere ti pritisci, pulsevi, itd... :)
 
Odgovor na temu

radojica_superstar
Nemanja Radojković

Član broj: 99332
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?28.07.2006. u 17:58 - pre 216 meseci
E, hvala ti puno. Ovo je bilo poprilično detaljno.
Nego, da ne znaš slučajno koliki obično bude procenat prolaznosti na tim pregledima tj. koje su "diskvalifikacione falinke"?
Mislim, zdrav sam ja kano dren, fit sam i nemam frku sa vađenjem krvi (ponosni trostruki davalac ), ali se sve cimam da mi ne nađu neko tamo sitno sranjce, neki vanzemaljski enzim ili povećanu koncentraciju ko-zna-čega, pa da se smorim k'o siroče.
Inače, ja sam takođe u sredu i ako si na prošlom testiranju bio ujutro 20.7. (četvrtak) verovatno se već znamo iz viđenja.

EDIT: da, a što se tiče onih sumnjivih brojeva - zapazi da je ostao samo 711 tj. onaj lik koji kaže da su ga na pismenom iz engleskog oštetili pa je posle žalbe prošao dalje, što i nije nemoguće. Izgleda da para/veza ipak ne "vrti" baš najbolje u ovoj selekciji i da je nekima samo omogućeno da test sposobnosti polažu, ali ne i da ga prođu "na lepe okice".

[Ovu poruku je menjao radojica_superstar dana 28.07.2006. u 19:39 GMT+1]
mene su poslali iz štaba
 
Odgovor na temu

Darez

Član broj: 102222
Poruke: 10
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?28.07.2006. u 20:20 - pre 216 meseci
Ma ne mogu da te obore zbog neceg akutnog, sto ti se popelo trenutno, ili si ne znam bolestan (imas grip, curi ti nos, prehladjen si itd...). Ljudi su prolazili cak i da odu pod temperaturom, ili da se onesveste tamo od gladi, atmosfere i previse vadjenja krvi. Tako da nije to neko picanjenje trenutno, tu se uglavnom gleda ono sto je urodjeno, tj. kako tebi generalno radi organizam, kako si rodjen, dal imas neku urodjenu manu isl... Stvarno ne znam kolika je prolaznost po nekoj statistici, ali mi kevina prijateljica doktorka kaze da se ne opterecujem, i da po postenim normama tu treba skoro svako prosecno zdrav da prodje. E sad sto je na ranijim selekcijama otpadalo dosta ljudi kao sto se prica, barem kolko sam ja cuo, to se moze povezati sa vezama i vezicama, jer je taj lekarski mozda bio jedno od idalnih mesta da propustis one koje treba da propustis, a da zacepis one koji su dosli na posteno.

Kolko sam ja cuo sluh i vid su dosta vazni, tj. tu mogu da cepidlace, posebno sto vecina ljudi koja recimo nikad nije nosila naocare nije ni radila neke toliko zahtevne specijalne testove za vid, ili sa druge strane za sluh. Ja sam vid mozda kontrolisao poslednji put tamo na kraju osnovne na sistematskom, ili recimo za vozacku dozvolu, ali su to sve mnogo blazi kriterijumi i mnogo manje stvari se zahteva. Ovde se bas onako kompletno ispituje i vid i sluh koliko znam, pa covek koji misli da savrseno vidi ili cuje, moze da otpadne veoma lako, jer jednostavno nije svestan koliko zapravo savrseno cuje i vidi, jer nikad nije radio toliko opsezne testove.

Eto ja mislim da samo za te dve stvari mogu onako na sitnicu da skinu, a ovo ostalo je uglavnom sve nesto prosecno, cisto da nemas urodjenih ili stecenih mana koje bi mogle ugroziti buduci posao. Mislim da je i propisano za vid i sluh da moraju da zadovolje kriterijum A kao za pilota, to sam negde procitao, a ostalo sve moze B da bude.

Da bas sam i ja pogledo one brojeve koji su ovde navedeni, i samo je 711 prosao, mozda je stvarno sve na posteno ;-)
A mozda ce se opet neko pojavi iz rukava posle lekarskog : )))

Prosli test sam radio u sredu, 19-tog, popodne, tako da se sad u sredu prvi put vidimo :P
 
Odgovor na temu

radojica_superstar
Nemanja Radojković

Član broj: 99332
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?29.07.2006. u 00:17 - pre 216 meseci
Procunjao sam malo po netu da proverim ovo za vid pošto sam se malo bio istripovao (imam -0.75 i -1.00 ) i evo šta nađoh:
http://forum.keypublishing.co.uk/archive/index.php?t-19836.html
Citat:
Originally posted by tenthije
maximum of +2,0 and -5,0 and the difference between the two eyes may not exceed 2,5. That's for ATC, I read that a while back at the website of Dutch ATC.

The information is not quite correct. I've been a tower and approach controller for some 35 years and have also been a member of an Eurocontrol committee which has reviewed the medical requirements for air traffic controllers.

At initial examination for ATC (Class 3 requirements) you need 20/20 eyesight in both eyes with or without correction between +3 and -3. Provided it is established that there is no underlying disease, correction factors may be extended between +3 and -5. For renewal examinations in principal the same limits apply. However beyond these limits recertification may be granted provided there is no underlying disease and full correction to 20/20 can be obtained.

For aerodrome (tower) controllers perfect eyesight for distant subjects is still very important, as aerodrome control is in principle still based on outside observation!! For radar controllers only (approach control and area control) recertification could be considered with less than perfect distant eyesight, provided that full correction can be obtained at the relevant eyesight distances for reading and radardisplay observation.

Tako, još samo da nađem šta se traži za sluh (pretpostavljam da se bavljenje muzikom ne računa ).
mene su poslali iz štaba
 
Odgovor na temu

Darez

Član broj: 102222
Poruke: 10
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?29.07.2006. u 10:20 - pre 215 meseci
Nadjoh jos bolju stvar.

Ne mogu ti saljem PM posto nisam registrovan vise od 2 nedelje, a ne znam dal je to sto sam naso slobodno za sirenje sirokim javnim masam, da me ne apse : )))

Daj mi neki mail ili MSN messenger contact, ima oko 5,5 MB RAR-ovano...sve pise ;-)
 
Odgovor na temu

radojica_superstar
Nemanja Radojković

Član broj: 99332
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?29.07.2006. u 16:28 - pre 215 meseci
'si primio PM?

EDIT: 'Ajde da u međuvremenu postujem neku statistiku što sam odradio; mislim da jasno šta je u pitanju, da ne objašnjavam pojedinačno:
Citat:
FEAST:

Phase I
---------------
Advanced 2 : 6 >> 5 = 83.3%
Advanced 1 : 18 >> 10 = 55.5%
Upper 2 : 56 >> 37 = 66.1%
Upper 1 : 67 >> 34 = 50.7%
Intermediate 2: 104 >> 39 = 37.5%
Intermediate 1: 76 >> 24 = 31.5%

Sveukupno, ostalo je 152 ljudi

napomena: 711 [?greška?], 287 [prošao pismeni, nema ga na spiskovima za usmeni], 184 [nigde ga nema, odjednom se pojavljuje na FEAST-u])

Phase II
---------------
Advanced 2 : 5 >> 4 = 80.0%
Advanced 1 : 10 >> 3 = 30.0%
Upper 2 : 37 >> 22 = 59.4%
Upper 1 : 34 >> 16 = 47.1%
Intermediate 2: 39 >> 16 = 41.0%
Intermediate 1: 24 >> 5 = 20.8%

+ 711 (ne zna se)

Prolaz na kraju testiranja sposobnosti:
---------------
Advanced 2 : 6 >> 4 = 66.7%
Advanced 1 : 18 >> 3 = 16.7%
Upper 2 : 56 >> 22 = 39.3%
Upper 1 : 67 >> 16 = 23.9%
Intermediate 2: 104 >> 16 = 15.4%
Intermediate 1: 76 >> 5 = 6.57%

Daklen, sofisticiranom statističkom analizom, uz upotrebu najsavremenijih NASA-inih algoritama za obradu podataka i superkompjutera, u prevodu - pomoću papira i digitrona dobiVaju se sledeći rezultati:
Od 503 regularno i nekoliko diskutabilno prijavljenih aplikanata, na pismenom iz engleskog otpalo je 138 (27.43%), na usmenom 33 (6.56%), u prvoj fazi FEAST-a 179 (35.59%), u drugoj 85 (16.9%), što kad se sabere i oduzme kazuje da je posle testiranja engleskog i testiranja sposobnosti, ostalo svega 67 ljudi, što je 13.32% ukupno prijavljenih, pri čemu se jasno uočava direktna proporcionalnost između poznavanja engleskog i prolaza na testovima (sa izuzetkom grupe Advanced 1 koja je prdnula u čabar).


[Ovu poruku je menjao radojica_superstar dana 29.07.2006. u 19:11 GMT+1]
mene su poslali iz štaba
 
Odgovor na temu

Darez

Član broj: 102222
Poruke: 10
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?30.07.2006. u 19:33 - pre 215 meseci
Da, i ja sam bas gledao i zakjucio da je level znanja engleskog imao presudunu ulogu za dalje testiranje. Nisam pravio ovako detaljnu analizu, ali sam uporedio levele engleskog svih koji su prosli na lekarski.

Ja sam jedan od onih "cast izuzetcima" :)), imam intermediate 2 na engleskom, nisam se proslavio na onom pismenom...mnogo je to sve knjizevno za mene bilo :P, ja samo ovaj tarzanski engleski, al vazno da razumem sve i da mogu da kazem sve sto ocu, a sad sto je na tarzanskom nema veze :))

Ne znam kolko ce to u konacnom zbiru da gledaju, sigurno ce imati nekog uticaja, ali cenim da ce bodovi postignuti na FEAST 1 i 2 imati mnogo jaci uticaj, kao i sam intervju na kraju... kako im se dopadnes :)
 
Odgovor na temu

radojica_superstar
Nemanja Radojković

Član broj: 99332
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?30.07.2006. u 20:04 - pre 215 meseci
Taj fazon.
Ja sam u početku bio pun sebe što sam pokidao engleski (adv. 1), ali sam onda skontao da bi meni, da sam pravio konkurs, najvažnije bilo da osoba ima funkcionalno poznavanje jezika tj. da može da ga razume, da se sporazume i izvrši određeni zadatak (što se i proveravalo na FEAST-u). Na kraju krajeva, kontrolor prilikom rada 99% vremena koristi standardne fraze koje se nauče tokom školovanja (s tim što ipak mora koliko-toliko razumljivo da ih izgovara, jbg :)).
Iskreno, mislim da će, kao i na svakom konkursu za bilo koji posao, intervju biti presudan, neka vrsta foto-finiša. Svi koji do njega doguraju su provereno sposobni za obavljanje posla kontrolora, prema tome ostaje samo da se utvrdi "ko je kakav lik" tj. da li je komunikativan i opušten ili je neki namrgođeni drkoš koji će samo pregrevati radnu atmosferu, ima li ikakvu predstavu šta je posao kontrolora i kakvu odgovornost i psiho-fizički stres mora iz dana u dan da podnosi, i možda najvažnije - koliko je motivisan (to je ono famozno, neizbežno pitanje: "Žašto želite da radite ovaj posao") jer njih ne zanima da posle tri meseca ponovo otvaraju konkurs za dva slobodna mesta jer su se neki zaleteli na kintu pa su, posle pola sata prakse, skapirali da "to baš i nije za njih".

p.s. hvala na onom fajlu, mislim da možeš slobodno da ga okačiš jer na dnu svake strane (u poglavlju o zdravstvenim uslovima) piše da je to ujedno objavljeno i u "Službenom listu SFRJ", dakle - javno je.
mene su poslali iz štaba
 
Odgovor na temu

chile_pg
Podgorica

Član broj: 103315
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?31.07.2006. u 04:36 - pre 215 meseci
cao svima... evo i ja da se javnem...
i ja sam prosao sve testove dosada....nemam nikakvu vez :)... dakle sve posteno..mada i ja mislim da ce veza sad da radi, jer koliko ja kapiram testiranja od strane eurocontrola su prosla. radojice i ja imam frku u vezi pregleda vezanih za oci. imam dioptriju, nije velika -1,0.reci mi jesi li jos sto doznao u vezi toga...namrtvo bih se ucrnjacio kad bi posle svega, svih testova, putovanja i troskova(ja sam iz pg) pao radi vida, radi male dioptrije koja se lako koriguje naocarima. i recite mi da li mogu ja kako da saznam rezultat u % testova sposobnosti i gdje (ja samo znam da sam prosao ali ne i sa koliko)...
pozdrav svima i srecno!
 
Odgovor na temu

chile_pg
Podgorica

Član broj: 103315
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?31.07.2006. u 04:39 - pre 215 meseci
i jos nesto.moji pregledi su 4. pa ako si ti radojice prije mene reci kako je bilo kod ocnog i sta oni kazu u vezi toga.
 
Odgovor na temu

Darez

Član broj: 102222
Poruke: 10
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?31.07.2006. u 10:55 - pre 215 meseci
Rezultate FEAST-a niko od kandidata za sada ne zna, to verovatno drze u rukavu za kraj. Ja se nadam da ce na kraju ipak biti javno dostupni.

Koliko sam skapirao dioptrija nije problem, tj. ako je uz korekciju sve OK, nema frke.

A ovaj moj poznanik sto je bio na lekarskom jos prvog dana kaze da nista zivo nece da ti kazu, sto je skroz bezveze. Vuces se od jednog do drugog lekara i oni ti bukvalno odrade ceo pregled, ali nema nikakve komunikacije sa tobom, tipa bice ovo OK, ovde je sve u redu, ili hmmmmm ovo bas nije najbolje, ne verujem da mozes da prodjes sa ovim rezultatom, a zapravo oni rezultate imaju istog momenta za sve, eventualno za krv i mokracu treba da prodje malo, mada i to moze za par sati da se sve zavrsi.

Ne znam kako bi bilo da sam kandidat forsira sa pitanjcima i podpitanjcima, mozda bi onda i nesto rekli, a mozda i ne bi :))
Uglavnom kako mi ovaj rece, cutis, prodjes sve preglede, ides kuci i cekas tamo 21. avg. da izadju rezultati :P
 
Odgovor na temu

gargamel011
gargamel
beograd

Član broj: 24788
Poruke: 126



+13 Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?31.07.2006. u 21:50 - pre 215 meseci
E ovako, upravo sam se vratio sa lekarskog. Raspored zavisi od grupe do grupe ali u principu sve ovo se prolazi u toku prvog dana:
- Prvo ujutru mokraća pa krv iz vene (to traje maximum 30 min)
- Onda vađenje krvi iz prsta, pa popijes flasu glukoze, pa za pola sata ponovo na vađenje krvi iz prsta, posle toga jos dva puta na po svaki sat po jedanput!!!
- U međuvremenu na EKG i merenje pritiska i na rengen (dobiješ suknjicu)!!!
- Pa kod ušnog na pregled pa u gluvu sobu slušalice na uši i ručice u ruke kad čuješ ton pritisneš dugme!!!
- A onda lekarski kod očnog najduže traje i sve gledaju i što ste videli i što niste videli do sada!!! Prvo gledanje brojeva sa zatvorenim jednim pa drugim okom, pa ti daju neki uređaj držiš na desnom oku i u njemu vidiš crvenu liniju koju treba da poravnaš sa sijalicom u drugom kraju sobe a drugim okom treba da nišaniš!!!
Pa ti gleda nekim pištoljem sa crvenim zrakom okom a u jednom trenutku ti grune neki vazduh u oko sa 2-3 cm!!!
Onda gledaš koji ti je krug bliži odnosno koji je ispupčen!!!
Pa onda noćni vid treba da vidiš bravu i da im kažeš na koliko sati pokazuje, ne mogu da nacrtam ali izgleda kao brava bez cilindra i onaj patrljak treba da pokaže koliko je sati!!!
Onda na merenje težine, visine pa oko 7 zgibova pa trčkanje oko čunjeva, onda doktor čučni bez podizanja peta, pa nagni se dodirni prste.
I na kraju kod psihijatra dobiješ fleke i treba da popuniš na šta te podseća, imaš ponuđene odgovore ( a nema među ponuđenim odgovorima NEKTAR MARMELADA :-)).
I vidimo se sutra u 8h kod psihijatra!!! Testovi inteligencije i širenje zenica!!!

U suštini samo opušteno i bez mnogo razmišljanja a doktori Vam ništa neće reći samo kukaju kako nije to to, nije to za B kategoriju testova ali izgleda da su kriterijumi niži nego što bi trebalo da budu pa zato i kukaju!!! Kod mene je bio lik ne raspoznaje boje u potpunosti samo delimično i mrcvarili su ga valjda da bi ga pustili nekako jer ne vidim drugi razlog mogli su da mu kažu nemože i gotovo!!!

I to je sve gotovo bilo oko 14:40, recimo do 15h svi gotovi, a možete na jelo kad vam 4-ti put uzmu krv iz prsta do tada ni voda nemože!!!

Good luck is often with the man who doesn't include it in his plans!!!
 
Odgovor na temu

335
Zvezdara

Član broj: 103399
Poruke: 2
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?31.07.2006. u 22:15 - pre 215 meseci
Pozdrav svima! Moje ime je Ceca i vodila sam se pod brojem 335. Nisam prosla dalje, a imala sam 1 ok i 7 lk. O svemu sam vodila racuna, ali moja pretpostavka je da sam imala dovoljno gresaka da budem diskvalifikona. Sto se tice engleskog moj nivo znanja je srednji 1 ( ovo je podatak za statisticare ).
Ceca
 
Odgovor na temu

335
Zvezdara

Član broj: 103399
Poruke: 2
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?31.07.2006. u 22:19 - pre 215 meseci
Imala sam nameru da pomognem kolegama i pokazem kooperativnost, sto u nekim slucajevima nije naislo na odobravanje. Zelim puno srece svima koji pokusavaju bez veze da se zaposle, a narocito Kaikaini i jos jednom mom drugu. Pozdrav jos jednom :)
Ceca
 
Odgovor na temu

Darez

Član broj: 102222
Poruke: 10
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kako postati kontrolor letenja?31.07.2006. u 23:18 - pre 215 meseci
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 5 puta vadjenje krvi, aaaaaaaaaaaaaaa :))))))))))
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Kako postati kontrolor letenja?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 74986 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.